Hrajeme.cz
Chystá seO hrách a hraní

Blackfire chystá Zaklínače a další novinky

Zajímavé hry letos připravuje také společnost Blackfire. Těšit se můžeme na unikátní párty hru Koncept, ve které hráči hádají slova pomocí náznaků ve formě obrázků. Nově oznámenou novinkou je rodinná hra Splendor, která vás zavede do období renesance a světa drahých kamenů. Příznivci kooperativní hry Arkham Horror se mohou těšit na velké rozšíření Dunwich Horror. Na své si přijdou i náročnější hráči, Blackfire přeloží hru The Witcher Adventure Game, která je zasazena do světa slavné fantasy ságy o zaklínači od Andreje Sapkowského.

Splendor
karetní rodinná hra pro 2–4 hráče od 8 let, délka hry 30 minut

V této rychlé karetní hře představujete obchodníky v období renesance, kteří nakupují doly s drahými kameny, dopravní prostředky a obchody. Ve svém tahu můžete sbírat drahokamy, koupit a vyložit kartu či si vybranou kartu rezervovat. Vaším cílem je získat co nejvíce prestiže. Bohatství tomu výrazně napomáhá. Zvítězí ten, kdo jako první dosáhne 15 prestižních bodů.

Koncept
párty hra pro 4–12 hráčů od 10 let, délka hry 40 minut

Úkolem hráčů je uhodnout slova, ke kterým zná jen několik nápověd v podobě symbolů. Slova vybírá dvojice hráčů, ostatní pak hádají. Nápovědu umístí na herní plán. Kdo slovo uhodne jako první, získá dva body. Zvítězí ten, kdo má na konci hry nejvíce bodů. Hledaným slovem je například mléko. Nápovědu hráči umístí na obrázky pro tekutinu, bílou barvu a jídlo.

Hru můžeme očekávat do prázdnin.

Arkham Horror: Dunwich Horror
velké rozšíření ke hře Arkham Horror

Po malém rozšíření Prokletí temného faraona připravuje české vydání velkého rozšíření Dunwich Horror. S ním se budete moci ponořit hlouběji do světa temných příběhů H. P. Lovecrafta. Rozšíření doplňuje stávající hru o nové vyšetřovatele, prastaré, nové karty předmětů a kouzel, ale i karty arkhamských lokací. Kromě toho přináší nové herní prvky. Především herní plán Dunwich s devíti lokacemi a dva cizí světy. Nové jsou ve hře karty zranění a šílenství, které si rádi vezmete, přestože vám způsobí nějaké trvalé postižení, než abyste přišli o drahocenné předměty. A to není zdaleka vše, na co se můžete těšit.

The Witcher Adventure Game (Zaklínač)
dobrodružná hra pro 2–4 hráče, délka hry 120 minut

Tato hra by měla vyjít do konce roku ve světové premiéře. Pokud vše dobře půjde, dočkáme se také české verze. Hra vás zavede do různých koutů světa ze ságy o zaklínači od Andreje Sapkowského. Hráči vystupují za některou ze čtyř postav: Geralt z Rivia (příšerobijec), Triss Merigold (kouzelnice), Yarpen Zigrin (trpasličí válečník), Dandelion (bard). Každá postava má své jedinečné schopnosti a způsoby, jak překonává překážky. Na nepřátele se můžete dívat přes meč jako Geralt, podplatit je zlatem jako Dandelion, uplatnit převahu v počtu jako Yarpen díky vlastnímu společenství trpaslíků či pomocí kouzel jako Triss. Ve hře budete plnit různé úkoly, například lovit příšery či vydělávat zlato.

Pán prstenů: karetní hra – rozšiřující balíčky
rozšíření ke hře Pán prstenů

Pravidelně vycházejí nové balíčky s novými dobrodružstvími a kartami, které obohacují původní hru a rozšiřují možnosti hraní. Česky dosud vyšly tyto: 1. Hon na Gluma, 2. Střetnutí na Skalbalu, 3. Putování do Rhosgobelu, 4. Kopce Emyn Muil. Dále vyjdou tyto: 5. Mrtvé močály, 6. Návrat do Temného hvozdu.

Jistě to není všechno, co Blackfire pro letošní rok připravuje. Sledujte proto nové články.
Převzato z herního webu Frodovy deskové hry.

Mohlo by vás také zajímat

1 komentář

Cenu Deutscher SpielePreis 2014 získala Ruská železnice | Hrajeme.cz 3.11.2014 at 23:54

[…] SPLENDOR – autor Marc André (Space Cowboys, česky připravuje Blackfire) […]

Připojte svůj komentář