Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

Dračí palác je rodinná strategie s nádechem Mahjongu

Jednou z novinek, která dorazila začátkem léta je také rodinná strategie Dračí palác. Hra pochází z dílny italského vydavatelství Horrible Games, které ji vydalo před dvěma lety. K nám hru přineslo Dino. Dračí palác si zahrajete ve 2–4 hráčích od 8 let. Jednu partii zvládnete za 30–45 minut. Na hře je patrná inspirace tradiční čínskou hrou Mahjong, a to herními kameny s různobarevnými znaky. Z nich je před hrou vystavěn velký palác, který postupně rozeberete, abyste vytvořili svůj vlastní.

Cílem hry je sbírat herní kameny z Dračího paláce tak, abyste vytvořili sady kamenů stejného typu a získali co nejvíce bodů. Pomohou vám také svatyně, které ve svém novém paláci postavíte. Ve velkém dračím paláci, který je společný všem hráčům, jsou kameny 6 různých druhů: 3 frakční (obchodní, vojenské a farmářské), 3 speciální (roční období, větrné a dračí). Odlišeny jsou barvou a symboly.

Tahy hráčů jsou rychlé. Musíte provést jednu z možných akcí, případně můžete aktivovat sílu duchů (to vás stojí jeden kámen z vašeho paláce). Zpravidla si vezmete dva kameny (jeden musí být z vrchního patra Dračího paláce) nebo jeden kámen a jednu svatyni. Získané kameny pokládáte na svou desku. Kdykoliv vytvoříte sadu alespoň čtyř sousedících kamenů stejného druhu, musíte je „sloučit“. Otočíte je obrázkem dolů a vezmete si body podle počtu sousedících kamenů.

Dračí palác je abstraktní hra, která vyžaduje plánovaní a sledování ostatních hráčů. Ve hře se také používají dračí karty a karty duchů, které ji zpestřují. Duchové hráčům pomáhají, draci určují, za co můžete na konci hry získat body navíc. Pokud zrovna nemáte spoluhráče, můžete vyzkoušet i sólo variantu hry, kterou najdete v pravidlech.


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář