Hrajeme.cz
Herní oceněníTop

Hvězdami Hrajeme.cz 2021 jsou Ztracený ostrov Arnak a Tainted Grail: Pád Avalonu

Vyhlašujeme cenu Hvězda Hrajeme.cz 2021. Volili jsme ji z her vydaných v České republice v období 1. dubna 2020 až 30. září 2021, které získaly doporučení. Cenu uděluje odborná porota složená ze zkušených hráčů a recenzentů po diskusi a konsenzem zúčastněných.

Kvalitních a pozoruhodných her u nás v posledních letech vychází hodně, k radosti a spokojenosti všech zájemců o deskovky. O to náročnější je vybrat jednu konkrétní hru. Základními kritérii pro nás byla zábavnost pro cílovou skupinu, které je hra určena (všímáme si průběžně, jak malí i velcí hráči a hráčky na hry reagují a zda se k nim spontánně vracejí. Dále hodnotíme, nakolik má hra potenciál pro to, aby se stejně dobře hrála po letech (nadčasovost). A v neposlední řadě sledujeme nápaditost, provedení a celkovou inovativnost.

Hvězda Hrajeme.cz 2021

  • Ztracený ostrov Arnak – PO VŠECH STRÁNKÁCH DOTAŽENÁ STRATEGIE
  • Tainted Grail: Pád Avalonu – FANTASTICKÝ PŘÍBĚH PRO 1–2 HRÁČE

Ztracený ostrov Arnak

– strategická hra pro 1–4 hráče od 12 let

Hra Ztracený ostrov Arnak je strategická hra určená především náročnějším hráčům, ale díky svému provedení a přístupným pravidlům si ji užijí i příležitostní hráči, i když nebudou mezi prvními. Na hře oceňujeme její výborné sladění několika herních mechanismů (deck-building s worker placementem) do funkčního a originálního celku a také jejich provázání s tématem a grafickým zpracováním. Celkově se jedná o po všech stránkách dotaženou hru, na které je znát kvalitní testování. Grafika i použité komponenty napomáhají atmosféře hry, k níž se hráči rádi vrací.


Tainted Grail: Pád Avalonu

– kooperativní hra pro 1–4 hráče od 14 let

Tato hra je výjimečná především svým propracovaným temným příběhem, který je ve světě deskových her výjimečný svou propracovaností, nápaditostí, napínavostí. Má svou hodnotu, která mnohonásobně převyšuje jiné příběhové hry. Mnozí se pouštějí do této hry právě pro její výborný příběh. Proto hru doporučuje především pro sólové hraní či pro hru ve 2 hráčích. Musíme také ocenit péči vydavatele, kterou věnoval českému vydání hry a překladu.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář