Hrajeme.cz
O hrách a hraní

Hvězdami Hrajeme.cz 2020 jsou hry Gloomhaven, Na křídlech, Pán prstenů: Putování po Středozemi

Vyhlašujeme cenu Hvězda Hrajeme.cz 2020. Vzhledem k okolnostem a protiepidemiologických opatřeních tak činíme mimořádně jen touto formou. Vlastní předání proběhne dodatečně na samostatné akci, až to bude možné.

Letošní volba byla obzvláště náročná, diskuse byla vzrušená, ale celá porota je s výsledkem velmi spokojena. Připomínám, že hru volíme konsenzem, musíme se na výsledku všichni shodnout. Vybírali jsme ze samostatných her vydaných u nás v období od 1. dubna 2019 do 31. března 2020 (jaro 2019–zima 2020). Zde je přehled her z užší nominace.

Hvězda Hrajeme.cz 2020

Je mi potěšením vám oznámit, že Hvězdou Hrajeme.cz 2020 se stává trojice her, které tak doplňují souhvězdí oceněných her. Spojuje je výborná hratelnost a kvalitní zpracování, a především to, že vám poskytnou spoustu hodin zábavy. Každá ale má pro své hráče něco výjimečného a jedinečného. Ke každé hře jsme také připojili její atribut:

  • Gloomhaven – VÝPRAVNÁ KOOPERATIVNÍ STRATEGIE
  • Na křídlech – VZLETNÁ DESKOVKA PRO RODINU I PŘÁTELE
  • Pán prstenů: Putování po Středozemi – ORIGINÁLNÍ PŘÍBĚHOVÉ DOBRODRUŽSTVÍ

Gloomhaven – kooperativní strategická hra pro 1–4 hráče od 14 let

Gloomhaven je propracovaná strategická hra, která jedinečným způsobem zakomponovala prvky RPG (roll playing game). Díky kampani před vámi leží nepřeberné množství partiií, proměna nepřátel a vývoj postav zaručují velkou variabilitu hry. Hráčská rozhodnutí ovlivňují příběh, který propojuje jednotlivé kampaně a další partie hry. Hra je určena především náročnějším hráčům.

Odkaz: České vydání hry Gloomhaven přichází. Podívejte se, co přináší (novinka)

Na křídlech – rodinná strategická hra pro 1–5 hráčů od 10 let

Na křídlech je jedinečná hra v mnoha směrech. Především tím, jak propojuje funkční mechanismy hry s tématem a celkovým provedením hry. Díky tomu oslovuje jak příležitostné, tak zkušenější hráče a poskytuje unikátní herní zážitek. Na hře je potřeba vyzvednout i krásné a originální ilustrace karet a vzdělávací přínos hry.

Odkaz: Recenze: Na křídlech (recenze)

Pán prstenů: Putování po Středozemi – dobrodružná hra s aplikací pro 1–5 hráčů od 10 let

Pán prstenů: Putování po Středozemi přináší originální dobrodružnou hru, které dokonale skloubila deskovou hru s aplikací. Díky tomu hra rychle plyne a hráči se mohou soustředit na dění ve hře a minimalizují obsluhu hry. Unikátní je příběh hry, který se větví a může dojít k různým koncům. Je potřeba vyzdvihnout i systém vytváření postavy a její vylepšování a různorodost hry za různé postavy a jejich kombinaci. Vzhledem ke kooperativnímu hraní a přístupným pravidlům si ji dobře zahrajete i v rodině.

Odkaz: Recenze: Pán prstenů – Putování po Středozemi (recenze)


Složení poroty 2020:

  • Jakub Dobal – šéfredaktor Hrajeme.cz
  • Jiří Bauma – zabývá se herními strategiemi, působí v herním klubu Paluba
  • Jiří Skočdopole – dlouholetý prodejce ve specializovaném obchodě Hras
  • Aleš Matas – spolupořádá festival deskových her Goliáš a David, sdílí půjčovnu deskových her Kavenu v Plzni, připravuje vlog Jouob.cast
  • Vladimír „Ládín“ Prokop – zkušený hráč, spolupodílí se na vlogu Jouob.cast
  • Jan Šafra – zkušený prezentátor her
  • David Navrátil – hráč a recenzent webu MFantasy

Související články:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář