Hrajeme.cz
Nové hryPředstavení hryPro rodinné hraní

Karetní hra Kabo je tu v nové edici

Ode dneška 1. března je k dispozici nová edice karetní hry Kabo, kterou u nás připravil MindOK. Je to chytrá a svižná karetka, kterou si zahrajete ve 2–4 hráčích od 8 let. Nyní si ji můžete pořídit v plně české produkci, protože se tiskla u nás a má novou grafiku, která vzešla ze soutěže na Střední škole uměleckých řemesel v Ostravě-Zábřehu. Ilustrátorkou je Klára Svačinová. Pravidla se nijak nezměnila.

Je skvělé, že se podařilo karetní hru Kabo znovu vydat. Ono to s ní nebylo tak jednoduché. Důvodem byly problémy s právy na grafiku. MindOKu se ale podařilo domluvit s vlastníky práv na hru, mohl tak vydat hru v nové a originální grafice. Hlavní roli v ní hraje kačenka hledající spolu s liškou a žábou bájného jednorožce. Pro hráče je také důležité, že se s kartami z nové edice dobře hraje.

Herní materiál.

Pokud hru Kabo ještě neznáte, pak je nejvyšší čas, abyste si ji vyzkoušeli. Pravidla má jednoduchá, každá partie přitom bude jiná. Díky malé krabičce si ji můžete vzít kamkoliv. A dobře si ji zahrajete s dětmi i s náročnějšími hráči.

Vaším cílem ve hře je, aby vám zbyly karty nejnižších hodnot. Na konci každého kola se totiž sečtou hodnoty vašich karet, takové trestné body. Hra končí, když někdo dosáhne 100 trestných bodů. Vítězem se pak stane ten, kdo má trestných bodů nejméně. Hru začínáte se čtyřmi kartami vyloženými před sebou lícem dolů. Jen na dvě se můžete podívat. Ve svých tazích pak můžete nahlížet na své i cizí karty a vyměňovat je se soupeři.

Hra je založena na skrytých informacích a blafování. A procvičíte si také svou paměť, protože si snažíte zapamatovat, jaké karty máte před sebou vy a jaké ostatní hráči. Snažíte se také odhadnout, o co usilují ostatní hráči, protože se vám to pomůže ve vašich vlastních plánech. Celkově je to svižná a zábavná hra. Doporučuji.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář