Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

Hra Pelíšek je plná koček

Minulý týden přinesl MindOK novou rodinnou hru Pelíšek, která doplňuje nabídku jejich her s kočkami, Kočičí klub a Ostrov koček. Tentokrát budete z barevných vzorovaných útržků tkát dečku, která přiláká hodně koček. Hra je určena pro 1–4 hráče od 10 let. Jednu partii zvládnete za 30–45 minut.

Hra Pelíšek je založena na mechanismu postupného přikládání dílků. Každý hráč má svou desku, na které je pokládá. Je vyrobena z dvouvrstvého kartonu, takže v ní seštiboké dílky dobře sedí a ve výsledku vytvoří jednolitý barevný vzor. Na to, že se nejedná o velkou hru, je bohatě a kvalitně vybavena. Kromě různobarevných žetonů knoflíků obsahuje žetony deseti různých koček a další komponenty.

Herní materiál.

Pravidla hry hrou jednoduchá. Ze dvou ústřižků, které máte v ruce, jeden položíte na svou desku a ze společné nabídky tří dílků si jeden doberete. Tak jednoduchý je tah jednoho hráče. Hra končí, když všichni hráči položili 22 dílek, závěrečným vyhodnocením. Zvítězí ten, kdo získal nejvíce bodů za splněné úkoly, za získané kočky a knoflíky.

Jak tedy body získáte? Pro každou hru připravíte tři panely koček a náhodně jim přiřadíte žetony vzorů. K dispozici je celkem 10 koček na pěti oboustranných panelech. Každá má jiné požadavky, které musíte splnit, abyste kočku přilákali na svou dečku. Přinesou vám také různý počet bodů. Například musíte vytvořit plochu určité velikosti nebo tvaru jejího oblíbeného vzoru.

Hráčská deska – ukázka hry.

Další body získáte za splnění úkolů. Představují je tři úkolové dílky, které máte od začátku na své desce. Úkol má dvě části: podle barvy a podle vzoru. Například okolo úkolového dílku musí být útržky různých barev a/nebo různých vzorů. Pokud splníte jednu z těchto podmínek, získáte nižší počet bodů, když se vám ale podaří splnit obě podmínky, obdržíte více bodů. Úkolů je celkem šest druhů. Do hry vnáší výraznou variabilitu.

Třetí možností, jak získat body, jsou knoflíky. Každý vám přinese 3 body. Získáte je v případě, že vytvoříte plochu se 3 a více dílky útržků stejné barvy. Pokud máte alespoň jeden knoflík od každé ze 6 barev, obdržíte i bonusový duhový knoflík.

Pelíšek je krásně připravená a chytrá hra s jednoduchými pravidly. Při rozhodování o umístění dalšího dílku se ale můžete i zapotit. Musíte totiž plánovat několik tahů dopředu a hledat optimální využití dílků, které máte právě k dispozici. Musíte tedy počítat s tím, že nabídka útržků je náhodná, a nemusíte tedy získat ty, které byste si zrovna přáli. Zároveň ale máte dost prostoru své plány přizpůsobit aktuální nabídce.

Pravidla vám umožňují zahrát si sérii 10 scénářů, které vám stanoví, jaké úkolové destičky a panely koček máte použít, kromě toho i dalších 2–6 podmínek, které musíte splnit. Čekají vás tedy pěkné výzvy.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář