Hrajeme.cz
DomůKatalog herStrategická hraDobyvatelé vesmíru (Race for the Galaxy)

Dobyvatelé vesmíru (Race for the Galaxy)

Originální název:
Race for the Galaxy
Rok vydání:
2007
Počet hráčů:
2 až 4
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 12 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut

Katalogové číslo: 12372 Kategorie: , Štítek:

Popis

Hráči závodí v průzkumu galaxie – objevují nové planety a vynalézají nové technologie. Vítězí hráč, který získá nejvíce bodů.

Další informace

Počet hráčů

Věk hráčů

Doba hraní

Počeštění

Rok vydání

Míra náhody

Míra interakce

Míra složitosti

Míra humoru

Doporučení rodiny

Doporučení hráče

Výrobci

,

Autoři

Hra/Rozšíření

Pravidla:

Odkazy:

Recenze

 1. zdenda

  Pro mně jedna z nejoblíbenějších her. Vykouzlit z rukávu kombo ke konci hry a tím strhnout vítězství na svou stranu je velice příjemné.

 2. acedrac

  Výborná, rýchla, komplexná kartová hra. Zo začiatku sa zdá komplikovaná, po pár hrách geniálne prehľadná, jasná a jednoduchá, navyše výborne hrateľná aj vo dvojici. V základnej verzii bez interakcie, ktorú bohužiaľ môžete zažiť len prostredníctvom anglických rozšírení, ale aj tak je fakt skvelá. Nedajte sa odradiť nešťastne napísanými pravidlami, sami sme po prvom prečítaní netušili ani čo máme zobrať do ruky, ale rýchlo sme objavili jej čaro.
  Najlepšie bude, ak vám ju vysvetlí, niekto, kto ju vie už hrať :).

 3. Luksahol

  Druhá ze stálic v mém portfóliu, Race for the galaxy (alias Dobyvatele vesmíru) někteří mylně považují za klon hry San Juan. Dobyvatele jdou ale o kus dál, o ten kus, který činí z průměrné hry hru nadprůměrnou. Základ sám o sobě je dobrý, ale první rozšíření dodává hře teprve tu pravou šťávu. Je to trochu proti dobrému vkusu, ale rovnou doporučím do této hry jít buď s prvním rozšířením, nebo vůbec. Hra je poměrně rychlá i s analytičtějšími hráči (do 60 min) a vzhledem k tomu, kolik mám nahraných hodin, musím konstatovat, že se neohraje. Pro 2 stejně dobrá jako pro 5 hráčů.

 4. cSf.Loser

  Pod nesrozumitelnými pravidly se schovává velice zajímavá karetní hra, které vás nutí odhadovat soupeře a zároveň hodně přemýšlet jak kartu zahrát a kterou si nechat. Zároveň existují 2 možnosti jak získávat body do závěrečného bodování. Celkově je hra moc povedená, ale začáteční v ní bude dost ztracený. Mě osobně hra vždy ze začátku přijde hrozně neintuitivní a po dohrání nemám chuť hrát ji znovu, asi mám osobě problém zahazovat užitečné karty, nevím. Úplně mi to nesedí.

 5. tondakolik

  V tak složitých pravidlech a nepochopitelných symbolech na nepřehledných kartách se schovává kopie hry San Juan.
  Tak vysoké hodnocení kvůli tomu, že herní princip funguje, vždyť je už otestován na „originálu“.

 6. karelik

  S Dobyvateli vesmíru mě seznámili přátelé a byla to pro mě první opravdu karetně strategická hra. Není špatná, ale je poměrně náročná. Pravidla nejsou úplně jednoduchá, je jich spousta, spousta symbolů, barev, sem tam texty na kartách, ale nakonec jsem to dal. Strategie je super, na kartách jsou různé rasy, existují různé taktiky, jak získávat body, téma vesmírné kolonizace je pěkně ztvárněno, má to však pár ale. První nevýhoda – začátečník si se zkušeným hráčem moc nezahraje, protože nezná karty. Dal jsem se tedy do hraní PC verze, abych se to trochu naučil. A hle, přišel jsem tomu na chuť a narazil na další nevýhodu. Hodně se toho ve hře děje. Když je hráč na tahu, dělá „solitérně“ spoustu věcí a soupeři koukají a čekají na jejich fázi. To je ve více hráčích někdy docela zdlouhávé a PC tohle dokáže odbourat. Proto je asi docela populární hrát tuto hru jen ve dvou (např. na BGA). Poté jsem si byl už trochu jistější a měl šanci, ale celkově to není úplně můj typ hry. Rád si ji někdy osvěžím, ale že bych ji navrhoval hrát, to ne.

 7. Grey Lord

  Od téhle hry často odradí její, na první pohled komplikovaný, vzhled a pravidla. Asi bych doporučil si ji poprvé zahrát s někým zkušeným kdo pravidla vysvětlí. Po protrpení první půlhodinové hry najednou pochopíte jak je hra jednoduchá a intuitivní a vy si ji můžete zahrát kdykoli máte volných 10-15 minut, třeba při čekání na další hráče.
  Ve 3-4 hráčích je velmi zajímavým a důležitým prvkem odhadování jakou akci zahrají soupeři.
  Ve dvou hráčích vybíráte v každém kole každý dvě akce proto až tak nezávisí na tom co hraje ten druhý a vzniká tak souboj strategií hráčů.

