Hrajeme.cz

Dostihy a sázky

Originální název:
Dostihy a sázky
Rok vydání:
není známo
Počet hráčů:
2 až 6
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 10 let.
Doba hraní:
Velmi dlouhá hra – trvá většinou více než 2 hodiny
Doporučení rodiny:
Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne.
Doporučení hráče:
Tuto hru vám nedoporučujeme, najdou se pro vás lepší hry.

Katalogové číslo: 11237 Kategorie:

Popis

Každý hráč je majitelem stáje. Cílem hry je co nejlépe investovat svěřené prostředky do koní a dostihů tak,aby stáj získala co nejvíce výher. Vítězem se stává ten, kdo nejlépe odhadne situaci a zůstane jako poslední ve hře. Hra vychází z originální hry Monopoly. Změněné je téma hry a přidán je mechanismus sázení na koně.

Další informace

Počet hráčů

Věk hráčů

Doba hraní

Počeštění

Míra náhody

Míra interakce

Míra složitosti

Míra humoru

Doporučení rodiny

Doporučení hráče

Výrobci

Odkazy:

Recenze

 1. Frankie

  Klaiska

 2. Cermakov1

  Moje zamilovaná hra z dětství, nikdy neomrzí a ještě nyní si ji ráda zahraji.

 3. GADICEK

  Výborná hra, kterou musí milovat každý! Sice si můžete říkat, že to závisí hlavně na prvním kole, komu se podaří koupit ty nejlepší kousky, po kterých jdou všichni, nicméně záleží to i na tom, jak budou stále padat kostky a kam si dáte žetonky. Ty peníze jsem miloval, miloval jsem i mazlení se s nimi a bylo mi smutno, když jsem musel platit. Strašně moc rád bych si tuto hru opět po letech zahrál 🙂

 4. Jiří Aberle

  Nadčasová hra, která byla a je stále výborná a patří mezi srdcovky. Naučí hrát s penězi, kupovat, prodávat atd. Mínusem je, že trvá docela dlouho. Skvělá i ve dvou hráčích, ale čím více, tím lépe 😀

 5. ladysi

  Nedocenitelná hra z pohledu peněž, naučila nás počítat, půjčovat si z banky, rozměňovat. I junior verze dokáže děti zabavit na hodně dlouho 😀

 6. JakSeRodi

  Dostihy a sázky jsem již mnoho let nehrál, ale vždycky to byla moje oblíbená hra, jen toho času co to sežralo. Kdo rád kupuje koníčky, tak směle do toho 🙂

  Pozor na koně, kopou 😉

 7. Effka

  stará dobrá klasika, často se k ní vracíme s rodinou i přáteli, myslím že není potřeba představovat ani blíže popisovat 🙂

 8. Tomy35

  Velká nostalgie a vzpomínky na dětství při pomyšlení na tuto hru. I nyní si rád za´hraji i přez fakt, že z herního zážitku nic moc nemám a mechanika obíhání stále dokola než je konečně prostor pro sázky je zdlouhavý. V porovnání s monopoly mají dostihy své kouzlo.

 9. mymoslav

  Tato hra je zajímavá převážně proto, že se při ní člověk vždy vrátí v čase a vzpomene na hodiny strávené jejím hraním ve školních družinách a u kamarádů a kdo měl to štěstí, tak i doma se sourozenci. I po desítkách let od vydání je tato hra u dětí velmi oblíbená, navzdory množství mnohem propracovanějších deskových her. Tuto hru volím téměř vždy, když potřebuji své děti zabavit na delší dobu, aniž bych u toho nemusel příliš přemýšlet. Hrajeme ji ve 3 nebo ve 4, což je dle mého názoru ideální. Jediné co bych vytknul této klasice je méně kvalitní zpracování peněz v novém vydání oproti starým vydáním.

 10. eMdzeJ

  Dostihy a sázky jsem poznal jako malý klouček a od mala jsem jí zbožňoval. V té době se vyrovnala i legendárním Kamionům po Evropě. Dávám jí proto 5 hvězdiček, protože si to zaslouží. Je pravda, že kdybych jí poznal až teď, tak bych jí dal hvězdiček méně, protože mi již proti dnešním hrám přijde naprosto triviální. Ale tak to nelze brát. Všechno se jednou překoná a i dnešní hry za 30 let budou působit velmi triviálně.

 11. Meeshab

  Když jsem byla dítě, přála jsem si ji několik let k narozeninám i k vánocům, než se naši smilovali a koupili mi ji. Hraním jsem pak chtěla trávit každou volnou chvilku. Dnes nám leží doma a padá na ni prach. Asi je to způsobeno přívalem nových a propracovanějších herních systémů, kdy se dostihy dají přirovnat k hodně dlouhému člobrdu. Sem tam je vytáhneme, ale děti to přestane bavit už po pár kolech (což nechápu, protože hru Hotel, která funguje na úplně stejném herním principu milují). Takže hru bych doporučila pamětníkům, kteří si chtějí zavzpomínat, dětem, co mají rády koně, kterým určitě sedne tematika a herním začátečníkům, kteří chtějí něco jednoduchého nad čím se nemusí moc uvažovat.

 12. mulgrew

  Před pětadvaceti lety hit,dnes nuda,nuda,šeď a navíc nekonečná.Velká míra náhody a stale chodíte dokola.To už je snad lepší člověče nezlob se,tam aspoň víte,že to brzy skončí.Jako děti jsme ji milovali a nikdo ji s námi nechtěl hrát.Dnes už chápu proč.Z nostalgie dávám dvě,ale až děti dorostou a mohla by být aktualní,půjde z domu 🙂

 13. cSf.Loser

  Zcela účelová předělávka monopolů. Hra je neuvěřitelně náhodná a tím se stává téměř nekonečná. Nejste schopni téměř nic ovlivnit. K téhle hře mě nikdy nikdo nedostane.

 14. matrosh

  Klasika z dětství a základní kámen k tomu jak vybudovat u děti touhu po penězích. Naštěstí je už doba trochu jiná a já dětem dám spíš Ztracený ostrov.

 15. Xaws

  V první půli získávání stájí a směňování koní je to zábava. Po té jen opotřebovávací bitva ve, které rozhoduje jen náhoda (kostka).

 16. tds

  Dřív bych jí dal 5, dneska tak 3, takže průměr jsou 4 hvězdičky z 5 v hodnocení.

  Dříve:
  + zcela jiná hra než se dala hrát běžně
  + námět, provedení
  + nebyl problém sehnat spoluhráče, bavilo to téměř každého
  + zábava na celé odpoledne
  + bavila mě víc než monopoly
  + podpora výrobce v té době (zaslání vadných či chybějících věcí, asi u dvou lidí jsme to řešili a do 14 dnů to bylo doma)
  – po častějším hraní už člověk věděl, co má a nemá koupit a pokud neměl alespoň jednu stáj z těch „kvalitnějších“ (např. světle modrou za distancem, kde byla asi nejlepší poměr „cena/výkon“) tak hrozilo riziko, že prohraje dřív než dojde na sázecí a dostihovou bitvu.
  – stáje ke konci herního okruhu už byly příliš drahé na množství peněz ve hře, pokud je člověk chtěl i postavit do dostihů
  – nepoměr některých cen / zisků
  – konec se často zvrhnul jen na to, kdo si víc vsadí a co padne na kostce
  – při hraní v menším počtu hráčů někdy zbytečně zdlouhavé

  Dnes:
  + je to retro a klasika z dětství
  + pořád dokáže pobavit a děti baví „koníci“
  – na dnešní dobu a moderní deskovky zbytečně zdlouhavé
  – dnes člověk vidí, že ta inspirace západní klasikou „monopoly“ tam prostě byla a ne zrovna malá

  Celkově dostihy jsou dnes spíše příjemné retro a pokud nezaujmou nové generace hráčů, tak se tomu moc nedivím. Ale minimálně za pár her to stojí, ale asi není nutné kvůli tomu hru kupovat do sbírky a mít doma. Ovšem kdo nezažil to šílenství, když se tahle hra po revoluci objevila a nedala se jednu dobu prakticky sehnat, ten to dnes asi nepochopí. Dodnes si pamatuju, že na našem malém městě jsem se chodil pravidelně ptát asi do tří hračkáren co týden, jestli došla, jestli došla a ještě ji mají nebo už je (zase) vyprodaná. Nakonec jsem ji sehnal zcela náhodou v jiném městě, kdy jsem na výletě s rodiči viděl, že všichni nosí po městě nějaké podezřelé zelené kufříky, tak jsme zastavili a pátrali „po zdroji“. Byla tam, v zapadlé uličce v hračkářství, za tehdy astronomických 99 Kč… dnes párkrát kliknu myší a dovezou mi domů cokoliv klidně z druhého konce světa do pár dní… prostě retro klasika se vším všudy.

 17. deskovky

  Dostihy a Sázky je nejlepší hra.Hraju ji už od dětství a nikdy mě nepřestala bavit.Myslím si že výrobce neudělal jedinou chybu.Celou rodinu také baví

 18. Lenka83

  Tuto hru hraji už od dětství, hrávali jsme jí s kamarády, rodiči, příbuznými… Jde zde hlavně o kupování koní, pak celých stájí a sázkách na koně. I nyní po 20 letech si jí občas zahrajeme s kamarády či jen sami s přítelem. Uděluji 5 hvězd, protože je to velmi povedená hra.

 19. nessy96

  Tato hra je hra mého dětství, se sestřenicemi a bratranci jsme ji hráli kdykoliv u babičky. Hra mě vždycky bavila, i když to vezmu s odstupem času, má tak jednoduchý princip a je hodně založená na náhodě – kdo dřív příjde, ten dřív mele. Líbí se mi hra s penězi a žetonky, ale je to moc dlouhá hra a prakticky je furt o tom samém – šlápneš na koupeného koně, platíš, šlápneš na volného koně, koupíš nebo necháš být. Prakticky tam o nic jiného nejde. Možná jsou tam ještě nějaké obchody a další, ale primární princip hry je stejný a je to snad nekonečná hra. V dněšní době se najdou určitě víc napínavé hry.

 20. matewr

  Prachsprostá kopie. Dobrá, pominu fakt, že se jedná jen o „předělávku“ monopolů a zkusím ve stručnosti napsat hlavní důvody, proč nás dostihy nikdy tak moc nebavili. V prvé řadě je to nesmyslně dlouhá herní doba na to, co hra nabízí (stačí si zahrát pár jiných moderních her a také pochopíte). Za druhé eliminační prvek u SPOLEČENSKÉ hry, která je navíc ukrutně dlouhá prostě vyloženě vadí. Je snad příjemné být vyřazen během prvních třiceti minut (bez vaší vinny) a pak čekat skoro 8 hodin, než to ostatní dohrají? A za třetí: ve hře nejsou téměř žádné (ehm, žádné) možnosti. Vstoupíš na pole. Máš na výběr: Koupíš koně, nebo nekoupíš a prohraješ hru? Kdyby to nebyla tak dlouhá a nezáživná hra, náhodu a naprosté minimum možností co dělat v tahu, bych i prominul, ale takto… Nutno však říci, že co se týče tématu a celkově i hratelnosti, tak Dostihy jsou lepší, než Monopoly. (Jo a obchodování s hráči je snad jediné pozitivum… je to vůbec zařazeno v pravidlech?)

 21. lenulefazole

  klasika. máme ji. My dospělí po hře nesáhneme. Už je spousta jiných. Děti ji občas chtějí hrát, ale je to dlouhé, nikdy se nedostaneme k dostihům. Dětské monopoly s bankomatem děti baví víc. Je to rychlejší a jsou tam pro ně „nadstandardy“ typu bankomat a v něm překvápka..

 22. Kentril

  Prvni poradna ceska deskovka, kterou jsem hral, kdyz nepocitam karty a clevece nezlob se. Rozhodne suprovy napad s dostihovou tematikou. Jako maly jsem to hraval jeste spatne a moc jsme pravidlo se sazkama jsme nehrali, takze trvalo opravdu dlouho, nez jsme to dohrali. Pred par lety to parta lidi vybalila na silvestra a hrali to 6 hodin 🙂 Hra je vicemne postavena na nahode kostky a kseftovani s konmi. Bohuzel uz je spousta jinych a modernejsich her, takze po teto deskvoce uz nesahnu, ale ve sbirce ji mam 🙂

 23. veronika pemlová

  klasika, která je stále dobrá, jediné mínus pro mě – je to na dlouhý lokte

 24. natalie

 25. Cesarea

 26. placa80

 27. Trauma_Zero

 28. MK2

 29. Agrael

 30. ladcu

 31. gutalin

 32. Gabebara

 33. j

 34. hrazda

 35. anupinka

 36. 4listek

 37. Gothalgo

 38. Martin

 39. Aulus

 40. Raiden

 41. Patrikhm

 42. Jirka

 43. Raptor

 44. MonaLisa Vox

 45. Edwin

 46. fleurette

 47. jitkalambent

 48. Elenai

 49. RTMyšák

 50. MikZap

 51. ekyticka

 52. Kasparov

 53. hanav

 54. Sai

 55. vlčata

 56. palcice

 57. Nefertiti

 58. Veroslavka

 59. Zdenek_

 60. zegoda

 61. 1a2a3a4

 62. colonel

 63. Mirek-Usti

 64. ZdenT27

 65. Archos

 66. Tom

 67. Knihovník

 68. marabod

 69. Bio

 70. Honzik

 71. littlemole

 72. peta.nek

 73. AntonGorodecky

 74. esther.f

 75. karci

 76. ABDCE

 77. Deth

 78. anjuli

 79. Martin

 80. smaza

 81. Zenitos

 82. Smith-g

 83. Bonifác

 84. JardaJaryn

 85. babara

 86. mraky

 87. Carcassonnemaniak

 88. Duhamuz

 89. bumbrlik

 90. skypasmo

 91. Lazyt

 92. Johnik

 93. waf

 94. Zipakna

 95. NicoTine

 96. uglugf

 97. zvyshok

 98. mysula

 99. Brisco

 100. spokosin

 101. samnung

 102. kolda

 103. Kydar

 104. Erumoico

 105. vojtadd

 106. macroangel

 107. Tristaver

 108. Semiš

 109. Bebe

 110. Rybka

 111. JohnO.O

 112. Loxias

 113. zeppelin

 114. gesslish

 115. cahous

 116. Ajeenka007

 117. Mari

 118. sam.uel

 119. Jendulus

 120. Ondra-UH

 121. ver

 122. kath

 123. palo75

 124. Dušan Takáč

 125. Sláva

 126. Haňulka

 127. Myšák

 128. Manas

 129. profesor123

 130. Zik9

 131. Eva M.

 132. Kabalenka

 133. Sagapo

 134. pav

 135. Marrty

 136. Ja_Claudius

 137. aneken

 138. BeryCB

 139. Zedka

 140. eVik

 141. stega

 142. Mat

 143. deril

 144. PJ

 145. SSZGSA

 146. muffen

 147. sehes

 148. zuzka

 149. Ota

 150. aglaonema

 151. Zuzaa

 152. albert

 153. ghoston

 154. Annie

 155. Ratman

 156. kjubik

 157. roneth

 158. zbjesila

 159. Don Aqila

 160. Hapina

 161. jpmce

 162. Kveton.T

 163. wendy

 164. makaking

 165. martinecku

 166. Matthew

 167. bixinel

 168. pyty

 169. Fido

 170. kadla

 171. Kolegista

 172. danielraska

 173. Lord Tom Crusader

 174. poutník


  Před dvaceti lety bych dal 5 hvězdiček, ale už jsem asi vyrostl. Hrál jsem ji jednou letos na Silvestra a mám zas na pár let pokoj. Hra ale špatná nebyla, vtáhla do děje. Jsem zvědav, co za dvacet let budeme psát o dnešních hrách, pokud se ještě budou hrát.

 175. Lukas

 176. Vikovi

 177. MM

 178. Ariadna


  Když jsem hru hrála poprvé (tj. už 17 let), tak jsem byla dost mile překvapená. Bylo to úplně něco jiného než člobrdo nebo dáma. A hlavně to bylo o koních, které jsem jako dítě nadevše milovala. Začínala jsem s kamarádkami jen nákupem koní a žetonů, bez sázek – navzájem jsme se zrujnovali, ale bavilo nás to. Až o pár let později jsme začali riskovat a sázet. Hrát tuto hru jsem vydržela skoro 10 let. Dnes mi v šuplíku leží hned 2 x.
  Jo jo, asi ji budu muset zase oprášit a zahrát. (což nebude lehké v době kdy vzniká plno nových lákavých her – nejen těch deskových)

 179. pipboy47

 180. Temia

 181. dostih

 182. mathew

 183. damor

 184. Pivrn

 185. a.r.p.i

 186. TomasK

 187. mimoo

 188. David

 189. jakub

 190. Krapnik

 191. gaff

 192. Jekor

 193. Vojta

 194. Falco.zuzu

 195. Acer

 196. 2vkjmch

 197. eklp fistronek

 198. Frigo

 199. VAMP!R

 200. sulzik

 201. rix

 202. kajinka

 203. Malicka

 204. Linhard

 205. Ranca

 206. Bajn

 207. Martin Zeman

 208. GK_voyger

 209. danissimus

 210. Bart

 211. Blizzard

 212. Fenrir


  Tuto recenziu pisem ani nie preto, ze by si to tato hra zasluzila alebo ma zaujala, ale preto, aby podla toho predchadzajuceho prispevku nevznikol dojem ze vsetci Slovaci su retardovani.

  Samotnu hru ani nema zmysel velmi komentovat, vsetci ju poznate, vsetci ste ju hrali a viete co od nej mozete ocakavat. Je to klon Monopoly, s tym rozdielom, ze nehrate obchodnika s realitami, ale majitela dostihovych stajni. To je aj jedina zmena, ostatne pravidla su identicke, hoci nevylucujem ze v kartickach nahody a financii nejake zmeny byt mozu. Ide hru zalozenu vylucne na stasti pri hode kockou, priestor na taktiku ci nebodaj strategiu je prakticky nulovy, treba kupovat vsetko, na co hrac stupi, jedine cim moze hrac ovplyvnit priebeh hry v svoj prospech je jeho sikovnost pri obchodovani so spoluhracmi. Tym nechcem povedat, ze to nie je hra zabavna a urcite moze dobre posluzit ako oddychovka pri nejakej party alebo v spolocnosti, ktora o modernych spolocenskych hrach nikdy nepocula.

  Samotnym Monopoly by som dal tak trojku, ale kvoli tomu ze ide o bezduchu kopiu s menej kvalitnymi komponentami je moje hodnotenie dve hviezdicky.

 213. bl

 214. pospa

 215. MG


  Hrávam túto hru skoro každý deň. Najlepšia je vtedy keď jú hrajú najmenej 4 hráči. Inač keď ju hrajú 2 tak to je o ničom. A netrvá to viac ako 2 hodiny!!! Mne to aspoň trvá aj 6 hodín! Samozrejme keď to hrajú 2 ale keď to hrajú 4 až 6 hráči tak 2!!! Mne je jedno akú mám náladu hrajem ju kedy chcem. A dása aby hral len 1!!! Lenže musíte hrať aj za toho druhého! Tu na Slovensku je populárna ako aj v Čechách! No dobrá je vtom že si kupíš kone na ne žetóny a nemajú ostatní hráči žiadnu šancu vyhrať!! Napríklad mám hlavní dostih sezóny ktorý stojí 20 000dk. Hráč naňho stúpi a zaplatími 20 000+prohlídku stáje!!! A som boháč! Včom je zlá? Asi že vela stojí v obchodoch alebo dlho trvá keď ju hrajú málo hráčov. No nič viac ktomu nemám čo dodať. Prajem príjemnú zábavu všetkým kto tu hru majú doma!!

 216. Majak

 217. Mirek

 218. pavlusha

 219. Tukan

 220. Ajvo

 221. anička

 222. Pecky

 223. vizard

 224. Maasa

 225. Markéta

 226. MORT

 227. Brdla

 228. Penguin

 229. Friend

 230. Lanci

 231. Tareene

 232. Ondřej Krišica

 233. rejčl

 234. gree

 235. Mirka

 236. PB

 237. Petra

 238. Pohan

 239. Flamberg

 240. Asindor


  Když máte náladu podnikat a pokusit se o trochu štěstí a vyhrát nějakých těch pár tisíc, určitě to zkuste. Třeba po večerech si sedněte tak ve 2-4 lidech a když u této hry zapanuje i dobrá nálada, je to mazec. Jednu chvíli máte tisíce a najednou nic…..je to super sranda!!!

 241. Emil

 242. Michal 37

 243. Barbora S.

 244. Turbomyšák

 245. Kreator

 246. Draken

 247. nfo

 248. Sepdet

 249. Centime

 250. SXa

 251. rescator

 252. valecek

 253. enia

 254. Miloš

 255. NoirOrioN

 256. teddy

 257. Fanda

 258. Matyas Korvin

 259. AirWolf

 260. Lucinka21CL

 261. Tom.as

 262. Stanley

 263. Charvi

 264. Rybana

 265. Radek P

 266. Bobeš

 267. Mr Krtek

 268. Albrecht von Endrau

 269. Tacud

 270. Majlk

 271. buralien

 272. Lee

 273. newrock

 274. Lucilla

 275. Droll

 276. zajíček

 277. Prófa

 278. IKA

 279. gror

 280. Petr

 281. Jimmy

 282. JaraT

 283. Hanca

 284. Nikolka

 285. david roesel

 286. monika

 287. xdavid

 288. postuli

 289. Dingo

 290. urtin

 291. dolon

 292. yanca

 293. Hroch

 294. janina

 295. Piškuntál

 296. Filip

 297. Dejan

 298. Rubic(k)

 299. MasterII

 300. Thelonius

 301. darebák

 302. Luko

 303. teely

 304. PepaK

 305. Šatra

 306. Pitr

 307. Richmond

 308. Hrubiduk

 309. Odoren

 310. Shogun

 311. Pinguina

 312. Viki

 313. Noodle

 314. Burton

 315. Aja_Drakopes

 316. Andílek

 317. Renella

 318. ALVAP

 319. Amarth

 320. Pavkan

 321. iii

 322. Jaru

 323. Marta

 324. controlled

 325. J.R.

 326. marcel

 327. pogo

 328. Martin Blatný

 329. Kolík Aťsepicnu

 330. Matěj Baťha

 331. Jaromír Kovařík

Přidat recenzi