Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

Fox in the Box má hned tři nové hry

Fox in the Box je sice malé vydavatelství, ale na jeho produkci to není moc vidět. V tomto týdnu začíná rozesílat předobjednávky hry John Company a Greenland a po Essenu se do obchodů dostane i nová edice vláčkové strategie 1824: Austria–Hungary, která uspěla na Kickstarteru.

Hra John Company má podtitul Vzestup a pád Britské východoindické společnosti. Vypráví příběh této světově významné společnosti zevnitř. Hráči se snaží získat co největší vliv a prestiž pro svou rodinu. Budují kariéru členů rodiny a poskytují služby ostatním výměnou za různé výhody. Hra je určena pro 1–6 hráčů od 12 let. Jedna partie vám zabere okolo 2 hodin. Můžete si ale zahrát také kampaňovou variantu, která vás provede obdobím 1710–1857.

John Company – herní plán.

V češtině již máte k dispozici 3. edici hry Greenland od Phila Eklunda. Zavede do Grónska roku 1200, kde budete bojovat o přežití. Představujete kmeny Tunit, Norse, Sea Sámi a Thule, které obývaly Grónsko od 11. do 15. století. Budete si muset zajistit jídlo, zdroje a technologie, aby se váš kmen mohl rozrůstat. Hra je určena pro 1–4 hráče od 12 let. Pokud znáte hru
Neanderthal: Lovci mamutů, bude vám Greenland blízký.

Na hru 1824: Austria–Hungary jsme vás již upozorňovali, když šla na Kickstarter (viz článek). Je to strategická vláčková hra z řady 18xx. Zahrajete si ji ve 3–6 hráčích od 14 let. Hra je jazykově nezávislá. Mapa kromě Rakouska a Maďarska zahrnuje i Čechy, Moravu a Slovensko.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář