Hrajeme.cz
Herní ocenění

Hvězdou Hrajeme.cz 2018 je hra Dice Forge

Na včerejším slavnostním večeru jsme vyhlásili Hvězdu Hrajeme.cz 2018 – výroční cenu, kterou uděluje odborná porota jedné hře za uplynulý rok. Krásných a výborných her vyšlo mnoho, takže volba byla náročná. Cenu získala hra Dice Forge, která je přístupná širokému okruhu hráčů, rádi si zahrají jak příležitostní, tak zkušenější hráči a oceníte ji i v rodinném kruhu. U nás ji vydal Blackfire. Porota se také rozhodla ocenit dětskou hru Karak od Albi, které udělila zvláštní cenu. Speciální cenu šéfredaktora Hrajeme.cz si zasloužila elektronická hra Through the Ages.

Večer Hrajeme se uskutečnil stejně jako loni v krásných prostorách herní kavárny Bohemia Boards & Brews v pražských Vršovicích. Všichni zájemci o hraní zde najdou široký výběr her a příjemné a přátelské prostředí.

Porota na hře Dice Force ocenila především její inovativní využití kostek. Každý hráč má dvě kostky, které mu poskytují nezbytné zdroje, a průběhu hry si je vylepšuje výměnou jednotlivých stěn. Velký počet hodů umožňuje, že se projeví vámi zvolená strategie. Díky volitelnému nastavení je hra dostatečně variabilní pro opakované hraní a různé herní strategie. Pravidla jsou přitom jednoduchá, takže hru zvládne každý. Hra je také výborně graficky a do detailu zpracovaná, takže na stole dobře vypadá a lehce a rychle ji připravíte ke hře.

Karak je jednoduchá hra určená především dětem. Porota udělením zvláštní ceny chtěla vypíchnout dotažený projekt hry, jak po stránce grafické, herní tak celkovým provedením. Hra je pro cílovou skupinu zábavná, rádi se k ní vrací. Na hře je vidět pečlivost a péče autorů.

Through the Ages je náročná strategická karetní hra od Vládi Chvátila, která se v loňském roce dočkala převedení do elektronické podoby. Cenu šefredaktora Hrajeme.cz si zasloužila za výborné zpracování aplikace, které začínající hráče provede celou hrou, umožní mu proniknout do jejích tajů a poznat její hloubku. Na hře oceňuji to, že hráče neodvádí od původní stolní verze, ale naopak ho k ní přivádí, takže má chuť zasednout ke stolu s živými spoluhráči.

Výběr probíhal formou diskuse, argumentů a shody. Základními kritérii jsou kvalita, zábavnost, znovuhratelnost i po delší době.

Složení poroty 2018:

  • Jakub Dobal – šéfredaktor Hrajeme.cz, tvůrce webu Frodovy deskové hry
  • Jiří Bauma – zabývá se herními strategiemi, působí v herním klubu Paluba
  • Láďa Smejkal – zkušený hráč a provozovatel herny a obchodu Svět deskových her
  • David Nedvídek – milovník her a prodejce v obchodě Ráj deskovek
  • Jiří Skočdopole – dlouholetý prodejce ve specializovaném obchodě Hras
  • Janko „Opčík“ – herní nadšenec, miluje komplexní a příběhové hry, můžete se s ním setkat v obchodě Hras
  • Aleš Matas – spolupořádá festival deskových her Goliáš a David, sdílí půjčovnu deskových her Kavenu v Plzni, připravuje vlog Jouob.cast
  • Vladimír „Ládín“ Prokop – zkušený hráč, spolupodílí se na vlogu Jouob.cast

Svým hlasem přispěli:

  • Jan Šafra – zkušený prezentátor her
  • Monika Dilli Dillingerová – znalkyně her a jejich mnohaletá propagátorka, zahraniční spolupracovnice redakce Hrajeme.cz

Několik fotek z Večera Hrajeme objektivem Oskara:

Vyhlášení Hvězdy Hrajeme.cz 2018 je připraveno.Kdo si s kým hraje?Úžší nominace v diskusi poroty.Cena šéfredaktora Hrajeme.cz pro aplikaci Through the Ages.Zvláštní cena poroty pro hru Karak.Předání Hvězdy Hrajeme.cz 2018 pro Dice Forge.Předání Hvězdy Hrajeme.cz 2018 pro Dice Forge.

Související články:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář