Hrajeme.cz

Světová herní ocenění

Jakub Dobal

Související stránky: Žebříček her Hrajeme.cz | Žebříček BoardGameGeek | Katalog her | Kalendář novinek | Nově přidané hry

I hry mají své ceny. Uděluje je odborná veřejnost i samotní hráči. Mohou vám pomoci s výběrem nejvhodnějších her pro vás, vaši rodinu, přátele. Zde je přehled těch nejzajímavějších.

 

Deutcher Spiele Preis (>>)

DeutscherSpielePreis2013-logoAnketa vzniká na základě hlasování hráčů společenských her, které se získává z různých zdrojů: kluby hráčů, novináři, předplatitelé časopisu, obchody s hrami, další profesionálové, hlasování na internetu.

Cenu získaly například hry: 7 divů světa, Fresco, Dominion, Agricola, Puerto Rico, Taj Mahal, Tikal, El Grande, Osadníci z Katanu.

Články na Hrajeme.cz (nominace, vítězové)

 

Golden Geek Awards (>>)

BGG-Golden-GeekJedno z nejmladších herních ocenění Golden Geek Award je neoddělitelně spojeno s uživateli BoardGameGeek – největšího herního webu na světě.

Ocenění získaly například hry: Dominant Species, Hansa Teutonica, Dominion, Agricola, Shogun, Caylus.

Články na Hrajeme.cz (nominace, vítězové)

 

Hra roku (>>)

Hra-roku_logo-250x250Ocenění nejlepších her vydaných či dovážených do České republiky, které uděluje Akademie her. Jejím cílem je propagovat kvalitní deskové a karetní hry a dávat široké veřejnosti vodítko při orientaci v nabídce her.

Cenu získaly například hry: 7 divů světa, Dixit, Dominion, Agricola, Poštovní kurýr, Ticket to Ride, Puerto Rico, Osadníci z Katanu, Splendor.

Články na Hrajeme.cz (nominace, vítězové)

 

Hvězda Hrajeme.cz (>>)

cena-hrajeme-nahled2Cílem nové ceny Hrajeme.cz je upozorňovat na nejlepší hry vydávané v České republice a pomoci veřejnosti s výběrem správné hry. Porota vybírá z aktuálních novinek. Od jiných cen se liší tím, že porota Hrajeme.cz každé čtvrtletí (jaro, léto, podzim, zima) vyhlašuje Doporučené hry Hrajeme.cz – nejlepší novinky. Z těchto doporučených her pak zvolí jednu hru, která se stane Hvězdou Hrajeme.cz daného roku.

Cenu získaly například hry: Krycí jména (2016)

Články na Hrajeme.cz (doporučené, vítězové)

 

International Gamers Awards (>>)

IGA-LogoUděluje skupina herních odborníků od roku 2000. Její členové reprezentují země napříč celým světem. Cílem ceny je vyzvednout nejlepší hry a autory her, které neoslovují jen nadšence, ale i širokou veřejnost ve světě.

Cenu získaly například hry: 7 divů světa, Le Havre, Through the Ages, Sankt Petersburg, The Princes of Florence, Tikal.

Články na Hrajeme.cz (nominace, vítězové)

 

Spiel des Jahre (>>)

SDJ-logoCena německé kritiky je udělována moderním společenským hrám od roku 1979. Jejím cílem je upozornit na kvalitní hry pro starší děti i dospělé a podpořit hraní her v rodinném kruhu.

Cenu získaly například hry: Qwirkle, Dixit, Dominion, Zooloretto, Alhambra, Carcassonne, Tikal, Krycí jména.

Články na Hrajeme.cz (nominace, vítězové)

 

[template id=“14837790″]

Připojte svůj komentář