Hrajeme.cz

Pandemic

Originální název:
Pandemic
Rok vydání:
2008
Počet hráčů:
1 až 4
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 10 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut

Katalogové číslo: 12475 Kategorie: , Štítky: ,

Popis

Kooperativní hra z nepříliš vzdálené budoucnosti. Ve světě vypukly 4 epidemie chorob. Hráči představují významné vědce a snaží se nemoci společnými silami zlikvidovat. Cestují po světě, kde musí léčit jednotlivá ohniska nemoci a spolupracovat na vynalézání léků. Hráči zvítězí, pokud se jim podaří vynalézt léky na všechny čtyři nemoci. Naopak prohrají, pokud se některá nemoc příliš rozšíří nebo pokud nastane celkem osm pandemií.

Nové české vydání vyšlo v červenci 2015. Kromě nové grafiky přináší i další dvě nové profese (analytik a hlavní hygienik).

Související hry:

Další informace

Počet hráčů

Věk hráčů

Doba hraní

Počeštění

Rok vydání

Míra náhody

Míra interakce

Míra složitosti

Míra humoru

Doporučení rodiny

Doporučení hráče

Výrobci

, ,

Autoři

Články na Hrajeme.cz:

Pravidla:

Odkazy:

Videa:

Recenze

 1. Miaou Driver

  Ahoj. Tak téhle hře jsem se docela dlouho vyhýbal. Jak totiž píše níže můj oblíbený recenzent cSf.Loser, vůbec mne neoslovilo téma ani grafika hry. Jenže žebříček Bordgamegeek je neúprosný a když jsme byli jednou celý víkend marod a bylo potřeba zvednout morálku, šli jsme do toho. Hra nás tak chytla, že jsme jí hráli asi čtyři hodiny v kuse a druhý den znova. Moc se mi líbí, že není snadné vyhrát, a že s každou postavou, za kterou hrajete, musíte změnit herní strategii. Pravidla jsou tak snadná, že to hrajeme s malými dětmi a navíc učitel zeměpisu zajásá, protože touto zábavnou formou děti poznají, že New York neleží hned za Plzní. Po nějakém tom týdnu hraní se mi začala líbit i ta grafika, která vhodně doplňuje téma hra. Dávám čtyři a půl hvězdičky!

 2. Slado42

  Pandemic nás ani po mnoha hrách neomrzel a to je nejdůležitější. Vždy je to pro nás výzva, a i když vyhrajeme, rádi si dáme s kamarády repete, které už ale většinou nekončí tak slavně. Pravidla nejsou vůbec složitá a dá se odehrát i poměrně svižně, což v poslední době dost oceňuji. Zkrátka u Pandemicu vždy vládne zdravý zápal pro vědu a záchranu lidstva.

 3. Frankie

  Paradni hra, prvni kooperativka, co jsem hral. Zatim pro vsechny zucastnene to byl vyborny zazitek. Uspesnost vyhry cca 50%, coz je tak akorat.
  Tematicke zpracovani hry je proste excelentni. Casem budu zvazovat i Pandemic Legacy

 4. KarelZendulka

  Perfektní kooperativní hra, která zatím zaujala každého, s kým jsem ji hrál.

 5. GADICEK

  Hra Pandemic je mojí nejoblíbenější. Krásně vytvořený herní plán, kartičky a co je hlavní – barevné krystalky, každý je musel mít chuť sníst. Pojmenování každé nemoci dle svého vždy vytvoří jiné super názvy. Hra je dle mého hodně těžká, což je jedině dobře. Při vylosování slabých postav se hraje velmi obtížně, nicméně i při šťastném losu nejsilnějších postav nemá nikdo zaručen úspěch – je to totiž Pandemic, ve kterém stačí jedno propuknutí pandemie a vše se vám zhroutí jak domeček z karet, i když jste si už mysleli, že máte vyhráno.

 6. VinceCZ

  Docela ucházející hra, ve které musíte společně spolupracovat a vytvořit protilátky proti virům. Hrajete na mapě celého světa a vaši úlohu určuje jakou máte postavu a co umí.
  Přiznám se, že nic pro mě. Záchrana světa není moje gusto. Mnohem raději bych hrál za protistranu a vyvíjení nejefektivnějšího viru. O tom je rozšíření, které jsem ale ještě nehrál.

  Hráno ve čtyřech lidech. Hru nedoporučuji, nudil jsem se při ní.

 7. ChlapecJack

  Kooperativní hra, kde hráči od začátku do konce musí spolupracovat tak, aby dosáhli vítězství v podobě zastavení šíření nemoci. Sice jsem ještě nehrál verzi s bioteroristou, která tomu určitě dává nový rozměr, ale i tak, pokud si chce člověk dát hru čistě spolu nikoliv proti sobě, tak je toto ideální a je třeba dobře promyslet, co bude člověk dál dělat, aby se to celé nerozpadlo kvůli jednomu špatnému rozhodnutí.

