Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

Hru Ostrov koček si můžete obohatit o dvě nová rozšíření

Všichni milovníci koček a příznivci hry Ostrov koček mají důvod ke spokojenosti. MindOK vydal nová dvě rozšíření, která obohacují hru o nový herní materiál a další možnosti. Po prvním rozšíření Pozdě, ale přede si můžete pořídit i druhé rozšíření Byly by ryby? a třetí rozšíření Koťata a jiná stvoření.

Kdyby byly ryby?

Toto rozšíření vám především vylepší vaši základní hru Ostrov koček a díky novým dílkům a kartám zvýší její znovuhratelnost, protože vám poskytne nové sady úkolů a karty objevů. Nový herní materiál jednoduše přidáte k tomu stávajícímu.

Kartonové žetony ryb nahradíte hezčími dřevěnými. Získáte také šest velkých figurek koček, které využijete k určování pořadí hráčů na desce ostrova.

Koťata a jiná stvoření

Jedná se o v pořadí třetí rozšíření. Přináší poměrně pestrý obsah, který hře dává nové možnosti a variabilitu. Ocení ho proto především hráči, kteří základní hru dobře znají a chtějí si ji ozvláštnit o nové prvky a možnosti. Obsahuje tři na sobě nezávislé moduly. V libovolné kombinaci je můžete přidat k základní hře a můžete je hrát i s rozšířením Pozdě, ale přede, a tedy i v 5 a 6 hráčích. První dva moduly poskytují nové herní možnosti, aniž by hru příliš komplikovaly. Třetí modul „Události“ přináší větší změny pravidel a výzvy pro hráče.

  • Modul „Koťata“ – zvyšuje motivaci hráčů, aby se začínali, protože koťata může získat jen nejrychlejší lovec. K desce ostrova přidáte i desku koťat a na ni z pytlíku vylosujete dílky koťat. Zachraňovat je může jen začínající hráč (má tedy větší výběr).
  • Modul „Pradávná stvoření“ – nabízí vám více možností na začátku hry, kdy si teprve vybíráte karty úkolů, které budete plnit. Stvoření vstoupí do hry pouze první den. Položíte je do nabídky místo koček na straně s cenou 5 ryb za dílek. Stvoření mohou uzavřít přátelství s rodinami koček, a ta vám přinesou body navíc.
  • Modul „Události“ – do hry přináší dílky událostí, které jsou akční (dočasně mění pravidla hry) nebo bodovací (poskytují nový způsob získávání bodů). Vylosujete je z pytlíku a položíte na desku ostrova na políčka dnů (1. a 5. odkrytě, 2., 3. a 4. zakrytě). Novinkou jsou velké aristokrysy, které po získání umístíte na loď. Pokud vám na konci hry zůstaly, připraví vás o 3 body za každou. Můžete se jich ale zbavit.

Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář