Hrajeme.cz

Zeus na útěku

Originální název:
Zeus on the Loose
Rok vydání:
2006
Počet hráčů:
2 až 5
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 8 let.
Doba hraní:
Krátká hra do 20 minut
Doporučení rodiny:
Není známo nebo nedokážeme zařadit.
Doporučení hráče:
Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Kategorie:

Popis

Zeus uprchl z Olympu a je na hráčích, jak tento boží zásah využijí. Je třeba vylézt na mýtickou horu a dopravit Dia zpět. V tom mohou hráčům pomoci síly dalších bohů.

Další informace

Míra náhody

Počet hráčů

Věk hráčů

Doba hraní

Počeštění

Rok vydání

Míra interakce

Míra složitosti

Míra humoru

Doporučení rodiny

Doporučení hráče

Výrobci

,

Autoři

– Funagain Gameweb
– BoardGameGeek
– Gamewright

Recenze

 1. karelik

  Zeus na útěku je kratičká karetní hříčka s tvořením Olympu alá balíčku karet, kdy jde o to, dosáhnout přesné hodnoty 100 nebo ukořistit plastovou figurku Dia a 100 přetáhnout. Ukořistit Dia lze dosáhnutím součtu Olympu dělitelným 10 nebo zahráním boha (uvedeno na kartě). Bohové jsou zpestřením hry, některý např. stav Olympu otočí, jiný odečte 10, skočí na 99 atp. Hra se mi líbí zejména proto, že je odpočinková, hned vysvětlená a dá se zahrát víckrát. Výhodou je znalost karet, což je ale záležitost řekněme tak 3 her.

 2. palcice

 3. karelik

 4. Radobyhrac

 5. klato


  taká dobrá hra na spestrenie bez väčšieho rozmýšľania.
  ako to myslím veľa ľudí tu píše o náhode o pravidlách a hľadajú niečo čo každej hre chýba.keby som to hodnotil podľa týchto parametrov uf toho by bolo.
  ale táto hra je pekná v tom že moc nenatrápi je krátka pohodlná jednoduchá a doteraz sme sa pri nej vždy dobre pobavili a hlavne oddýchli.
  o čo v nej ide. snažíte sa byť prvým hráčom ktorý vysloví slovo ZEUS.za každé víťazné kolo získate z tohto slova jedno písmenko.víťazstvo dosiahnete v prípade, že budete mať v držaní figúrku DIA v okamžiku, kedy hora Olymp tvorená súčtom kariet dosiahne číslo 100.
  ozaj pozor zopakujete si jednoduché počty do 100.
  a prečo toľko hviezdičiek no pre tú jednoduchosť. lebo v hrách netreba hľadať len dokonalosť ale aj jednoduchosť pohodlie a zábavu.

 6. Bruno

 7. nfo


  Po rade hrani karetnich her s prateli (hodne oblibene 6 bere!) uzralo ve me rozhodnuti rozsirit sve herni portfolio o dalsi karetni hru, ktera by se zabave priblizovala 6 bere! (pracovne zvanym „“kravam““), zasel jsem do Billiard centra a okounul jejich nabidku karetnich her, puvodni zamer vybrat si karetni Euphrat&Tigris, se rozplynul a ackoliv ho meli v nabidce v kvelbu jej nemeli. Citadela a jeji rozsireni nas uz moc nebavilo, Cerne historky jsou prima a zabavne, ale trochu nekde jinde a tak me oci spatrili Zeus na uteku. Krabicka hry vypadala ponekud vtipne a tak jsem se jal vyptavat vice na doporuceni a herni system prodavace, bohuzel v tomto bode byl prodavac prost jakychkoliv informaci a krome nabidky, ze mi hru otevre k nahlednuti jsem se nedozvedel nic dalsiho (ale alespon ze mi hru otevrel). 🙂

  Samotna hra obsahuje karty od 1 do 10 a 8 druhu reckych bohu. Hra je postavena na recke mytologii a principem hry je ziskat boha Dia, ktery je vyjadren plastovou figurkou, jenz je taktez soucasti baleni hry.

  Herni system spociva v rozdani 4 karet vsem hracum (hratelne od 2 a vice hracu) a hrac, jehoz pocatecni pismeno jmena se nejvice blizi jmenu Zeus zacina. Vyklada prvni kartu, ktera je zakladem mytologicke hory Olymp a cislo na karte znaci velikost hory Olymp. Po svem tahu si automaticky hrac doplnuje z balicku karet dalsi kartu. Dalsi hraci nasleduji ve vykladani karet a vzdy oznami ciselne udanou velikost hory Olymp, ktera je dana souctem vylozenych karet. Soucasne ve hre jsou i dalsi karty reckych bohu jako Artemis, Ares, Poseidon, Appolo, Hermes, Hera a Afrodita, ktere nemaji ciselnou hodnotu, ale cini nejakou akci napr. zvysi nebo snizi hodnotu Olympu na 50 nebo ukradnou Dia souperi nebo pridaji ci uberou hodnotu Olympu o 10 apod. Jak uz jsem naznacil, cilem hry je dosazeni hodnoty 100 na Olympu a vlastnit Dia. Hra konci v pripade, ze je dosazeno presne hodnoty 100 na vykladacim spolecnem balicku (hora Olymp), vyhrava hrac, ktery vlastni Dia. Nebo hra konci, kdyz nejaky hrac vylozil na Olymp vyssi kartu, cili honota Olympu je vice nez 100, vyhrava hrac, ktery vlastnil Dia pred timto krokem a posledni moznost uzavreni je vybrani celeho balicku volnych (dolizavacich karet), vyhrava hrac, ktery ma aktualne pred sebou figurku Dia.

  Z meho pohledu jsou pravidla dosti srozumitelna, daji se vysvetlit rychle ostatnim hracum. Uzijete si spoustu zabavy, protoze prubeh hry se rychle meni a obcas musite predpokladat nejake kroky hracu, cili nejakou strategii, ale zase neprilis velkou, protoze vam stejne nepomuze. Mira nahody je z meho subjektivniho pohledu nizsi nez treba u 6 bere!

  Zaverem, muzu rici, ze za svych necelych ctyrista korun jsem dostal perfektni, rychlou karetni hru, dobre a kvalitne provedenou, nenarocnou na pravidla s kterou se da uzit spousta legrace a nijak zvlast rychle vas neomrzi, takze ji momentalne hraju velmi rad. 🙂

Přidat recenzi