Hrajeme.cz
Chystá sePro náročné

Putování s Marco Polem

Albi pro tento rok připravuje také jednu z letošních novinek – hru Marco Polo. V této nové hře pro 2–4 hráče od 12 let se budete moci vydat ve stopách slavného cestovatele, který mezi lety 1271 a 1275 zdolal trasu z Benátek až na dvůr mongolského chána Kublaje v Pekingu. Během pěti kol budete cestovat, získávat suroviny (velbloudy, hedvábí, pepř a zlato) nebo je naopak prodávat. A k vítězství, stejně jako do Číny, vede více jak jedna cesta.

Marco-Polo-boxDEVe hře má každý hráč svou postavu se zvláštní schopností. Ve svém tahu hráči použijí pět kostek, s jejichž pomocí mohou provádět akce: získávat suroviny, velbloudy, peníze, zakázky či cestovat. Výši určuje kostka. Hráči během hry získávají vítězné body. K nim na konci připočítají body za dosažení Pekingu, splněné zakázky a dosažení „tajných“ měst. Kdo má nejvíce vítězných bodů, zvítězí.

Hra Marco Polo patří mezi doporučené hry německou kritikou v rámci ceny Kennerspiel des Jahres 2015. V češtině má vyjít na podzim.

 

Odkaz: Marco Polo na BoardGameGeek

Marco-Polo-hra
Ukázka hry na veletrhu v Norimberku 2015 (BoardGameGeek)

Mohlo by vás také zajímat

2 komentáře

Jaké jsou nominace na International Gamers Awards 2015 | Hrajeme.cz 10.9.2015 at 22:57

[…] Auf den Spuren von Marco Polo – Simone Luciani a Daniele Tascini (Hans im Glück/999 Games/Z-Man Games) […]

Cenu Deutscher SpielePreis 2015 získal Marco Polo | Hrajeme.cz 8.9.2015 at 0:19

[…] Marco Polo – autoři Daniele Tascini a Simone Luciani (Hans im Glück Verlag), české vydání chystá Albi – článek o hře […]

Připojte svůj komentář