Hrajeme.cz
Funny a párty hryPředstavení hry

Jak hluční jsou Fakt hluční knihovníci

Mezi podzimními novinkami od Blackfire se objevila také párty hra s názvem Fakt hluční knihovníci. Určena je pro 2 a více hráčů, protože se rozdělíte na dva týmy. Budou spolu soutěžit o to, který dokáže říci více slov k určitému tématu a začínající daným písmenem. Za hrou stojí autoři Výbušných koťátek, takže se můžete těšit na jednoduchou a bláznivou hru. S Výbušnými koťátky ale nemá nic společného.

V krabici najdete herní plán v podobě „dostihové dráhy“, která je vydlážděna velkými písmeny a která má uprostřed dvojitou stupnici. K tomu dostanete několik kroužků spojených do řetízku, balíček karet s tématy, které jsou označené čísly od 1 do 4, přesýpací hodiny a různé žetony. Krabice není velká, ale vše se do ní dobře vejde. Na první pohled vypadá přímo luxusně, protože je tmavá s názvem vyvedeným zlatým písmem.

Herní materiál.

Jak se hraje

Před začátkem hry se rozdělíte do dvou týmů, které by měly mít stejný počet členů. Nebude ale vadit, když bude v jednom týmu o jednoho navíc, například při lichém počtu hráčů. Jeden tým bude hrát za Gertrudu a druhý za Alfréda. Během hry se snažíte získávat body za vítězství v jednoduchém slovním závodě a případně další bonusové body. Zvítězí tým, který jako první získá 12 bodů.

Jak to tedy probíhá? Začíná tým Gertruda. Položíte její figurku na velký kroužek řetízku, takže před vámi jsou označena tři písmena. Z balíčku si vytáhnete kartu s tématem a během jedné minuty odpočítávané přesýpacími hodinami se snažíte posunout figurku Gertrudy s řetízkem co nejdál. Musíte říci slovo začínající jedním z vyznačených písmen na téma z kartičky, pak posunete figurku na toto písmeno a snažíte se co nejrychleji říci další slovo začínající jedním ze tří písmen vyznačených řetízkem. Tak pokračujete, dokud vám nevyprší čas.

Stejně postupuje druhý tým s novou kartičkou tématu. Vítězný bod dostává jen tým, který se dostal dál. Nejde tedy o to, kdo řekne více slov. Záleží na tom, která figurka se více posunula.

Shrnutí

Fakt hluční knihovníci jsou hluční, protože budete pod časovým tlakem vymýšlet a nahlas vyvolávat slova. Druhý tým vždy kontroluje, takže se mohou svým hlasem zapojit při nějaké nejasnosti či nepřesnosti. V takovém případě můžete položit přesýpací hodiny a sporný moment vyřešit.

Celkově se jedná o svižnou, zábavnou a svým způsobem akční slovní hru, kterou si dobře zahrajete s kýmkoliv. Díky nastavení témat do čtyř skupin si dobře zahrajete i opakovaně. Jednu partii zvládnete zpravidla do 20 minut.


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář