Hrajeme.cz
BleskovkyHerní ocenění

Cenu Spiel des Jahres 2022 získala hra Kaskádie

Včera 16. července porota vyhlásila výsledky ceny německé kritiky Spiel des Jahres 2022 a také Kennerspiel des Jahres 2022. Spiel des Jahres je určena hrám pro širší hráčskou veřejnost, dospělé a starší děti, Kennerspiel des Jahres se zaměřuje na hry pro náročnější hráče. Nominace proběhla v květnu, viz článek Jaké jsou nominace na cenu Spiel des Jahres 2022.

Ocenění pro dětskou hru Kinderspiel des Jahres 2022 získala již v červnu v Hamburku hra Zauberberg, jejímiž autory jsou Jens-Peter Schliemann und Bernhard Weber (vydalo Amigo).


Spiel des Jahres 2022

Letošní cenu Spiel des Jahres získala rodinná hra Cascadia, kterou u nás vydal MindOK pod názvem Kaskádie. Jejím autorem je Randy Flynn. Určena je pro 1–4 hráče od 10 let. Během hry vytváříte pestrou krajinu složenou z různých prostředí, kterou obydlujete určitými druhy zvířat. Snažíte se přitom plnit podmínky z vyložených bodovacích karet.

Kennerspiel des Jahres 2022

Cenu pro náročnější hráče získala hra Living Forest, kterou u nás vydal MindOK jako Strážce lesa. Autorem je Aske Christiansen. Hra je určena pro 2–4 hráče od 10 let. Představujete v ní duchy přírody, kteří chrání Posvátný strom před zničujícím ohněm Onibi. Jedná se o kompetitivní hru, ten nejlepší se stane Velkým strážcem lesa. Více viz Recenze: Strážcové lesa.

OdkazVyhlášení cen Spiel des Jahres, Kennerspiel des Jahres, Kinderspiel des Jahres


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář