Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Dokážete ve hře Ohrožení ochránit ohrožené druhy?

Mezi lednovými novinkami nemůžete přehlédnout výraznou krabici hry Ohrožení, z níž na vás upírá zrak tygr. V originálu se hra jmenuje Endangered. Určena je pro 1–5 hráčů od 10 let. Je to strategická kooperativní hra na aktuální téma, budete v ní jako ochránci přírody různých profesí spolupracovat, abyste zachránili vymírání zvířat – konkrétně tygra a mořské vydry.

Pokrok lidstva ohrožuje mnoho druhů, jejich ochrana proto potřebuje více než jen lokální ochranu. Potřebujete proto ovlivnit OSN, aby pomohla zastavit ničení životního prostředí a ochránila konkrétní druhy na pokraji vyhubení. Ve hře zvítězíte, pokud se vám podaří přesvědčit čtyři velvyslance v OSN, aby hlasovali pro připravenou rezoluci. Během hry proběhnout dvě hlasování. Když neuspějete v tom prvním, máte ještě šanci na reparát. Zároveň musíte udržet zvířata naživu.

Každý hráč má svou postavu s unikátní schopností, která odpovídá její specializaci. Můžete se stát zoologem, dokumentaristou, lobbistou,
filantropem nebo ekologickým právníkem. Každý má také své jedinečné karty. Ve svém tahu hodí třemi kostkami a ty přiřadí k akčním kartám. Po vyhodnocení akcí nastává fáze rozšiřování zvířecí populace, dále ničení životního prostředí a fáze událostí. Ty rozhodují o tom, zda se daří ohrožený druh rozmnožit, kde dochází k zásahu do životního prostředí a jaké události vás aktuálně (zpravidla) ohrožují.

Na začátku hry jsou k dispozici čtyři základní akce. Další postupně přidávají hráči díky vyloženým kartám. Nabídka akcí se tak postupně rozšiřuje. Své kostky umisťujete na akce postupně, přitom nesmíte kostku položit na akci, na které již vaše kostka leží. Dále platí, že vaše kostka musí mít vyšší hodnotu, než ostatní kostky na akci. Kostky si berete zpět až na začátku svého tahu, jinak zůstávají ležet.

Ohrožení je hra založená na připraveném scénáři. V krabici najdete dva, v jednom zachraňujete tygry, ve druhém mořské vydry. Zároveň se také můžete rozhodnout, jak obtížnou hru budete chtít hrát: lehkou, normální, či těžkou.


Související články:


Hra Ohrožení v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář