Hrajeme.cz
BleskovkyChystá se

Blackfire mezi svátky představil chystané hry pro rok 2024

Jak ukazuje Blackfire, nový rok bude opět nabitý nejrůznějšími herními novinkami. Během času mezi svátky jich ohlásil hned osm. Je mezi nimi například epická strategická hra Mordred od CMON nebo rodinná hra Kapitán Flip, za kterou stojí Paolo Mori. Přinášíme celkový přehled.


Mordred

  • strategická hra pro 2–4 hráče od 12 let, s rozšířením až pro 5 hráčů

Hra je zasazena do Anglie v době artušovských legend. Bude se jednat o asymetrickou strategickou hru o moc v Anglii. Budete představovat například jednu z frakcí, například elfy, trpaslíky či lidi. Vaším cílem bude získat náklonost Mordreda, Morgany nebo Merlina. Těšit se můžete na bohatě vybavenou hru, včetně velkého počtu plastových figurek.

Kromě základní hry Blackfire přinese i rozšíření Old Enemies, které vám umožní hru až v 5 hráčích a další zajímavý obsah, který zvětší variabilitu hry.

Mocichtiví mazlíci

  • malá karetní hra ve stylu Milostného dopisu pro 2–6 hráčů od 7 let

Autoři Výbušných koťátek se rozhodli předělat malou karetní hru Milostný dopis. Přinese karty s ilustracemi ve stylu Výbušných koťátek a karty s novými efekty.

Kapitán Flip

  • rodinná hra pro 2–5 hráčů od 8 let

Kapitán Flip je jednoduchá rodinná hra na 20 minut, kterou vysvětlíte za 2 minuty. Cílem je obsadit posádkou pirátskou loď (nebo 3 další variabilní herní prostředí pro pokročilé hráče). Z látkového sáčku budete tahat oboustranné dílky s různými postavami (například kuchař, plavčík, dělostřelec, navigátor). Vždy se musíte rozhodnout, zda dílek na loď umístíte stranou, kterou vidíte jako první, nebo dílek „flipnete“ na druhou stranu. Pak už ho ale umístit musíte. Každá postava má vlastní způsoby bodování, takže k vítězství vede několik cest.

Za hrou stojí zkušený Paolo Mori a nové studio PlayPunk založeného Antoinem Bauzou.

Dokonalost sama

  • párty hra pro 2 a více hráčů od 10 let

Dokonalost sama, v originálu Without Fail, je párty hra, která před vás postaví 150 výzev. Jako účastníci výzvy ale nikdy nebudete přesně vědět, co se na vás chystá. Krabice obsahuje nejrůznější materiál, který budete při výzvách potřebovat, například kelímky, kostky, přesýpací hodiny, škrabošku. Týmy se nejprve předhánějí v tom, který řekne nižší číslo a půjde do realizace výzvy. Až poté se odhalí, v čem výzva spočívá.

Nekojima

  • dovednostní rodinná hra pro 1–5 hráčů od 7 let

V této dovednostní hře stavíte dřevěné stožáry propojené provázky, které se nesmí dotýkat, což vám ztěžují všudypřítomné kočky. Hra od vás bude vyžadovat zručnost i trpělivost, aby vám nic nespadlo. Může se hrát kompetitivně i kooperativně. Jedná se o jednu z her, které zaujaly na veletrhu v Essenu.

Quickshot

  • karetní hra pro 1–7 hráčů od 8 let

V této rychlé karetní hře se snažíte přežít 4 kola vykládání karet. Nevadí vám, když kola prohrajete, hlavní je, že nevypadnete, abyste v tom posledním mohli zvítězit. Jedná se o novou hru od autora Milostného dopisu.

Bark Avenue

  • rodinná hra pro 1–5 hráčů od 10 let

Bark Avenue je hra pro milovníky pejsků. Budete v ní venčit psy na Manhattanu. Musíte vymyslet, jak své čtyřnohé kamarády dobře vyvenčit, aby se přitom neporafali a přitom jste zvládli různé úkoly. Čím budete populárnější, tím větší smečku vám majitelé svěří.

Disney Robin Hood: Šerifa z Nottinghamu 

  • rodinná hra pro 3–5 hráčů od 10 let

Jedná se o novou, rodinnou verzi původní hráčské párty hry. Je to blafovací hra, ve které se snažíte propašovat do města co nejvíce cenného zboží. Jeden hráč je vždy šerifem, který se pokusí odhalit pašované zboží některého z ostatních hráčů. Kromě změny grafiky přinese hra i několik inovací.


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář