Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Celestie je rodinná hra – vydáte se po stopách Gullivera

Nová rodinná hra Celestia vás zaujme na první pohled svou dokonalou grafikou a provedením. Obsahuje model vzducholodi, která veze dobrodruhy na jejich cestě po fantastických nebeských městech Celestie. Vaším cílem je objevovat a sbírat neuvěřitelné poklady a sestavit z nich nejhodnotnější sbírku. Hra je určena pro 2–6 hráčů od 8 let. Jednu partii zvládnete okolo 30 minut.

Před vlastní hrou je potřeba, abyste sestavili vzducholoď. K dispozici máte podrobný návod, takže to pro vás bude hračka. Vzducholoď ponese vaše dobrodruhy na cestě po nebeských městech Celestie, tvoří je oválné žetony. Čím dál se dostanete, tím hodnotnější poklady najdete. Kapitán, kterého vždy představuje jeden z hráčů, ale musí překonat nástrahy a události na cestě.

celestia-vzducholod

Kapitán je zodpovědný za to, že doveze cestující do dalšího města. Cestující – ostatní hráči – se ale mohou rozhodnout, že vystoupí v aktuálním městě a získají jeden z jeho pokladů. Pokud kapitán překoná všechny události, vzducholoď v cestě pokračuje. To, jaké události musí překonat, určí speciální kostky, a k jejich překonání použije karty, které má k dispozici. Může se tak stát, že neuspěje, a vzducholoď se zřítí. V tom případě se vzducholoď vrátí na začátek a putování začíná znovu.

Hráči mají k dispozici i několik speciálních karet, které jim umožní některým událostem se vyhnout („turbo“), trochu zaškodit a vyšoupnout jiného cestujícího ze vzducholodě („vyhození“) či se zachránit při zřícení vzducholodě („tryskový batoh“). Karta Magický dalekohled se nachází mezi poklady a umožňuje nalézt kapitánovi cestu bez nástrah.

Celestia je rychlá a krásně zpracovaná hra pro celou rodinu. Hráči si sami určují, do jakého půjdou rizika, nakolik věří kapitánovi, že doveze k hodnotným pokladům. Kdo chce moc, nemusí mít nic, ale také může hodně získat.

Herní materiál.Všechny karty.Města.Magický dalekohled.Města s poklady.Hra může začít.Karty.Speciální karty.Poklady.

Celestia v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář