Hrajeme.cz

Jenga

Originální název:
Jenga
Rok vydání:
není známo
Počet hráčů:
2 až 8
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 8 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut
Doporučení rodiny:
Není známo nebo nedokážeme zařadit.
Doporučení hráče:
Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Kategorie:

Popis

Hra pro 2 a více hráčů, ve které šikovnost a pevná ruka hraje rozhodující slovo. Velmi jednoduchá pravidla spočívají v přípravě 17 pater vysoké věže složené z dřevěných kvádrů. Hráč na tahu vyjme jeden kvádr, který nesmí být z nejvyššího patra a umístí jej nahoru. Komu věž jako prvnímu spadne – prohrál. Hráč který jako poslední umístil kvádr vyhrává.

Další informace

Míra náhody

Počet hráčů

Věk hráčů

Doba hraní

Počeštění

Rok vydání
Míra interakce

Míra složitosti

Míra humoru

Doporučení rodiny

Doporučení hráče

Výrobci
Autoři

– Funagain Gameweb

Recenze

 1. Cermakov1

  Klasická hra, zabaví a neurazí. Umí ji snad všichni.

 2. Tomy35

  Výborná dexterity game, zejména po pár skleničkách. Pravidla snad není třeba nikomu vysvětlovat. V případě zavázaných očí, postihu v podobě dopití skleničky až do dna za zhození věže, se z ní stává příjemná párty hra.

 3. cSf.Loser

  Pro mě jedním slovem „Stres“, že to spadne. Mám raději stabilní stavby a tohle je opak. Uff jsem vždy rád, když to skončí.

 4. Kentril

  Velmi jednoducha hra s trivialnimi pravidly. Vytahni dil z veze a postav jej na vrchol. Obcas je sranda, jak tah vypada velmi jednoduse a vez se na konec zhrouti 🙂 Je to opravdu oddychova hra pro dva a vice hracu. Vyssi level teto hry je, kdyz se u hry popiji vinko, tak je hra jen pro odvazne 🙂 Nicmene je vez rychle postavena a hraje se znova 🙂

 5. Asinajci

 6. SASAN_KING

 7. Vašek

 8. Martin

 9. ZaPa

 10. tootsie

 11. Shadow

 12. Lada

 13. Semiš

 14. SasaKrasty

 15. Ajeenka007

 16. fasz

 17. Bajn

 18. Sagapo

 19. Zedka

 20. zbjesila

 21. pyty

 22. Jekor

 23. Bajn

 24. pospa

 25. Veronika

 26. MilanC

 27. Majak

 28. Tom

 29. PB

 30. moni


  Docela dobrá hra, úplně jiná, než ostatní hry. Hodně záleží na tom, jak postavíte základní věž a jak moc se budete vzájemně hecovat, kdo vytáhne těžší kostičku. Docela dobrá pro večery, kdy už se vám nechce přemýšlet, ale chcete si něco zahrát. Hráli jsme ji nejvíce ve 4 lidech a měla docela spád.

 31. Flamberg

 32. Pepe

 33. Stanley

 34. Dr.Lazarus

 35. Bluefish

 36. postuli

 37. kvetinka

 38. Jakub

 39. vladka

 40. jan

 41. Hroch

 42. Rubic(k)

 43. Odoren

 44. ALVAP

 45. Eli

 46. Čajovna 82 vůní

 47. pogo

 48. Jaromír Kovařík

  Chcete opravdu jednoduchou hru téměř pro každého, u které je také zábava? Tak to jste sáhli dobře. Pravidla Jengy se dají vysvětlit jednou větou. Z věže vyber kvádr a umísti jej nahoru tak, aby věž nespadla. Opravdu je to vše! 17 pater po třech kvádrech je výchozí číslo.

  Hru mohu hrát sám, ve dvou nebo až třeba v 10 hráčích – horní číslo je vlastně omezeno pouze tím, jak dlouho jsou ochotni hráči čekat na svůj tah. A to ve více jak 5 lidech může být už problém. Jengu také nesmíte brát moc vážně – vlastně jde pouze o šikovnost. Strategie a taktika hrají zanedbatelnou roli.

  Ačkoliv je na českém trhu více výrobků Jengy, mě se dostalo do rukou vydání firmy Eltsen. Hrací dřívka jsou kvalitně vyvedená – mohou velmi dobře sloužit jako dětská hračka. Hra se dodává v režném stylovém pytlíku, který zajímavě vypadá, ale s uschovou hry je to již horší. Pravidlám bych vytknul nekvalitní provedení – černobílý kousek papíru není moc reprezentativní ani u hry za cca 300 Kč.

  Celkový dojem ze hry je průměrný – zahrát si jednou za čas a když je nálada: ano, jako hlavní večerní náplň dovolené asi ne.

Přidat recenzi