Hrajeme.cz
Chystá se

Albi oznámilo 11 chystaných novinek. Které vás zaujaly?

V dnešním předvánočním vysílání Albi oznámilo celou řadu novinek, které vydá v příštím roce. Najdete mezi nimi například strategickou hru Anno 1800 od Martina Wallace, deck-buildingovou hru Noc upírů od
Richarda Garfielda nebo rodinnou kooperativní hru Robin Hood a jeho dobrodružství. Kromě toho téměř 90minutový speciál obsahuje i obsáhlý rozhovor s Petrem Mikšou a Romanem Hladíkem o Karaku 2 a s Petrem Vojtěchem o připravované hře podle filmu Jan Žižka.

Celý záznam najdete na YouTube pod tímto článkem.


Robin Hood a jeho dobrodružství

– rodinná kooperativní hra pro 2–-4 hráče od 10 let na 60 minut

V této rodinné kooperativní hře představujete Robina Hooda a jeho společníky. S pomocí příručky, jenž nabízí několik různých dobrodružství, se můžete bez velkých příprav vydat na svoji první výpravu. Herní deska se mění při každém dobrodružství a během hry odkrývá různé akce i tajemství. Postavy se během hry pohybují inovativním způsobem pomocí dřevěných figurek v rozdílných délkách. Popadněte luk a šípy a zapojte se do boje za rovnost a spravedlnost!  Tato hra byla nominována na cenu Spiel des Jahres.

Hra by měla vyjít ve druhé polovině roku 2022.


Dobrodružné výpravy

– série příběhových karetních her pro 1–6 hráčů od 10 let

Dobrodružné výpravy jsou příběhové karetní hry inspirované skutečnými historickými událostmi. Ocitnete se po boku osobností, jež formovaly dějiny a poznáte zákoutí historie, jež vám možná dříve nebyla známa. 

Hry by měly dorazit na přelomu prvního a druhého čtvrtletí 2022.

  • Lhasa – Učiňte společně ta správná rozhodnutí, prozkoumejte vzdálené kraje a nalezněte Alexandru David-Neelovou v dobrodružné výpravě, odehrávající se v Indii a Tibetu 30. let minulého století.
  • Vinland – Dosáhněte Vinlandu v dobrodružné výpravě odehrávající se za časů vikingů.
  • Oklahoma – Utečte svému bývalému pánovi, vybojujte si svobodu a staňte se maršálem v dobrodružné výpravě odehrávající se na Divokém západě.

Noc upírů

– karetní hra pro 2–6 hráčů od 12 let

Deckbuildingová hra autora Magic: The Gathering Richarda Garfielda, ve které se hráči stanou upíry, kteří se pohybují po mapě a loví lidi, aby za ně získali vítězné body a zároveň, si je přidávají do balíčku, který si postupně budují. Celá partie je přitom postavená na push-your-luck mechanismu – čím dále se dostanete od hradu, tím lepší na vás čekají odměny, ale tím těžší je vrátit se do úsvitu zpět. A koho zastihnou sluneční paprsky mimo hrad, ten se rozpadne na prach a všechny jeho body propadají.

Hra by měla dorazit koncem jara 2022.


Albi exclusive

Albi se rozhodlo prodávat některé tituly exklusivně ve svých Albi prodejnách a ve svém e-shopu. Takto chce vydávat hry, které by jinak nejspíš u nás nevyšly, ale také vracet hry, které již mají zdánlivě svá léta za sebou. Mělo by se jednat o celou škálu titulů – lokalizace i autorské, dětské, rodinné i hráčské.

Hry v rámci Albi exclusive půjde pořídit i v rámci cenově výhodných balíčků, kdy zákazníkovi každý měsíc dorazí jedna hra a s ní ještě nějaký další zajímavý bonus. Albi připravuje například následující tituly.


12 říší

– karetně-kostková hra pro 2–4 hráče od 10 let na 15 minut

12 říší je svižná karetně-kostková hra, ve které je nejdůležitější správný odhad protihráčů a dobré plánování. Vaši výchozí pozici určí hod dvanáctistěnnou kostkou, co z jeho výsledku vytěžíte, je už jenom na vás.
V angličtině se hra jmenuje King of 12.

Hra by měla vyjít koncem února 2022 včetně dvou promokaret.


Myší domeček

– dětská kooperativní hra pro 2–6 hráče od 5 let na 20 minut

Myší domeček je kooperativní dětská paměťová hra, v níž se hráči snaží zapamatovat předměty v Myším domečku (perforovaná krabice), dokud tam svítí světlo, a poté správně odpovědět na nejrůznější otázky, které se jich týkají. V angličtině se hra jmenuje Peek-a-Mouse.

Hra by měl vyjít koncem března 2022.


Prokletá stezka

– pro 2–5 hráčů od 12 let na 45 minut)

Prokletá stezka je původní česká kompetitivní hra, ve které se každý hráč ujme vládou nad svými stoupenci a snaží se projít prokletou stezkou tak, aby při tom nasbíral co nejvíce magické esence a hlavně objevil, kam až ta cesta vede.

Hra by měla vyjít koncem dubna 2022.


Vinohrad

– strategická hra pro 1–6 hráčů od 14 let

Vinohrad (v angličtině Viticulture) je hra o víně na principu worker placement od známého autora Jameyho Stegmaiera. Hráči podle ročního období umisťují své dělníky na jednotlivá místa vinohradu, kde mohou vykonat různé akce. Nejprve připravují a rozšiřují vinohrad a poté sklízí a produkují víno, které nechávají zrát ve svých sklepech. 

Hra by měl vyjít koncem května 2022.


Kraken zuří!

– rodinná kooperativní hra pro 1–4 hráče od 7 let na 25 minut

Kraken zuří! je rodinná kooperativní hra, ve které se vydáváte na sedmero moří za dobrodružstvím. Náhle se z temných mořských hlubin vynoří děsivý Kraken. Shromážděte svou pirátskou posádku a využijte své schopnosti k odražení nebezpečného útoku pomocí šavlí, pistolí a kanónů. V angličtině se hra jmenuje Kraken Attacks!

Hra by měla vyjít koncem června 2022.


Istanbul Big Box

– rodinná strategická hra pro 2–5 hráčů od 10 let na 40 minut

Návrat po letech slaví worker-movement hra, v níž hráči se svými obchodníky korzují Velkým bazarem a na náhodně rozmístěných lokacích vykonávají nejrůznější obchodnické akce ve snaze získat nejvíc třpytivých rubínů. Big Box obsahuje i dvojici rozšíření Bakšiš a Mokka a Dopisy a pečeti.

Hra by měl vyjít koncem června 2022.


Ve druhé polovině roku by v rámci balíčku měla vyjít náročná strategická hra na motivy počítačové hry Anno 1800 od Martina Wallace a kuchyňská rodinná kooperativní hra Bláznivá kuchyně (v angličtině Kitchen Rush), která se hraje v reálném čase.


Albi vánoční besídka (záznam vysílání)


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář