Hrajeme.cz

Linka č.1

Originální název:
Linie 1
Rok vydání:
1995
Počet hráčů:
2 až 5
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 10 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut
Doporučení rodiny:
Není známo nebo nedokážeme zařadit.
Doporučení hráče:
Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Kategorie:

Další informace

Míra náhody

Počet hráčů

Věk hráčů

Doba hraní

Počeštění

Rok vydání

Míra interakce

Míra složitosti

Míra humoru

Doporučení rodiny

Doporučení hráče

Výrobci

Autoři

– Funagain Gameweb

Recenze

 1. Mařka

 2. Kobylka

 3. Dejan

 4. Citron

 5. pogo

 6. Martin Blatný

 7. otakar zatřepálek

 8. Jezevec

  V této hře se stáváte projektantem tramvajové trati přes město, aby vaše tramvaj přejela z jednoho konce a druhý a cestou projela určené zastávky. To vše by bylo snadné, kdyby tu nebyli jiní projektanti, kteří staví tratě pro své tramvaje a nebudeme si nic nalhávat – staví je úplně hloupě někde, kde se vám to vůbec nehodí.

  Na počátku na herním plánu rozděleného do prázdných čtverců není vůbec nic, krom tramvajových dep na okrajích a několika význačných budov rozmístěných na ploše. Hráči si pak skrytě vylosují trasu a zastávky, které má jejich tramvaj projet. Pak začnou postupně klást čtverce s kolejnicemi postupně na plochu, ve snaze spojit co nejkratší trasou obě depa a zastávky. Při hře však musí často využívat (mnohdy značně nedobrovolně) tratí svých spoluhráčů. Po postavení trati pak vyráží s testovní tramvají na první jízdu. Kdo dojede jako první, ten získává od města licenci na provozování dopravy pro dalších několik let. Většinou však první postavit trať a první vyjet neznamená první vyhrát.

  Hra je kombinační a trochu i taktická, protože někdy uškodit spoluhráči je lepší, než-li postavit vlastní kousek trati. Hra je vysoce zábavná, neboť tím, že hráči často neví komu škodí, tak nevznikají alespoň přílišné odvety.

  Z designového hlediska je hra pěkně zpracovaná, z kvalitních trvanlivých materiálů, s mírně úsměvnou grafickou úpravou.

Přidat recenzi