Hrajeme.cz

Cartagena

Originální název:
Cartagena
Rok vydání:
2000
Počet hráčů:
2 až 5
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 8 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut

Katalogové číslo: 11210 Kategorie:

Popis

Píše se rok 1672. Třicet pirátů uvězněných v pevnosti Cartagena se chystá k útěku. Do té doby se to nikomu nepodařilo. A hle! Jeden z nejslavnějších úniků v historii se vydařil. Říká se, že nedlouho po tomto neuvěřitelném kousku, se začala hrát stolní hra na oslavu této události. Rychlejší verze, orientovaná více na náhodu, se stala populární na Jamajce, zatímco pomalejší verze, orientovaná více na umění a dovednosti hráčů, se začala hrát na ostrově Tortuga. Proto i my vám nabízíme dvě verze hry: „Jamajka“ s větším podílem náhody a „Tortuga“ založená hlavně na dovednostech hráčů. Jediným rozdílem v obou verzích je podle pravidel uvedených dále způsob držení karet v ruce a rozložení balíčku karet. A nyní hurá z pevnosti Cartagena!

Nová edice od Piatniku (2017) obsahuje i variantu úniku z ostrova, a navíc také rozšíření Karibská čarodějnice a Kapitán Morgan:

Další informace

Míra náhody

Počet hráčů

Věk hráčů

Doba hraní

Počeštění

Míra interakce

Míra složitosti

Míra humoru

Doporučení rodiny

Výrobci

,

Rok vydání

Autoři

Hra/Rozšíření

Pravidla:

Odkazy:

Recenze

 1. Adam Walder

  Pěkná a nenáročná hra i pro málo zkušené hráče.

 2. Xaws

  Pěkná hra s neotřelým herním mechanismem. Jako oddechovka ve verzi s větším podílem náhody pro hraní s dětmi a strategická pro zkušenější hráče. Hra má rychlý spád, je nenáročná na prostor.

  + originální herní mechanismus
  + jednoduchá pravidla

  – nevydržíte hrát celé odpoledne

 3. karelik

  Hra Cartagena představuje útěk námořníků z vězení chodbou do lodi. Je to hra celkem abstraktní, máte svých 6 námožníků a karty, které vám umožňují pohyb po symbolech v chodbě. Ve svém tahu děláte tři pohyby, je na vás, jestli všechny jedním námořníkem nebo více a jestli ustoupit (získat karty) nebo jít dopředu (zahrát kartu). Kdo první dostane všechny své námořníky do lodě, vyhrává. Na Cartageně se mi líbí jednoduchost pravidel, možnost hrát odkrytou, taktickou variantu (tu mám raději) nebo skrytou, více náhodnou. Hra je pokaždé jiná, protože jinak chodí hráčům karty a lze změnit i vzhled chodby. Ač vzhledem jednoduchá hra, opravdu pěkná strategie, ve které záleží na každém hráči. Proto je dobré, aby hráči byli na podobné úrovni. Často je to napětí až do úplného konce.

 4. marciska

 5. Vašek

 6. evave

 7. peta.nek

 8. esther.f

 9. JardaJaryn

 10. Savager

 11. darwin

 12. Jan

 13. Lada

 14. Kendar05

 15. PJ_HB

 16. Mates

 17. omas

 18. Semiš

 19. Last_Elf

 20. tondakolik

 21. Viktor

 22. Amahuska

 23. Manas

 24. nency

 25. ZUZKA

Přidat recenzi