Hrajeme.cz
Nové hryPro náročnéUnboxing

Chcete si zahrát velkou válečnou hru v češtině? Je tu Pád nebes

Je vidět, že Fox in the Box si již troufne na cokoliv. Důkazem je právě vydaná velká válečná hra ze série COIN od společnosti GMT. Jedná se o Pád nebes: Galské povstání proti Caesarovi, v originálu Fallin Sky: The Gallic Revolt Against Caesar. Určena je pro 1–4 hráče od 12 let. Herní doba se pohybuje okolo 2–5 hodin.

Hra vás zavede do Galie v době, kdy ji okupoval Řím se svými legiemi. Setkáte se v ní také s Vlámy, Germány a dalšími Kelty. Předností hry je silné historické pozadí. Každá strana má své zájmy a cíle, potřebuje ale také spojence, najímá síly, hospodaří s válečnými zdroji a rozvíjí své aktivity. Prolíná se zde válčení, politika a diplomacie. Hra vychází ze systému COIN, který v každém kole karty událostí určí dvě frakce, které získají iniciativu a mohou vykonat své akce.

Každá frakce ve hře má odlišné podmínky vítězství. Řím si například musí podmanit území, galské frakce vyřadit co nejvíce legií nebo získat na svou stranu co nejvíce místních kmenů.

Pokud máte chuť vstoupit do světa válečných her, Pád nebes je výbornou příležitostí, protože je plně lokalizován do češtiny. Dobře si zahrajete v jakémkoliv počtu hráčů, výborně funguje i v jednom hráči.

Unboxing hry od Fox in the Box (délka videa: 14:57 min.):


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář