Hrajeme.cz

Sankt Petersburg

Originální název:
Sankt Petersburg
Rok vydání:
2004
Počet hráčů:
2 až 4
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 10 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut
Doporučení rodiny:
Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne.
Doporučení hráče:
Určite vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.

Katalogové číslo: 11506 Kategorie: , Štítek:

Popis

Přeneste se do carského Ruska. Najímejte dělníky a řemeslníky, kteří vám budou vydělávat peníze. Za utržené peníze můžete stavět budovy a najímat do svých služeb aristokraty. Budovy vám budou vydělávat body, aristokraté vám kromě bodů přinesou i peníze. A všechny své lidičky i budovy můžete také povýšit do vyššího stavu. Ale pozor, peněz vám přebývat určitě nebude…

 

Další informace

Počet hráčů

Věk hráčů

Doba hraní

Počeštění

Rok vydání

Míra náhody

Míra interakce

Míra složitosti

Míra humoru

Doporučení rodiny

Doporučení hráče

Výrobci

,

Autoři

Hra/Rozšíření

Pravidla:

Články:

Odkazy:

Recenze

 1. columbo

  Z pohledu začátečníka mám na hru tento názor.
  + Snadné a rychlé rozložení. Jako začátečníka mě nebaví rozkládat hru hodinu. Tady je to do 5 minut na stole.
  + Snadné pravidla, které si člověk osvěží do pár minut. Opět mě nebaví, když např. rok nehraju, se hodinu prokousávat pravidly, které jsem už zapomněl. Tato hra je přehledná a jednoduchá na pochopení základních principů.
  +Žádné složité texty, zdlouhavé čtení co která karta dělá. Vše je vysvětleno graficky.
  + Přehledná a účelná grafika.
  – Velkou nevýhodu vidím v tom, že každou hru podstatně ovlivňuje náhoda. V případě, že někomu padnou výhodné karty, tak je v podstatě neporazitelný. Na druhou stranu je potřeba i používat určitou strategii a své omezené finance rovnoměrně investovat jak do zelených, tak i do modrých či oranžových karet.
  Hru mohu doporučit všem, co chtějí zábavnou, nenáročnou karetní-budovací hru a nechtějí hraním strávit zbytečně moc času. Jedna hra totiž zabere maximálně 30 minut.

 2. cicam

 3. loko9

 4. pipina

 5. zdenda

 6. vaseklu

 7. Atik-Dick


  Sankt Petersburg
  s Osadníkama první dvě hry, které jsem hrál pořádně. Charakterizoval bych jí jako hra pro začínajíci hráče – takový odrazový můstek; nebo pro ty, kteří při hraní nechtějí přemýšlet nad strategií. Pro pokročilejší už je to slabé.
  Herní materiál mi příjde přijatelný, i když – jako u mnoha her – krabice je zbytečně veliká. Dalo by se to udělat mnohem menší a tudíž levnější.
  Co se týká hraní ve dvou, je to maximálně nezáživné z hlediska budování obchodní strategie: hraje se na hvězdárnu a hostince. Co přijde relativně brzo, to vyhrává. A když se k tomu přidá relativně brzo hofmistryně, tak je všechno jasné. V případě že hostince nedojdou brzy, tak se hraje na šlechtice. Ve dvou je to pro začátečníky.
  Ve čtyřech už je to podle mne ještě průhlednější, protože pravděpodobnost, že někdo získá oba hostince je mnimální a záleží už pak výslovně na hvězdárně.
  Další nevýhodou hry v počátcích je nezájem kupovat budovy. Toto se dá odstranit tím, že se na začátek rozdá více peněz (úprava pravidel).
  V době, kdy jsme začínali, bych dal klidně hodnocení 4,5. Dnes, tři roky později, už za 3. Ale je to proto, že jsem v hraní postoupil hodně výš.

 8. risssa

 9. Patrikhm

 10. Satsugen

 11. PetATL

 12. Biges

 13. Hans Joachim Marseille

 14. NOE

 15. zegoda

 16. Mirek-Usti

Přidat recenzi