Hrajeme.cz
DomůKatalog herZnalostní hraČesko, otázky a odpovědi

Česko, otázky a odpovědi

Originální název:
Česko, otázky a odpovědi
Rok vydání:
2006
Počet hráčů:
2 až 6
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 12 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut
Doporučení rodiny:
Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.
Doporučení hráče:
Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Katalogové číslo: 12196 Kategorie: Štítek:

Popis

Zábavná hra pro zvídavé Čechy.
Jak dobře vlastně znáte Českou republiku? V této vědomostní hře najdete 2400 zajímavých otázek týkajících se České republiky a jejích obyvatel. Otázky jsou rozděleny do šesti okruhů: historie, kultura, příroda/věda/technika, geografie, sport a různé. Během hry si nejen užijete spoustu zábavy, ale také se o své zemi dozvíte mnoho zajímavých informací. K tomu, abyste ve hře zvítězili, budete kromě znalostí potřebovat i trochu štěstí.

Další informace

Počet hráčů

Věk hráčů

Doba hraní

Počeštění

Rok vydání

Míra interakce

Míra humoru

Doporučení rodiny

Výrobci

,

Hra/Rozšíření

Pravidla:

Recenze

 1. Tindo

  Vědomostní hry nejsou můj oblíbený žánr. Kvůli tomu ale tak nízké hodnocení nedávám. Chápu, co je na tom zajímavého. Ale proč o tom, kam se člověk vypraví, rozhoduje kostka. To je vážně tolik těžké přijít s nějakou zajímavější mechanikou, kdy by více člověk hrál hru a méně hrála hra člověka? Příklad toho, jak může být vědomostní hra zároveň i dobrou moderní „hrou“ je Timeline.

 2. Cermakov1

  Skvělá vědomostní hra. Celá řada zajímavých otázek. Je to zábava na celý večer a člověk se diví, kolik toho ještě neví….

 3. JakSeRodi

  Kdo má rád vědomostní hry nemůže s Českem šlápnout vedle.

  Pozor musíte nasbírat bod za každý okruh otázek a občas i když jste prostě mozkovna vám furt padají okruhy, které už nepotřebujete.

 4. Effka

  dobrá vědomostní hra na párty i večery s rodinou 🙂

 5. Syuza

  Hry s podtitulem „Otázky a odpovědi“ vždy něčím zaujmou. Česko mám velmi ráda, je to zábavná hra, kterou jsme hráli při večerech s vínem ve 4, na Silvestrovské oslavě v 7 lidech, ale i ve dvou. Pokaždé se člověk dozví něco nového nebo ho naopak překvapí na co všechno si dokáže vzpomenout. 🙂

  Bohužel jsou ale otázky také někdy dosti těžké nebo přímo tipovací. Tam potom člověk využije klasickou víru „v náhodu a štěstí“, kdy si může alespoň vybrat z možností a), b), c).
  Hru určitě doporučuji na jakoukoliv párty i na dlouhé chvíle.

 6. nessy96

  Tto hru jsem hrála s rodiči a bratrovou přítelkyní. Na hře se mi líbí jednoduchý design, nic přeplácaného a pravidla jsou stručná a jasná. Myslím si, že když bych ji potřebovala vysvětlit novému hráči, zabralo by to maximálně 2 minuty. Hra mě bavila, avšak občas mě zarazila obtížnost otázek – některé otázky jsou lehké (na otázky by znalo odpověď snad i dítě), naopak některé otázky jsou natolik těžké, že jsme odpověď snad ani nikdo nikdy neslyšeli. Odstupňování obtížnosti by určitě na škodu nebylo. I přes tohle jsme se všichni bavili a smáli se. Myslím si, že kdyby bylo na výběr z možností (jako je u Zlatého Česka), tak by to už bylo příliš zdlouhavé. Takhle to úplně stačí.

Přidat recenzi