Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

Hamouni hamouní zásoby na zimu

Mezi jarními novinkami od Granny, jejíž hry u nás vydává společnost Pygmalino, byla i menší rodinná hra Hamouni, na krabici najdete označení Hoarders (nově i český název). Je to karetní hra určená pro 3–6 hráčů od 8 let. Hráči v ní mají za úkol nashromáždit co nejrychleji potřebné zásoby na zimu. Jedná se o jednoduchou hru se skrytým plánováním akcí.

Ve hře je celkem pět druhů zásob: vlašské ořechy, lískové ořechy, slunečnicová semínka, žaludy a arašídy. Na začátku hry zamícháte kartičky zásob a celou hromádku dáte doprostřed stolu. Každý hráč má svou sadu akčních karet se zvířátky: křeček, svišť, bobr, mýval, veverka, a k tomu dostane 3 kartičky zásob do začátku. Během hry budete zásoby rozmnožovat. Zvítězí ten, kdo bude mít 5 stejných kartiček zásob.

K dispozici tak máte pět karet zvířátek, každé vám poskytne jinou akci. Všichni si pro každé kolo tajně naplánují dvě. Když mají všichni svá zvířátka připravena, od začínajícího hráče je začnou obracet a provádět akce:

  • Veverka – vezmete si kartičku z hromádky zásob.
  • Mýval – jednomu hráči vezmete jednu kartičku zásob.
  • Křeček – uchrání zásoby před jedním mývalem.
  • Bobr – umožní vám vzít si 3 kartičky zásob, musíte být ale jediný bobr, jinak si vezmou 1 kartičku zásob všichni, kdo bobra nezahráli.
  • Svišť – zopakuje znovu akci své předchozí karty (ne bobra).

Jak vidíte, hra má jednoduchá pravidla. Uplatníte v ní blafování a odhad spoluhráčů. Napětí do hry vnáší skryté plánovaní akcí. Je to také svižná hra, kterou odehrajete za 10–15 minut. Ilustrace zvířátek jsou povedené a dětem se budou líbit. Dřevěný váleček jako značka pro prvního hráče moc stylový není, a na stole se spíš bude ztrácet, můžete však použít cokoliv jiného.


Související články:


Nově má hra i českou krabici.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář