Hrajeme.cz
Nové hry

Abaku je hra pro milovníky čísel

Pokud máte rádi čísla, počítání a hry, pak byste měli zpozornět, protože MindOK právě vydává původní českou hru Abaku. Určena je pro 1–4 hráče od 8 let. V této hře pomocí kamenů s čísly 0–9 vytváříte početní příklady na herním plánu, který má speciální políčka jako u hry Scrabble. Hráči získávají body podle číselné hodnoty použitých kamenů, případně také za bonusová políčka. Kdo získá nejvíce bodů, zvítězí.

abaku_boxHra obsahuje 120 hracích kamenů, herní plán, sáček a zásobníky na kameny. Nenajdete zde žádné zvláštní kameny pro znaménka, která by vyjadřovala matematické operace. Hráči z kamenů vytváření řadu čísel. Při pokládání kamenů vždy nahlas vysvětlí použitou matematickou operaci (například 211 – dva mínus jedna rovná se jedna, 842 – osm děleno čtyřmi rovná se dva).

S hrou Abaku si procvičíte počítání, ale vzhledem k velkému počtu možných kombinací především logické uvažování a kombinačních schopností, ale také paměť. Může se také stát výbornou vzdělávací pomůckou. V následujících dnech najdete hru v nabídce obchodů.

Autory hry jsou Vladimír Tesař a Zdeněk Čáp.

Odkazy:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář