Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

DoDeLiDo aneb není zvíře jako zvíře

Mezi letními novinkami se objevila i menší karetní hra DoDeLiDo, která pochází z dílny Drei Magier Spiele a jejímž autorem je Jacques Zeimet. Můžeme ji zařadit mezi úspěšné karetky, jako je Švábí salát, Blafuj či Tarantule Tango. I zde hrají prim zvířátka, žádný hmyz, ale velbloudi, tučňáci, zebry, plameňáci, želvy nebo krokodýli. Hra je určena pro 2–6 hráčů od 8 let a jednu partii si zahrajete do 15 minut. U nás ji vydal Blackfire.

O co ve hře jde? Všechny karty se zvířátky si rovnoměrně rozdělíte, a pak se jich snažíte zbavit. Komu se to podaří jako prvnímu, ten ve hře zvítězí. Cíl je tedy jednoduchý, cesta k němu už bude o něco náročnější. Během hry budete postupně vykládat karty na tři hromádky a hlásit vlastnost vyložených karet, druh zvířete, barvu, nic nebo dodelido. Pokud se spletete, vezmete si všechny karty na stole do své hromádky.

Hru vám trochu ztíží dvě zvířátka, a to želva a krokodýl. Za každou želvu na stole musíte říct „ehm“ a vlastnost. Když se objeví krokodýl, rozhodně rychlost reakce. Karty si vezme ten, kdo položil ruku na kartu s krokodýlem jako poslední. Zamotat hlavu vám mohou ale i ostatní zvířátka. Vlastnost vyložených karet musí mít většinu, pak hlásíte barvu nebo druh zvířete. Pokud většina není, hlásíte „dodelido“. Není-li shoda, řeknete „nic“.

Hra je rychlá, akční a zábavná. Pokud chcete něco rychlého pro odreagování, pak vyzkoušejte DoDeLiDo.

"NIc.""Růžová.""Dodelido.""Dodelido.""Ehm, ehm, dodelido."

Související články:

DoDeLiDo v katalogu Hrajeme.cz:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář