Hrajeme.cz
DomůKatalog herRodinná hraDominion: Intriky (Intrigue)

Dominion: Intriky (Intrigue)

Originální název:
Dominion – Die Intrige
Rok vydání:
2009
Počet hráčů:
2 až 4
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 10 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut
Doporučení rodiny:
Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.
Doporučení hráče:
Určite vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.

Katalogové číslo: 12573 Kategorie: , Štítky: ,

Popis

Rozšíření ke hře Dominion přináší 25 nových akčních karet, ale také základní karty (peníze, body). Lze hrát zcela samostatně nebo v kombinaci s dalšími hrami Dominion.

Další informace

Počet hráčů

Věk hráčů

Doba hraní

Počeštění

Rok vydání

Míra náhody

Míra interakce

Míra složitosti

Míra humoru

Doporučení rodiny

Doporučení hráče

Výrobci

, ,

Autoři

Hra/Rozšíření

Odkazy:

Recenze

 1. Plastík

  Pro nás, mě a manželku a našeho syna s manželkou vynikající hra. Zábava, napětí, spekulace.

 2. Betty

  Hra nás nadchla, fajn je, že se člověk zcela může vhodným výběrem balíčků vyhnout škodění ostatním a opravdu si hrát jen na svém písečku, což se vzteklou dcerou preferujeme :-). Hra pak rychle odsýpá. Až do sčítání není jasné, kdo vyhrál, tak nikdo nemá důvod vzdávat předčasně. Krabice je super nachystaná, takže ač na fotkách vypadá chystání náročně, ve skutečnosti je to rychlé. Za nás dost dobrá strategie.

 3. mymoslav

  Toto rozšíření je samostatně hratelné, tudíž nepotřebujete základní hru Dominion. Mě osobně přijde toto rozšíření lepší než základní hra, a kdybych dnes zvažoval pořízení Dominionu, koupil bych si „Intriky“ místo základní hry. Jinak platí vše, co pro základní verzi. Hra je jednoduchá na pochopení, pěkně odsýpá, za večer se dá odehrát několik partií. Ale… s tou jednoduchostí to autor asi přehnal, protože po čase vám přijde, že už vám hra nemá co nabídnout. Za mě tedy průměrná hra o fous lepší než základní Dominion, kterou si sem tam (ne však příliš často) rád zahraju.

 4. cinan

  Tatínek deckbuildingů nezklame nikdy jako úvod moderních her pro nehráče

 5. Libor

  Výborná strategická hra a přitom s jednoduchými pravidly.

 6. XiQiX

  Tuto hru mám doma a je to prostě držák, který nikdy nezklame. Hra je svižná, zábavná. Je v ní pěkný prostor k rozvíjení intrik a šmelení a proto si ji vždy ráda zahraji. Její velkou výhodou je jednoduchý herní systém, díky kterému ji naučíte hrát během chvilky i nehráče. Ostatně je to i velmi vhodná hra pokud chcete z nehráče udělat herní fandu. Tuto hru rozhodně doporučuji lidem, kteří s hrami nemají mnoho zkušeností a hledají svojí první hru.
  A pokud Vás hra chytí, můžete si k ní pořídit i jedno z mnohých rozšíření a hru tím ještě více zpestřit. Ale jakákoliv varianta Dominionu je sama o sobě dobře hratelná a v podstatě žádné rozšíření nepotřebuje, neboť losování vždy individuální sestavy herních karet umožňuje nepřeberné množství herních variant.

 7. Vladislavs2

  všechny dominiony perfektní, doporučuju všem

 8. cicam

 9. robkin

 10. Agrael

 11. vášula

 12. Dandy

 13. majlo

 14. Markéta

 15. Gabebara

 16. jonascz

 17. Eva88

 18. Gothalgo

 19. Aulus

 20. Laala

 21. Jacob

 22. morgouse

 23. HudsonStan

 24. kroksmrti

 25. Lao Thai

 26. Mazec

 27. little

 28. Čaňa

 29. ZdenT27

 30. hraci

 31. Tom

 32. Milosh

 33. Knihovník

 34. Tomáš Jindra

 35. jirikone

 36. esther.f

 37. Deth

 38. Zenitos

 39. Abiosis

 40. darwin

 41. Duhamuz

 42. Kendar05

 43. rach

 44. Beholder

 45. Mialee

 46. filipes

 47. ondrasu

 48. zeppelin

 49. Radobyhrac

 50. Sagapo

 51. Standa


  Rozšíření Intriky obsahuje jako základní hra stejné karty peněz, karty s vítěznými body a karty kleteb. Dále 21 nových akčních karet, 1 bodovací kartu a kombinované karty. Oproti základní hře některé akční karty mají možnost volby pokynů, např. karta pěšák, kdy hráč vybírá dva pokyny ze čtyř uvedených na kartě (+1karta, +1 akce, +1 nákup, +1 virtuální mince). Novou bodovací kartou je karta vévody. Má hodnotu 1 bodu za každou kartu vévodství, kterou hráč vlastní (karta připomíná kartu zahrady, počet vítězných bodů může být různý). Mám-li vévodu, musím sbírat vévodství, ať mi vévoda přinese co nejvíce vítězných bodů :-). Hodně zajímavé jsou tři kombinované karty – jsou současně bodovanou kartou a kartou peněz či kartou akcí. Díky tomu, že Intriky mají své karty peněz, vítězných bodů a kleteb, jsou samostatně hratelnou hrou. A také, pokud máme doma základní Dominion, můžeme hrát hru v 5 či 6 hráčích, pravidla v Intricích obsahují pokyny k této hře. Nejčastěji hrajeme hru ve třech hráčích (dáno okolnostmi, více se nás neschází), jednou se nám podařilo hru hrát v pěti hráčích a užili jsme si ji také. Některé karty se mi moc líbí, některé nehrajeme. Např. maškary – každý hráč předá kartu ze své ruky hráči po levici. Pak může hráč (který vyložil maškary) zahodit na smetiště kartu ze své ruky. Někdo má v dané chvíli v ruce samé dobré karty a předává např. měďák, často putují karty kleteb… Pravidla obsahují také doporučené sady deseti karet (jen z karet Intrik a z karet Intrik a základní hry). My kombinujeme oblíbené karty z obou her. Intriky jsou jistě trochu náročnější než základní hra, pro nováčky bych doporučoval nejdříve základní Dominion. Pokud Vás Dominion baví, hurá do Intrik!

 52. Ranca

 53. GK_voyger

 54. sirio

 55. Shako

 56. Tarenor

 57. Brontik

 58. Rubic(k)

 59. Jaromír Kovařík

Přidat recenzi