Hrajeme.cz
Funny a párty hryPředstavení hryPro rodinné hraní

Párty hra To (ne)chceš! je tu v nové edici

Jsou hry, které sice nejsou nejlepší, ale snaží se vás oslnit svou grafikou, a jsou hry, které jsou zábavné a vtipné, ale v současné pestré nabídce je můžete lehce minout, i když by to byla škoda. Takovou hrou je i párty hra To (ne)chceš, která získala doporučení v rámci ceny Spiel des Jahres 2023. Nyní ji Ravensburger vydal v nové edici s novými ilustracemi a speciálními kartami. Má podtitul Popová kultura.

Zatímco první edice měla růžovou krabičku, nová je světle zelená. Obsahuje celkem 110 karet. Hra je určena pro 3–8 hráčů od 8 let. Jednu partii zvládnete do 15 minut, takže si velmi dobře můžete zahrát i dvě nebo více za sebou.

Hra je založena na paměti a blafování. Hráči dostávají karty s obrázky dárků, které následně předávají dál, ale na kartu se již nesmějí podívat. Zapamatovat si několik prvních karet není problém, ale jak přibývají další, začíná to být obtížnější. Pokud jste ale dostatečně přesvědčiví a ostatní vám to věří, předáte ostatním cokoliv. Podrobnosti k tomu, jak se hraje najdete v samostatné recenzi hry To (ne)chceš!

Nová edice se zaměřila na POP kulturu a tomu odpovídají ilustrace. Jedná se o jednoduché, ale srozumitelné perokresby, které pomáhají tomu, abyste si je zapamatovali. Na rubové straně najdete šipky, které určují, jakému hráči daný dárek máte předat. Nové akční karty vám umožňují darovat dárek komukoliv. Máte tak možnost ovlivnit, jak hra bude pokračovat, protože se můžete zaměřit na určitého hráče.

To (ne)chceš je jednoduchá, svižná hra, kterou si dobře zahrajete s kýmkoliv. Pravidla vysvětlíte během přípravy karet a můžete se pustit do hry. Nová edice především přináší novou sadu karet. Určitě si ji vyzkoušejte. Malá krabička za příznivou cenu skrývá překvapivě dobrou zábavu.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář