Hrajeme.cz

Dominion

Originální název:
Dominion
Rok vydání:
2008
Počet hráčů:
2 až 4
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 10 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut
Doporučení rodiny:
Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.
Doporučení hráče:
Určite vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.

Katalogové číslo: 12483 Kategorie: , Štítky: ,

Popis

Každý hráč más svůj balíček karet, do kterého postupně dokupuje další karty. Karty znamenají buď peníze pro nákup dalsích karet, budovy umožňující speciální akce, nebo vítězné body, které se počítají na konci hry.

Další informace

Počet hráčů

Věk hráčů

Doba hraní

Počeštění

Rok vydání

Míra náhody

Míra interakce

Míra složitosti

Míra humoru

Doporučení rodiny

Doporučení hráče

Výrobci

, ,

Autoři

Hra/Rozšíření

Pravidla:

Odkazy:

 

Recenze

 1. SilviSaleva

  Dominion je rozhodně skvělá hra a hraju ji pravidelně s přáteli. Za asi 5 let jsem nahrál přes 2000 her a líbí se mi a baví stále především své nespočetné kombninatorice a škále možností.

  Jedinné rozšíření, které však nemám je právě Pobřeží… Neví někdo o něm prosím?

  Díky

 2. Frankie

  Dominion me prilis bohuzel neoslovil, prijde mi malo interaktivni a moc jednoduchy

 3. stepanstocek

  Pro mě stále nejlepší deckbuilingová hra. Jistě téma středověkého království je zde jaksi navíc, ale hra funguje. Je jednoduchá, variabilní, rychlá.POZOR základ nestačí. V první verzi hry není dost karet, aby vám hra vydržela, chce to Pobřeží, nebo Prosperitu. Je pravda, že sad přibývá a hra narůstá do obřích rozměrů. pokud se vám základ a jedno rozšíření zdá málo, neváhejte a zkuste další deckubuilding. Dominion je dobrá hra, ale v deskoherním světě na vás čeká tolik dalších klenotů.

 4. pavel t

  Dominion je krásná hra, která dává za relativně málo pravidel opravdu hodně zábavy. Další z několika málo her, které mohou být vstupenkou pro nehráče do světa náročných eurovek. Navíc i graficky překrásně vyvedená, rozšíření fungují elegantně a hlavní mechanismus hry nijak nepoškozují… zkrátka nemůžu než doporučit

 5. ladysi

  Všechno už je tu řečeno, rádi se ke hře vracíme, její variabilita ja nekonečná, a vždy se pobavíme a málokdy odcházíme zklamaní z prohry. Vždy je zajímavé, jak se to celé vyvrbí.

 6. mymoslav

  Pokud o některé hře platí, že má rub a líc, tak je to Dominion. Hra je svižná, jednoduchá na pochopení, skladná (bereme ji snad na každou dovolenou), dá se obměňovat a doplňovat přikoupením rozšíření, dobře se hraje jak ve 2, tak ve více hráčích. Na druhou stranu, ve hře není komunikace mezi hráči, odehrajete si svoje a pak tupě koukáte, jak hrají ostatní, dokud na vás zase nedojde řada. Hra je až moc jednoduchá. Nakupujete kartičky, za které si později nakoupíte ještě lepší kartičky, za které si nakonec nakoupíte bodované kartičky. Pokud máte jen základní hru bez rozšíření, po čase vás hra přestane bavit. Já vlastním i rozšíření Dominion Intriky a při hraní vždy namixuju karty z obou těchto her a jednou za čas si Dominion rád zahraju.

 7. vendulala

  Jak už tady bylo několikrát zmíněno, interakce mezi spoluhráči je – krom vysloveně škodících akčních karet – dost malá. Hlavně proto, že se snažíte sledovat svou vlastní strategii a až tak moc nestíháte, nebo vás nezajímá, jak hrají protihráči. Na druhou stranu to omezuje konflikty a tření. Hráli jsme Domininion bez dětí na dovolených, a i známé, kteří deskovky hrají většinou jen nárazově, to díky variabilitě a jednoduchým pravidlům docela bavilo. Většinou jsme odehráli tak dvě partie za sebou. Hráli jsme ho i s dětmi na Klubu deskových her a tam k té slovní i herní interakci docházelo častěji – i když tím pádem děcka nestíhala promýšlet ideální kombinace karet. Ale zas je to bavilo. Mně osobně systém budování balíčku a řetězení akcí vyhovuje, takže Dominion rozhodně do základního fondu jednoduchých rodinných her doporučuju.

 8. dirgesinger

  Legenda deck-buildingu to je Dominion. Velké množství karet, spousta možností a to se ještě dá rozšířit množstvím expanzí. Hra si ale zachovává jednoduchá pravidla, která se dají vysvětlit vcelku snadno. V Dominionu jde o stavbu Vašeho království, i když tohle téma stojí dost v pozadí. Znovuhratelnost je skvělá a každá partie bude jiná než ta předešlá.

 9. dalik

  Plusy:
  – Skvělá hra, u které se nikdy nenudíme, a že už jsme odehráli partií 🙂
  – Dobře se hraje i s dětmi (kluk 8 let v pohodě s námi hraje a nemusíme ho rozhodně šetřit :-))
  – Dobře se hraje i ve dvou (večer se ženou u vína)
  – Kdo občas pořádá herní večery (začne se večer a hraje se skoro do rána), tak tato hra není špatný zakončovatel večera – je jednoduchá a taková „přímá“.
  – Karty i po mnoha partiích vypadají stále dobře.

  Mínus:
  – Po nějakém čase to chce dokoupit rozšíření. Variabilita sice vysoká, ale po hodně partiích už jsou karty hodně známé 🙂
  – této hře by možná slušelo trochu více humoru (osobní názor)

  Resumé:
  – Doporučuji jak pro rodiny s dětmi, tak zkušeným hráčům. Po náročné partii Peurto Rico nebo Agricola je to ideální odpočinek.

 10. valchy

  Dominion je deckbuildingová hra ve které si stavíte balíček karet a snažíte se získat co nejvíce vítězných bodů. Hra funguje velice dobře ale nesmí se hrát často jelikož po čase docela omrzí. Možná by to spravilo rozšíření ale po základní hře už se mi do něj moc nechtělo. Stačila mi Základní hra. No prostě mě moc nezaujala hrál jsem už i mnohem lepší hry.

 11. cSf.Loser

  Hra pro mě osobně byla velkým zklamáním a po několikerém vyzkoušení už ji nechci hrát. Téma je tam naprosto násilně naroubováno, název karet byl vybrán naprosto náhodně. Celý princip je defacto o zahrání pár karet a pak mícháte a mícháte a mícháte. Pokud to někdo umí (zkušený hráč) tak hraje téměř nekonečně dlouho a vy jen koukáte a nemáte co dělat. Pokud to někdo neumí tak prakticky nemá co dělat. Bohužel na hře nevidím nic pozitivního.

 12. matrosh

  Dominion je kult a základní kámen deck-buildingových her, který stvořil mechanismus stavění si vlastnního herního balíku karet behěm hry. Hra se dá opravdu rychle naučit a díky velkému množství různých karet jen tak neomrzí. Před deseti lety bych hodnotil za plnou, ale doba pokročila a her, který stojí na tomto principu je hodně a některé mě baví o hodně víc.

 13. Razer

  Původně mě hra moc bavila ale postupem času omrzí. Také mi moc nesedí vizuální styl. Ideální je ve dvou hráčích, při větším počtu už hodně čekáte. Jinak je to celkem svižná záležitost na 20-30 minut. Občas se podaří skvělé kombo a to člověka potěší. Výhodou jsou snad pravidla, rychle to kohokoliv naučíte.

 14. karelik

  Dominion je zajímavá strategická hra svým promyšleným principem vytváření vlastního balíčku karet, tím to ovšem pro mě končí. Dominion mi prostě nepadl do oka. Přijde mi, jakoby hráči hráli solitérní hru, ale „spolu“. Celkem malá interakce hráčů (záleží na kartách), se zvětšujícím se balíčkem delší tahy a veliká abstrakce (sice jsou karty graficky krásné, ale nic jiného nemáte, jen šmrdláte karty v ruce, lížete si, na chvilku je vyložíte…), pro mě nic poutavého, zábavného. Podle mě by deck building měl být doplňující mechanikou hry, ale Dominion je na ní celý postaven a to mě nebaví.

 15. Milford

  Herně bych tomu dal asi jen 3/5.
  + Jednu hvězdičku ale přidávám za jednoduchá základní pravidla. Do pár minut je možné vysvětlit základ hraní i naprostému laikovi.
  + V podstatě do dvou minut je možné hru rozložit a začít hrát (pokud člověk nemá nepořádek v kartách)
  – Nelíbí se mi určitá monotónnost.
  – Občas mám i pocit, že hodně záleží na štěstí, než na mých schopnostech.
  – Interakce je skoro na nule. Často se stává, že ostatní hráči ani nekoukají na tah toho druhého a jen, ponořeni ve svých kartách čekají, až na ně přijde řada.

 16. Tindo

  Dominion je velmi dobrá karetní hra, která se jistě velkým písmem zapsala do historie stolních her.

  Hra je po mechanické stránce vynikající. Jednoduchá pravidla odhalují velikou hru. Množství karet přináší širokou variabilitu. Při každé hře si hráči postupně vytvářejí trochu jiné balíčky svých karet. Nejlepší strategie může být v každém klání odlišná.

  Slabinou Dominionu je atmosféra. Ve hře budujete království. Při hraní ale na vás atmosféra a prostředí hry moc nepůsobí. Efekty karet převyšují hráčovu touhu si prostě něco hezkého vybudovat. Protože je celé království schované v balíčku karet a žádné karty nezůstávají vyloženy, tak ani moc nevnímáte, jak vaše království roste. To je pro mé srdce budovatele velká škoda.

  Dominion si vždy rád zahraji. Je to skvělá hra, ale není to ten deckbuilding s velkým D, který by se mi líbil ze všech nejvíce.

 17. Luci

  Deckbuildingová hra, která byla svého času přelomová, dnes už trochu překonaná, ale stále ráda ji hraju, jak ve dvou, tak i v partě. Vytváření si různých strategií při tvorbě vlastního balíčku a dále lze využít rozšíření, kterých je velké množství.
  Věřím, že vás hra zaujme, stejně jako mě. 😉

 18. Peet

  Výborná hra s poměrně jednoduchým principem,ale velkou variabilitou možností a herních taktik.

 19. Duhamuz

  Tuto karetní hru jsem poznal poznal přátel, při jednom z našich hraní. Museli jsme si ji pořídit taktéž, neboť nás značně zaujala. Po pár zahraných hrách jsme samozřejmě pochopili, že je značně hratelná do jisté míry. A to v podobě nalosovaných typů karet. Vždy náhodně vybereme 10 druhů karet a s nimi hrajeme. Obvykle pak využíváme 4-6 balíčku, a to jen z toho důvodu, ne že všechny karty nejsou obsahově vyrované. Ale i přesto. Hra je díky tomu, značně znovu hratelná. A pro začátečníky bych ji vřele doporučil.

 20. Michal Smid

  Dominion si vždycky zahraju rád.

 21. susoing

  Dobra kartová hra.
  – Vyžaduje si dobre naštudovať návod, čo je trošku na škodu. Na môj vkus trošku obtiažne je pochopiť pravidla.
  + Flexibilnosť vzhľadom na veľké množstvo variant hratelnosti.
  + Možnosť rozšíriť o ďalšie rozšírenia. Každá hra ma trochu inakšiu stratégiu.
  Ak Vás chytí a neodradí náročnosť v začiatkoch, tak určite hrať ju budete 🙂

 22. Bejus

  Príjemná strategická hra, u ktorej sa dá dobre zabaviť. Skúšala som to hrať raz so dvomi ďalšími hráčmi. Pravidlá mi prišli trošku zložitejšie k dobrému pochopeniu by bola potrebná ešte aspoň jedna partia. Páčilo sa mi výber z rôznych typov akčných kariet.
  Musím sa priznať, len čisto kartové hry moc nemusím a chýbali mi aj kocky, ktoré prinášajú do hry aspoň kúsok náhody. Doporučila by som hráčom, ktorý radi u hry premýšľajú a nebude im chýbať u hry pekne nakreslený hrací plán.

 23. hromadalidi

  Dominion patří mezi hry karetní a nejlépe si ho asi užijete překvapivě ve 3 hráčích. To kvůli tomu, že ve dvou si nelze zas tolik škodit a ve čtyřech zase čekáte někdy až příliš dlouho než přijdete na řadu. Jinak je však hra poměrně svižná a rychlá. Princip stavby v podstatě vlastního balíčku, kterým se snažíte nasbírat co nejvíce vítězných bodů je velmi originální. Nejhorší mi vždycky přijde rozhodnutí, kdy už jít do nákupu vítězných bodů a kdy ještě chvilku počkat a vzít raději nějakou super akční kartu. Variabilita hry je taky velmi velká, neboť v nabídce je vždy pouze deset akčních karet, ale v základní krabici jich je daleko více. Takže můžete z vesela obměňovat různé sady, které vám přijdou vhodné. Hru hrajeme rádi, pravidla má poměrně jednoduchá a složitosti nabírá až v případě pokud se někdo snaží vymyslet řádnou dokonalo a neprolomitelnou strategii. Hrací doba cca. 30-40 ve 3 lidech.

 24. TomassoP.

  výborná myšlenka vytvářet si balíček, díky jehož používání poté vyhrajete. A najít ten správný moment, kdy začít kromě tvoření i sbírat území… Hra mě fakt bavila

 25. matewr

  Hra která je vlastně jen mechanismem… zdá se to málo? Ne! Bohatě to stačí, protože tenhle mechanismus funguje tak parádně a je tak elegantní, že nabízí plnohodnotný strategický zážitek. Celá hra je vlastně o vytváření nejrůznějších kombinací, které vám přinášejí úžasný pocit, že něco do sebe brilantně zapadá. Řetězení akcí je spolu s nutností reagovat na strategie soupeře, to nejlepší na celém Dominionu. Tvorba vlastního balíčku, tak aby byl dostatečně efektivní, je v každé hře naprosto odlišná, kvůli rozdílné skladbě karet Království, což hře zaručuje variabilitu a tak každá hra od vás vyžaduje jiné herní strategie. Hlavní nevýhodou je absence tématu, což je zapříčeněno tím, že v kartách hledáte jen další možnosti kombinace.
  Jestliže se vám partie nepovede, nezoufejte, Dominion je ukrutně rychlý, dynamický a svižný, takže odvety jsou na denním pořádku. V jakémkoli počtu hráčů výborně hratelné.

 26. Grey Lord

  Pokud tedy hledáte něco co si zahrajete za půl hodinky s rodinou nebo s přátely co nejsou nadšenými deskovkáři je Dominion správná volba díky jednoduchému hernímu mechanizmu a velké variabilitě.
  Varování z vlastní zkušenosti: Hra je poměrně návyková. Když dohrajete jednu hru nebude se Vám chtít ji sklízet a budete hrát znovu!
  Bohužel hráči brzy zjistí, že některé kombinace karet jsou výrazně silnější než jiné a tak při náhodném výběru akcí pro hru bude třeba 6 z 10 hromádek zcela nepoužitých. Druhým negativem je v základní sadě karet téměř nulová interakce.

 27. Kentril

  Prestoze tato hra ziskala hodnoceni Spieles des Jares, musim rict, ze mne teda nezaujala. Bud jsem na to nejak vysazeny, nebo jsem to hral ve spatnou dobu se spatnymi lidmi. Mechanismus byl prilis strohy a vymenovani karet a ziskani bonusu…. prislo mi to takove tezkopadne. Mnozi se mnou budou nesouhlasit, ale ja jsem to tak vnimal. Mozna si ji zkusim zahrat jeste jednou v klubu a uvidime, treba mi to nekdo lepe vysvetli a treba me zaujme.

 28. XiQiX

  Tuto hru mám doma a je to prostě držák, který nikdy nezklame. Hra je svižná, zábavná. Je v ní pěkný prostor k rozvíjení intrik a šmelení a proto si ji vždy ráda zahraji. Její velkou výhodou je jednoduchý herní systém, díky kterému ji naučíte hrát během chvilky i nehráče. Ostatně je to i velmi vhodná hra pokud chcete z nehráče udělat herní fandu. Tuto hru rozhodně doporučuji lidem, kteří s hrami nemají mnoho zkušeností a hledají svojí první hru.
  A pokud Vás hra chytí, můžete si k ní pořídit i jedno z mnohých rozšíření a hru tím ještě více zpestřit. Ale jakákoliv varianta Dominionu je sama o sobě dobře hratelná a v podstatě žádné rozšíření nepotřebuje, neboť losování vždy individuální sestavy herních karet umožňuje nepřeberné množství herních variant.

 29. cinan

  Svého času přelomová hra, dnes už trochu překonaná, ale stále rád zahraju.

 30. Vladislavs2

  všechny dominiony perfektní, doporučuju všem

 31. Pedestrian

  Hra, která přinesla deckbuilding, a v době svého vzniku to byla pecka. Z dnešního pohledu je to velmi suchá hra s malou interakcí mezi spoluhráči.

 32. jokerx

 33. loko9

 34. nelus

 35. vaclav palička

 36. koczanska

 37. Pedestrian

 38. xgod

 39. Kubusz

 40. Agrael

 41. majlo

 42. MammuT

 43. janapo

 44. amek

 45. littleturtle

 46. RoMi

 47. TuliMrkev

 48. Warry

 49. ZlObrej

 50. Markéta

 51. gutalin

 52. rokoko73

 53. jonascz

 54. Malleus

 55. JayTea

 56. Eva88

 57. Veronika


  Tuto karetní hru jsem se rozhodla zakoupit po kladných recenzích, které jsem si četla zde. Jelikož je v žebříčku umístěna na 7. místě a zaujaly mne pravidla hry, rozhodla jsem se, že si hru pořídím. Zprvu jsem byla rozpačitá, nechápala jsem pointu hry, i když pravidla srozumitelná, které zvládne i začínající hráč. Zpracování karet se mi zalíbilo a po několika kolech hraní mě hra přímo nadchla. Nejvíc se mi líbí pojetí hry s kartami a zároveň možnost vybrat si vždy jiné karty, takže pokaždé hrajete jinou hru. Oproti jiným hrám, kde používáte např. i dřevěné figurky, v této hře se používají pouze karty a proto se mi hra tak zalíbila. Je jednoduchá, ale přitom zábavná, zajímavá a kreativní. Každé kolo úplně jiné, záleží jaké karty si vyberu.

 58. Gothalgo

 59. Martin

 60. Aulus

 61. Laala

 62. Katulinka

 63. Raiden

 64. Jacob

 65. Atik-Dick

 66. Taira

 67. Flafa

 68. morgouse

 69. kajacx

 70. Patrikhm

 71. ZaPa

 72. Jan

 73. Satsugen

 74. Reagean

 75. HudsonStan

 76. Darlin

 77. Kozzy

 78. kroksmrti

 79. kalt.w1nd

 80. blackfighter

 81. Číňan

 82. Psichi

 83. RadimB

 84. Darča

 85. ho-le

 86. Petr

 87. Lao Thai

 88. Mazec

 89. Márty

 90. madrianova


  hru jsem si zakoupila dle žebříčku oblíbenosti, dle oblíbenosti tématu – středověk, podle pěkného provedení a podle popisu v těchto recenzích.
  Hra mě po prvních dvou hrách moc neoslovila, ale po třetí hře mě i přítele opravdu dostala, bereme si ji i do hospůdky, kde oslovila i cizí lidi a nakonec jsme hráli všichni dohromady 🙂 a byl to pekelnej souboj.
  Ale protože jsem velmi netrpělivá nejvíc mě baví hra hrát ve dvou, abych mohla být stále na řadě 🙂
  Netušila jsem, před zkoupením, že tato hra mě až natolik osloví. Velmi ji mohu všem doporučit.
  Studovala jsem návod sama a přiznám se, trošku jsem v tom tápala, ale po zkušební hře jsme hru ihned pochopili. Je opravdu velmi lehká, pravidla nejsou vůbec složitá. I cizí lidi v hospůdce ji po 5 minutách ihned pochopili. Což je také velká výhoda, pokud budete chtít hrát i s novýma lidičkama.
  Pro koho je hra určena: pro všechny, kteří mají rádi karetní hry /a ti co raději deskovy, tak také doporučuji, protože za to tato hra stojí/ 🙂 a změna je život.
  Kartičky jsou přehledné a systém hry a účel kartiček si rychle ihned osvojíte. Ze začátku se každý lekne množství kartiček a textu, ale jak jsem psala výše. Okamžitě se naučíte na co je která kartička výhodná. Nic složitého.
  Hru doporučuji 2 hráčům /s přítelem hrajeme stále/ , ale 3,4 hráčům. Hra je zase o to napínavější a zajímavější. Pokud máte rádi hry, které jsou napínavé od začátku až do konce,rádi bojujete o výhru a máte rádi strategické hry, jste na této recenzi her správně 🙂

 91. little

 92. karelik

 93. bacil

 94. NOE

 95. Čaňa

 96. makeska

 97. Piestany

 98. Jiří Vorel

 99. Zdenek_

 100. sefler

 101. Kelt

 102. Veverka

 103. 1a2a3a4

 104. Hogo Fogo


  Na začátku bylo váhání – koupit/ nekoupit. I přes dané ocenění jsem si koupí nebyl jist, protože mám dojem, že Poštovní kurýr toto ocení dostal také a pro mě to byla jedna z nejhorších her, co jsem kdy hrál (subjektivní názor).

  Nakonec jsem se ke koupi odhodlal a začal hrát. O možnostech variací se mi předtím ani nezdálo. Avšak jako každá hra má i Dominion svoje plusy a mínusy.

  +)každá hra je jiná
  +)není to max. pro 4 hráče jak je psáno na hře. Dá se to hrát až i v 6 hráčích, jen je hra o něco pomalejší a musí se upravit pravidla (1-vybrání všech provincií zůstává 2- vybrání 5 jakýchkoliv balíčků při 6 hráčích; 4 balíčků při 5 hráčích)
  +)při max. 4 hráčích rychlost
  +)jednoduchost; snadná rychlá pochopitelnost
  +)dlouhá životnost

  -)míchání balíčku – nelze nijak ovlivnit sled karet. Tím se může stát, že po několik kol vám nebudou chodit karty ve správné kombinace až do doby opětovného zamíchání

  Styl hraní mi v jistém smyslu připomíná karetní hru Magic the Gathering – člověk si složí balíček určitých karet s kterými následně hraje. Podoba tam je jak ve stylu hraní tak i v designu a obrázcích. Líbí se mi, že i vnitřek krabice má svůj specifický vzhled a je tam dán „“plánek““ karet pro snažší orientaci při výběru karet do různých možných her (chtěl bych upozornit na to, aby jste ho nestříhali. rozstříhaný tu orientaci moc neusnadňuje:D)

  Dále bych možná ještě vynechal selektování karet s jiným okrajem jako karet konečných. Při úklidu hry bych je nechal u příslušných balíčků připravené na další hru. Usnadňuje a hlavně urychluje to příští přípravu hry). Pokud hrajete s rozšířením Černý trh, tak stačí ostatní karty vytáhnout z poza všech balíčků.

  Na vahách královského kašpara je jasně vidno, že Dominion je hra pro každého v kterémkoliv věku. Ten kdo má rád deskové hry by si ji měl určitě zahrát a v lepší případě i pořídit. Variabilita je kolosální, hratelnost primitivní a o emoce při hře určitě nebude nouze, když vám bude chtít protihráč uškodit útokem čarodějnice či milice.

  Ovládněte svá území. Vytvořte Dominion.

 105. ZdenT27

 106. tofis

 107. KOLMI

 108. pastelka

 109. orff

 110. Martin

 111. Neila

 112. Milosh

 113. Knihovník

 114. Bio

 115. rulen


  Dominion je hra, která mě zaujala na první pohled a po přečtení kladných recenzí jsem se také rozhodla k její koupi.
  Jedná se o karetní hru, která v sobě skrývá velké množství a druhů karet, tím pádem i taktik a strategií, jak hrát. Pravidla jsou jednoduchá, zvládne je každý, karty jsou navíc hezky zpracovné a zábavné na pohled.
  Hra mě bohužel ani po několika zahráních neoslovila, i když sem třeba vyhrávala, nějak jsem bohužel její kouzlo neobjevila nebo mě minulo, nevím, ale přesto věřím, že pro ty, kdo mají karetní hry rádi a chtějí vyzkoušet něco nového, tak bude tato hra tou správnou volbou, já si však mnohem raději zahraju třeba žolíky 🙂

 116. Baller

 117. cimpr-campr

 118. Pavluša

 119. zmisak

 120. Forbik

 121. Slunicko

 122. mil

 123. Hobbys

 124. pavlica

 125. Karloss

 126. Jitka

 127. Honza

 128. Monca09

 129. Libor

 130. drevokocur

 131. Tadži

 132. hammerhead

 133. tgrosser

 134. Bumla

 135. MirR

 136. charin

 137. Sionn Latharn

 138. Zrno.Zaba

 139. esther.f

 140. karci

 141. Deth

 142. Tramvaj

 143. Zenitos

 144. Smith-g

 145. ftoh

 146. shadow

 147. yeetik

 148. Braveheart

 149. Noni

 150. Terw

 151. Bunny84

 152. Savager

 153. czechpastor

 154. Joe

 155. darwin

 156. skyfire


  Tak mám za sebou cca. 20 her v počtu 2 až 4 hráči, tak jaké jsou mé pocity. Hra je to velmí pěkná a grafické zpracování je dle mě nadstandartní. Velice potěší praktická krabice, do které jdou všechny karty pěkně urovnat a oddělit jednotlivé balíky akcí pěněz a bodů od sebe (narozdíl od Agricoly). Další velké plus je, že hra je stejně dobře hratelná ve 2,3 i 4 hráčích. Pravidla jsou jednoduché a naučit hru nové lidi netrvá ani 5 minut, pochopí je snad každý. Hra je to chytlavá a všechny kdo ji hráli hned chytla. Dle mě se u téhle hry moc nemusí přemýšlet a je to taková oddychovka. Náhoda hraje v téhle hře roli v podobě neustálého přemíchávání balíčku karet. Nejsem zastáncem přílišné náhody ve hrách, ale tahle hra ji potřebuje a je ji tám právě tolik, kolik je potřeba. Jako mínus se mi zdá, že některé kartičky akcí jsou zbytečné a prakticky nepoužitelné, protože v kolekci 10 akcí, které se vyberou ke hře se vždy najdou ty lepší a výhodnější a některé prostě jen leží ladem. Četl jsem už sposutu názorů, že tohle není pravda, že jsou situace, kdy se využijí kartičky, které by se jinak nevyužily, ale tohle je opravdu krajní záležitost a cpát mezi nabídku akcí nějakou, kterou využiji jednou za hru nebo jednou za 3 hry se mi zdá zbytečné. Takto to cítili všichni, se kterýma jsem hrál, a proto nebyl problém se domluvit na optimálním setu akčních karet, který je vyvážený, zábavný a dobře hratelný. Naštěstí toto mínus vyvažuje dostatečný počet různých akcí, takže vybírat je z čeho. Celkově je Dominion dobrá hra, kterou můžu doporučit, ale TOP to dle mě určitě není (ten je pro mě pořád geniální systém, hratelnost a ruznorodost každé hry Vikingů).

 157. Duhamuz

 158. Makabi

 159. Jan

 160. Kalibulus

 161. Hippo

 162. Lada

 163. Aries

 164. Kendar05

 165. rach

 166. mysula

 167. Brisco

 168. Beholder


  Začnu zostra a čistě subjektivně. Dominion je nejlepší karetní hra co znám a určitě je i lepší než ty co neznám :). Dominion je vůbec jedna z nejlepších moderních společenských her co znám a beztak je i jedna z nejlepších co neznám :)…

  Dominion, to je velká krabice, jako běžná desková hra a v ní 500 karet. Zahraje si ji 2-4 hráčů. Pravidla mají pár stránek a jsou velmi jednoduchá. Takže proč ta silná slova v úvodu?…

  Největší kouzlo spočívá v tom, že hráč začíná téměř s ničím a snaží se teprve svůj balík sestavit, tak aby pracoval co nejlépe. Nehledě na obrovskou znovu hratelnost, variabilitu a množství různých strategií. Ve hře jsou 3 typy karet – bodovací, peněžní a akční. Pro samotný závěr hry a zjištění, kdo je vítěz, jsou nejdůležitější bodovací karty. Aby si je člověk mohl koupit, potřebuje k tomu peněžní karty. No a k tomu, jak efektivně, jak často a jakým způsobem se hráči k bodovým kartám dostanou, slouží akční karty, kterých je celkem 25 (každá po 10 kusech), ale v každé hře jich bude k dispozici 10 v různých kombinacích. Ty kombinace jsou buď předkonstruované (sami autoři jich pár uvádějí k tomu aby se člověk s kartami seznámil) a nebo náhodně v čemž spočívá další kouzlo Dominionu. Před hrou se náhodně určí 10 akčních karet z dostupných 25 a ty budou ve hře k dispozici.

  Každý hráč začíná se 7 penězi a 3 body. V každém kole má k dispozici 5 karet které si lízne ze svého balíčku (na začátku hry má tedy 10 karet a postupně přikupuje další). Má možnost zahrát 1 až x akcí podle toho jaké akce má. Některé akce totiž umožňují zahrání dalších akcí. Následuje nákup za karty peněz + za peníze, které mohly přinést některé akční karty zahrané před tím. Hráč si může koupit buď další peníze, akční kartu/y (některé akční karty totiž umožňují udělat více než jeden nákup) a nebo body. Nastává otázka, proč kupovat nějaké akční karty, když je účelem koupit co nejvíce bodů. Stačilo by přece kupovat jen body a sem tam peníze. Jenže to by právě vůbec nefungovalo. Vtip je v tom, že hráč začíná každé kolo s 5 kartami, které si náhodně lízne a kdyby nalízal samé bodovací karty, s kterýma nic neudělá, tak nemá šanci vyhrát. Bodovací karty vlastně zpomalují hráče a plní mu balíček. V průběhu hry jsou mu úplně k ničemu, ale na konci vyhraje ten, kdo jich má nejvíce. Na druhou stranu velký počet akcí a málo peněz má ten stejný efekt – zpomalení a omezení hráče cokoliv udělat. Proto si musí hráči určit některou z mnoha strategií, kterou ovlivňují právě dostupné akční karty a zvolit správné načasování, kdy koupit jakou akční kartu, kdy peníze a kdy je třeba začít kupovat body. Hra končí v momentě kdy se doberou všechny šestkové (nejdražší) bodovací body – je jich 8 ve dvou hráčích nebo 12 ve třech nebo čtyřech hráčích. Druhá situace, kdy může hra skončit nastane v momentě, když se dobere třetí jakýkoliv balíček karet. Např. všechny akční karty Vesnice (připomínám, že je vždy 10 kusů každé akční karty), všechny akční karty Zloděj a třeba všechny jedničkové (nejlevnější) bodovací karty (opět jich je 8 nebo 12). Hráči si spočítají pouze bodovací karty a kdo má nejvíce bodů, stává se vítězem.

  Na závěr bych zmínil několik efektů akčních karet. Některé akční karty umožňují líznutí karet navíc, zahrání dalších akčních karet, umožňují více nákupů a nebo přidávají „virtuální“ peníze k nákupu. To jsou základní 4 efekty. Ale např. karta Zloděj dokáže soupeřům krást peníze z balíku, Čarodějnice přidává soupeřům kletby do balíku (-1 bodovací karta), Dobrodruh hledá v balíku poklady (peníze), Milice nutí hráče odhazovat karty atd.

  Hráči anglické verze Dominionu již mohou hru obohatit 25 novými akčními kartami z prvního samostatně hratelného rozšíření Dominion: Intrigue. V tomto rozšíření je mnohem více interakčních a škodících karet. Dále karty, které umožňují provést několik věcí, ale hráč si musí vybrat, kterou a taky jakési „hybridní“ karty – akční/bodovací a peněžní/bodovací.

  No a co nevidět tu bude další rozšíření (už ne samostatně hratelné) Dominion: Seaside. Vidím v Dominion obrovský potenciál, protože už základní verze toho nabízí hodně, první rozšíření tomu ještě přidává, uvidíme co přinesou další :). Ještě bych chtěl podotknout, že tuto recenzi píšu po 200+ odehraných hrách (převážně on-line) a jsem touto hrou opravdu (možná přehnaně) velmi nadšen a nedám na ni dopustit, ale to už jste poznali asi hned v úvodu recenze :)…

 169. sir beki

 170. PJ_HB

 171. sakul

 172. Mialee

 173. ratwin

 174. pet.rad

 175. spartik

 176. Jose

 177. Pepr

 178. omas

 179. filipes

 180. ondrasu

 181. zeppelin

 182. Eduard Doležal

 183. Koroiboszelidy

 184. gesslish

 185. Ajeenka007

 186. Mari

 187. cyril

 188. Last_Elf

 189. Radobyhrac


  Tak mám za sebou asi třicátou partii Dominionu za týden (naživo, ne BSW) a Dominion se stále neohrává. Měl jsem z toho nejdříve obavy, ale hra je opravdu úžasná. I když hrajete dvacátou partii za den, tak stále hledáte jinou cestu k vítězství, nebo zkoušíte, zda vaše předchozí strategioe nebyla náhoda. Často se stane, že to náhoda byla, anebo soupeř vybral lepší cestu k vítězným bodům.

  Hlavní předností Dominionu je jednoduchost pravidel a obrovská variabilita.
  Existuje spousta možností, jak vyhrát.
  Jediné co této hře lze vytknout je míchání karet balíčku hráčů a dlouhé čekání na odehrání tajů tzv. vesničanů (několikrát po sobě zahrají kartu Village).

  Každý hráč má oblíbený určitý typ karet a má svůj osobitý herní projev, takže hra má vždy jiný ráz.

 190. Dušan Takáč

 191. tondakolik

 192. Hanuš

 193. The Hammer

 194. Sagapo

 195. Lišák

 196. lizo

 197. aneken

 198. Zedka

 199. hrhr2

 200. Tygr

 201. Yuri

 202. Sandy.czcz

 203. DwarfMan

 204. Křepelka

 205. jakub

  Dominion je karetní hra, která v krátké době od představení v Essenu oslovila řadu lidí. Svědčí o tom mimo jiné to, že se během pár měsíců vyšvihla mezi nejlepších deset her na žebříčku Board Game Geek (k 5. 2. 2009 je šestý). Takový vzestup se zatím jiné hře nepodařil. Důvodem úspěchu je bezesporu originální herní princip, jednoduchá pravidla, krátká herní doba, dobrá hratelnost v jakémkoliv počtu hráčů. Karty slouží k realizaci akcí i nákupu nových karet. Každý hráč buduje svůj balíček a s ním hraje – postupně ho rozšiřuje podle zvolené strategie.

  Celou recenzi si můžete přečíst na webu o hrách Frodovy deskové hry.

 206. rix

 207. Ranca

 208. Jarek

 209. ifca

 210. GK_voyger

 211. sirio

 212. Shako

 213. Pelly

 214. Mirka

 215. dilli

 216. Kreator

 217. Sekac

 218. Gally

 219. beagutofomor

 220. Adam

 221. Paters

 222. Dr.Lazarus

 223. Tarenor

 224. Brontik

 225. BFM

 226. orsej@centrum.cz

 227. belisar

 228. REM

 229. Perry

 230. Rubic(k)

 231. pogo

 232. mesires

 233. Matěj Baťha

 234. Jaromír Kovařík

Přidat recenzi