 8. matewr

  Úžasná karetní hra, která je hlavně zábavná svojí širokou škálou možností. Každá hra je trochu jiná a vy prožíváte rozdílnou pouť galaxií. Když jsem napsal, že prožíváte, myslím to doslova. Dobyvatelé vesmíru jsou totiž až nečekaně silně atmosferické. I přesto jsou však stále hodně o analýze a vyšperkované strategii, kde se chyba neodpouští. V dobyvatelích vesmíru je nutné počítat a různě kombinovat a že je těch kombinací až až… A to je právě paradoxně největší nevýhodou hry. Díky nutnosti propočítávání a plánování a také kvůli samotnému hernímu mechanismu vykládání karet do vlastní řady, je hra silně solitérní, to znamená, že si ani nevšimnete, že hrajete proti živému soupeři a když je ohlášený konec hry, jen zabědujete, že jste ještě neprozkoumali celou galaxii. Solitérnost sice činí hru značně „suchou“ na druhou stranu je to díky tomu ideální hra pro jednoho hráče. Dobře hratelné i ve dvou.

 9. dave

  Toto je jedna z mých oblíbených karetních her. Má moc pěkné téma, je hezky zpracované graficky a má prima herní mechanismus. Na rozdíl od některých jiných her zde karty opravdu dělají herní efekty, které by jste od nich podle názvu očekávali a které jsou zobrazeny na ilustraci. Hezky si tedy vyvíjíte své galaktické impérium a podle toho kam vás osud zrovna zavede volíte jakým směrem se budete ubírat, zda po cestě diplomacie, obchodu či vojenské síly. Některé herní mechanismy je třeba si ke správnému pochopení chvíli osvojovat a to zejména fázi obchodu a prodeje, která většinou nováčkům zamotá hlavu.
  Hra má podobný princip jako karetní „verze Puerto Rica“ – San Juan, ale je více propracovaná a po krátkém vyzkoušení San Juanu jsem se bez rozmýšlení vrátil k Dobyvatelům Vesmíru už jen proto že se dají hrát až ve čtyřech hráčích (hra stejně kvalitní ve dvou, třech i čtyřech hráčích).

 10. Kentril

  Karetni hra se sci-fi tematikou. Herni komponenty tvori pouze karty. Slouzi jak platidlo, tak vylozene vyhody. Hra ma zajimavy herni system. Libi se mi, ze akci kterou zvoli jeden hrac hraji vsichni, pokud chteji. Hra je dobra jak ve 2, tak ve 4. Skdoa, ze neni pro vice hracu. Krabice mi pripada prilis velka vzhledem k tomu, ze komponenty jsou v podstate karty.

 11. XiQiX

  Skvělá hra pro nadšence sci-fi. Vydejte se do hlubin vesmíru a dobyjte pro sebe co největší část všehomíra, aby Vaše civilizace vzkvétala. Existuje mnoho způsobů, jak se státi pány všeho, stačí si jen vybrat, jestli chcete zvítězit díky technologiím, bohatství a nebo třeba hrubé síle.
  Vzhledem k poměrně lehkým pravidlům a malé časové náročnosti doporučuji i začátečníkům.

 12. Asinajci

 13. mlcuchj

 14. Atik-Dick


  Hrál jsem tu hru zatím několikrát, ale při porovnání s jinými hry moje charakteristika: ačkoli nejsem fanda sci-fi, myšlenka výborná. Jiné soutěžní téma než budování farem, stavění budov nebo dobývání území nebo podobných věcí ve spoustě „“běžných““ her dává této hře punc „“zvědavosti““. Princip hry je jednoduchý. S hratelností je to už komplikovanější. Totiž pro věkovou skupinu 12 let, jak uvádí výrobce, bude nějaké základní hraní. Pro budování nějaké lepší strategie je potřeba kombinovat situaci momentálně držících karet s úsudkem co bude o tři – pět kol dál. Pro běžnou populaci 12-i letých dětí to je problém a může to být důvodem hru často nehrát. Pokud jsou to nějací hráči, ti s tím i v tomto věku problém mít nebudou. S tím je spojeno i provádění akcí na kartách – pro průměrné hráče je problém ohlídat si ve svém tahu všechny možné funkce vyložených karet a i v této fázi kombinovat jejich provedení se zvolenou strategií. U zkušenějších hráčů se už tyto potíže nevyskytnou. Pravidla jsou jako u skoro všech her takové náročnosti psané „“komplikovaně““, ale zahrát jednou – dvkrát a pravidla jsou jasná a člověk se diví, že je to takové jednoduché. Karty vhodné velikosti v návaznosti na způsob hry (být velikosti karet Královské rošády tak by byly na úchop a zobrazení funkcí nepraktické), materiál kvalitní, vzhledem k náročnosti hry a počtu hráčů počet karet přijatelný. Čeho se nemůžu zbavit, je dojem, že obal – krabice – je zbytečně veliký, stačil by menší. Ale tohle je záležitost autora hry a výrobce.
  Hra je tedy výborná, hodnocení 4.5, ale že bych ji chtěl hrát při každé příležitosti, se říct nedá. Spousta her má své kvality a závisí na okamžité náladě a na lidech, kteří se momentálně sejdou.

 15. Loretta

 16. karelik

 17. ZdenT27

Přidat recenzi