 8. Effka

  za mě plný počet hvězdiček. hru hrajeme často. já jí miluju, je fajn, není uplně lehká, nikdy nevíte co se dál stane a neoprzí vás. je fajn změna nehrát stále proti sobě ale všichni proti hře 🙂

 9. Tomy35

  Ačkoli koop hrám moc nefandím, tato patří rozhodně k těm povedeným. Baví mě, jak je jednoduchá, snadno ji vysvětlíte i hrami nepolíbeným osobám, a nakonec se skvěle bavíte, když s oroseným čelem vymýšlejí poslední zoufalý plán před nevyhnutelným koncem. Ve více hráčích rozhodně zážitkuplnější avšak i náročnější. U této hry se ukáže Vaše schopnost komunikace, do značné míry i kdo je vůdce a kdo podřízený, což je malé mínus jinak velmi podařené svižné hry. Několikrát jsemji volil jako vstupní do světa deskovek a pokaždé s kladnou odezvou.

 10. barborisek

  Strhující kooperativka. Stručně a výstižně. Trocha karet a pár kostiček, a jaký máte celou hru strach, že nad ní samotnou nezvítězíte. I když Vás hra porazí, určitě Vás ale od sebe neodradí. Je na ní opravdu neskutečné, jak jednoduchá myšlenka dokáže hráče udržet celou dobu v napětí. Pandemic je kooperativka, kde budete určitě celou hru ostatním do všeho kecat a snažit se jim vnutit svůj názor, jak zabránit dalšímu propuknutí pandemie. Je úžasné, jak všichni pořád vymýšlejí, co by zrovna teď další jednotlivec měl udělat. Jednoduše napínavá snaha o záchranu světu před nevyléčitelnými nemocemi. 😉

 11. dirgesinger

  Dokážete zachránit lidstvo?
  Přesně o tom hra Pandemic je. V roli vědců, výzkumníků a lékařů se snažíte najít lék na čtyři smrtící choroby, dříve než vypukne pandémie. Jde o kooperativní hru, která má lehce nastavitelné úrovně obtížnosti a vyhrát je opravdová výzva. Nečekejte, že dostanete něco zadarmo, spolupráce je tady velice důležitá.

 12. cSf.Loser

  Naprosto průměrná kooperativní hra, které ničím nevyčnívá oproti zbytku kooperativních her. Pro mě navíc absolutně nezajímavé téma. Graficky nic moc. Výhoda je dobrá nastavitelnost obtížnosti i když někdy vám to karty dají zdarma někdy vás zase pohřbí. Obrovská nevýhoda je pro mě nulové tajné informace a tedy sklony k tomu, že vše řídí jeden hráč. Navíc pár nelogických pravidel o vzájemné spolupráci mezi postavami přes půl světa. Celkově mě hra totálně neoslovila.

 13. JakSeRodi

  Kdo má rád kooperativní deskovky, je pro něj Pandemic jako stvořený. Záchrana světa před smrtelnými chorobami nebyla nikdy zábavnější. Obtížnost hry je dostatečně vysoko, tak aby vás motivovala, ale zároveň neodradila od dalšího hraní v případě neúspěchu. Hru můžu doporučit, každému kdo rád v týmu zachraňuje svět.

  Pozor spolupráce mezi hráči zde není pouze možností, ale nutností.

 14. jerrrycek

  Pandemic si zamilujete hned po první hře. V roli 4 výzkumníků se snažíte porazit hru samotnou a i když si můžete myslet, že nějakou „umělou inteligenci“ porazíte levou zadní, tak vám hra v několika kolech ukáže, že to není jen tak. Už několikrát jsme měli rozehranou partii, kde jsme měli už téměř všechny léky, choroby ve světě byly taky pod kontrolou a mysleli jsme si, že máme vyhráno, jen abychom pak zjistili, že na nečekanou řetězovou pandemii v Bagdádu, Teheránu a Karáčí prostě nestačíme – možná to zní zvláštně, ale tehdy jsme měl radost z toho, že jsme prohráli, hlavně když jsem si uvědomil, že kdybychom jen ty poslední kola hráli jenom trochu jinak, tak bychom to zvládli … znáte to :).
  Pandemic se výborně hraje ve dvou, ve třech i ve čtyřech hráčích a hru zvládnete připravit do 5 minut. A když ještě uvážím, že choroby se vždy objevují v jiných městech, v jiném pořadí a jiném množství, tak klidně můžu říct, že vás Pandemic nikdy neomrzí.

 15. matrosh

  Pandemic je pravděpodobně tou nejakčnější a nejlepší kooperační hrou kterou jsem kdy hrál. Všichni hráči hrájí spolu proti hře, mají přesne stanovené role a musí opravdu spolupracovat, aby zabránili globalní pandemii a virové apokalypse. Hra přitom často nepřekročí 45 minut hry. Je intenzivní, rychlé, akční. Vřele doporučuju každému.

 16. asashoryiu

  Pandemic je tak příliš a silně kooperativní hra, že nejlépe se podle mých zkušeností hraje v jednom hráči. Ve více hráčích se nakonec stejně někdo musím chtě nechtě ujmout role vůdce a synchronizátora akcí jednotlivých postav, což ale vede k postupnému praktickému potlačení samostatných rozhodování minoritních hráčů.
  Jinak herní mechanikou je Pandemic skutečně unikátní, ale také velmi těžkou hrou, již při nastavení střední obtížnosti…

 17. Nathien

  Hra je považovaná za super skvelú kooperatívu, ale rozhodne nie je pre každého. Minimálne základná hra bez rozšírení dokáže byť až nudná. Občas skončíte v druhom kole keď sa svet okolo vás zosype, niekedy je to zase až príliš jednoduché a napätie sa vytráca. Dobrý koncept, určte dobrá hra keď chcete niekoho naučiť hrať kooperatívne, ale žiadna bomba to nie je.

 18. Behe

  Skvělá kooperativní záležitost. Dokáže potrápit a nutí hráče spolupracovat od samého začátku. Pokud si hráč postaví hlavu a jede si po své ose (i kdyby jen prvních pár kol), není šance hru porazit. Zpracování i kvalita komponent ok. Jediná zásadní slabina hry může být dirigování dominantním spoluhráčem. Vy se tak můžete stát pouhou loutkou a v podstatě jen šoupat figurkou. To ale záleží na herní skupině a hře to nelze úplně vyčíst. Pokud ale necháte ostatním spoluhráčům prostor dělat svá vlastní rozhodnutí, hru si užijete.

 19. Sabinah

  Skvělá kooperativní hra, atmosferická a velmi napínavá – doporučuji 🙂

 20. Xaws

  Super hra pro fanoušky deskových her. Pokud prohrajete v kolektivu se to snáší líp.

 21. Sidus

  Parádní kooperativní hra s chytlavým tématem, kterou lze doporučit zejména lidem, kteří deskové hry zas tak často nehrají (ale i zkušený hráč si ji mile rád zahraje). Hra je výborně vybalancovaná. Občas připomíná jízdu na horské dráze, kdy chvíli máte pocit, že máte choroby plně pod kontrolou, ale rázem je všechno jinak. Svět zaplavuje extrémní panika a jste pod velkým tlakem, aby jste se z náhlé prekérní situace dostali. Výsledek je ten, že vás hra nijak neubíjí, ale zároveň má šťávu.
  Problém, jako i u jiných kooperativních her, může nastat, pokud hrajete se sobcem (zvlášť pokud má s hrou nejvíce zkušeností), který vám do všeho mluví a nenechá vás hrát svoji vlastní roli. Je proto dobré se předem domluvit na vzájemném respektování hráčů.
  Hra se stává ještě zajímavější, pokud ji hrajete s rozšířením Nové hrozby.

 22. Peet

  Skvělá kooperativní hra. Jak tady píší ostatní, má tendenci zvrhávat se do situací, kdy ji jeden koordinuje a zbytek jen podle jeho rozkazů tahá figurkami, ale pokud se hráči do hry dostanou a pochopí jednotlivé principy, pak myslím, že se dá i spousta věcí diskutovat a jednomu člověku toho může spoustu uniknout.
  Co se týče atmosféry a hratelnosti, tak mi hra přijde velmi strhující a také dobře vyvážená, co se týče obtížnosti, kterou jde navíc upravovat.
  Navíc svým kooperativním principem otevírá možnost dobře si zahrát třeba i jen ve dvou hráčích.

 23. Benule

  Velmi příjemné na hře je kooperativní charakter. Hráli jsme otevřenou hru a v sestavě dospělých + jeden 12tiletý kluk každý přispěl – naštěstí žádný velký boss, který by nám rozkazoval a nutil hrát podle něj, mezi námi není 🙂 Zkusili jsme základní hru hrát i v 5 (psáno, že je pro 2 – 4 hráče), když je 5 postav 😀 a šlo to, nicméně jsme nevyhráli, zapojením všech 6 epidemií hra výrazně „ztěžkla“, dojeli jsme na 8. pandémii chvilku předtím, než nám došly karty v balíčku. Přesto se nám hra velmi líbila, pro nekonfliktní skupinu je ideální.

 24. Kentril

  Mam rad kooperativni hry, avsak tato hra me prilis neuchvatila. Rozhodne ma zajimave tema – pandemie. Obouvate se do role zachranneho tymu, ktery se snazi zastavit svet pred pandemii. U kooperativnich her je to vetsinou tak, ze ji jeden zkuseny hrac ridi a do vseho keca a ostatni tak nejak hrajou v domeni, ze je to tak lepsi. Pri hre zkusenych hracu se spise diskutuje a radi se u moznosti. Ovsem zde je pravidlo, ze u vseho se mluvit nesmi. Coz mi pripada aspon trochu zabavne. nicmene hra mi pripadla az prilis jednoducha a brzo omrzi.

 25. Pedestrian

  Syndrom vedoucího hráče mi tuto hru kdysi zkazil. Když se mi později dostala do rukou, herní pecka, atmosferická, skvělá kooperační hra

 26. mirak123

 27. mlcuchj

 28. MiW

 29. Gabebara

 30. Martin

 31. ton

 32. Aulus

 33. Raiden

 34. Atik-Dick

 35. ivetacek

 36. Amoondre

 37. Pavel Kosík

Přidat recenzi