Hrajeme.cz

Město duchů

Originální název:
Dodge City – High Noon
Rok vydání:
2005
Počet hráčů:
3 až 8
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 10 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut
Doporučení rodiny:
Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne.
Doporučení hráče:
Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne.

Kategorie: Štítek:

Popis

Město duchů je rozšíření ke Hře Bang! Obsahuje dvě rozšíření kompletně v českém jazyce, které znáte pod názvy Dodge City a High noon. Nenechte si ho ujít !!!

Další informace

Míra náhody

Počet hráčů

Věk hráčů

Doba hraní

Počeštění

Rok vydání

Míra interakce

Míra složitosti

Míra humoru

Doporučení rodiny

Doporučení hráče

Výrobci

,

Autoři

– Město duchů
– Pravidla hry: Město duchů

Recenze

 1. Svob

  Krabička skrývá dvě rozšíření jedno menší a jedno vetší. Menší hru zkracuje, přidává události které platí a ovlivňují hráče po dobu jednoho kola, po uplynutí všech události začnou hráči ztrácet každé kolo život a nedá se tomu bránit. Toto dobře urychluje hru, protože Bang! dokáže se občas dobře protáhnout.

  Větší balíček přidává do hry nové předměty a dovoluje hráči tak plánovat více dopředu. Toto rozšíření hru zase natahuje, ale předměty dávají větší možnosti, což pro znalé hráče Bangu! je potřeba. Učit hru doporučuji bez obou rozšířeních, už tak je toho mnoho na naučení.

  Jedno prodlužuje, druhé hru urychluje, rozšíření hru tedy vcelku vybalancují a zlepší požitek ze hry pro znalé hráče. Jednoznačně zvyšují variabilitu hry.

 2. Effka

  rozhodně není na škodu, hru to zpestří a přidá jí to nové možnosti 🙂

 3. Slado42

  Hru Bang! doplňuje velmi dobře. Pokud máte rádi základní hru, Město duchů nabízí zase o něco více zábavy. Pro mě, kterého již základ dávno omrzel, takřka nutnost.

 4. dirgesinger

  Rozšíření ke hře Bang!. Pokud Vás táhle western hra baví, tak je tohle rozšíření skoro povinnost. Město duchů jsou vlastně dvě rozšíření v jednom a přidávají spoustu nových karet. Noví pistolníci a nové zelené karty, které začnou účinkovat až v dalším kole a taky černé karty Pravé poledne, což jsou takové karty událostí – ovlivňující dané kolo pro všechny hráče.

 5. Grantissimo

  Město duchů je jedním z velkých rozšíření pro hru BANG! a nutno podotknout, že je podařené. Již po otevření na vás vykoukne množství netušených možností oproti základnímu balení. Přidává ,,tapovatelné“ zelené karty, které se aktivují až další tah, mnoho postav a hlavě rozšíření pravé poledne. Jde o samostatný balíček karet, které se každé kolo otáčejí. V daném kole potom určí speciální efekt pro všechny hráče.
  Právě Pravé poledne přináší do hry spoustu zvratů, čerstvých myšlenek a toho nejlepšího z divokého západu. Zároveň dle mého názoru hru urychluje. Pokud již vlastníte základní hru, nemusíte se bát do tohoto rozšíření investovat.

 6. valchy

  Město duchů-jednoznačně nejlepší rozšíření ke hře Bang. Do hry přidává jak normální karty tak nové zelené a balíček černých karet a ještě nové postavy. Balíček černých karet se otáčí každé kolo a zelené karty jsou zamíchané v normálním balíčku a vykládají se před sebe na stůl. Město duchů je opravdu super rozšíření a rozhodně ho mohu vřele doporučit.

 7. Durdas

  Rozšíření, které toho pro základní hru přináší tolik, že se tomu snad ani nechce věřit. 😉
  Do balíčku vám přibudou nejen základní a modré karty, ale zelené, které přinášejí do hry další možnosti pro taktiku a způsob hry. Také nové postavy s novými charaktery a speciálními vlastnostmi o které se budou hráči prát, aby je dostali. To je přece bezva! 😀
  Dále tu jsou také speciální karty „pravé poledne“, které na určité kolo „omezují“ hráče ve svobodném střílení jsou jen ku prospěchu věci a přidávají už tak bohaté hře další rozměr.
  Prostě 5* bez debat! BANG!

 8. Orel91

  Město duchů je unikátní kombinací dvou rozšíření ke karetní hře BANG! Konkrétně rozšíření Dodge city a High noon. Tyto dvě rozšíření považuji za nejlepší doplněk k samotnému základu hry. Přidává do hry totiž spoustu nových karet, včetně karet se zeleným okrajem, které se podobně jako modré vykládají před samotné hráče, ale lze je zahrát až v příštím kole. Dále pak spoustu nových postav, bez kterých bych si dnes neuměl základní hru ani představit. A jako poslední věc do sbírky pak sérii speciálních karet – High noon (Pravé poledne) – které se v průběhu hry odhalují a vždy na konkrétní kolo upravují pravidla hry. Např. „Příjezd vlaku“ – hráči si v tomto kole líznou na začátku o jednu kartu více; „Kocovina“ – postavy ztrácejí po dobu tohoto kola své schopnosti; a mnoho dalších zajímavých změn.
  Rozšíření bych rozhodně doporučil všem hráčům, kteří ho ještě nemají, neboť s ním získá hra zcela nový rozměr.

  + Dvě rozšíření v jednom
  + Spousta nových karet, od hnědých, přes modré až po nové se zeleným okrajem.
  + Spousta nových postav
  + Balíček karet „Pravé poledne“, které vždy na jedno kolo přidají nové speciální pravidlo
  + Hra je ještě více akčnější a získává nový rozměr, poskytne spoustu zábavy po mnoho dalších opakováních

  – Asi jsem zaujatý, ale nic mě nenapadá

 9. hromadalidi

  Základ Bang je super, ale s tímhle rozšířením roste zábava a možnosti o 100 procent. Bez něj už ho ani nehrajeme, neboť nám přijde samotný Bang nudný. Největší přínost jsou tkzv. černé karty, které zamotávají hru, ale také jí hlavně urychlují. Dále je pak zajímavý nový tip zelených karet, které přináší celou paletu dalších možností jak obrat soupeře o životy. Pokud si to dobře pamatuju tak rozšíření obsahuje i nové postavy. Rozhodně se vyplatí mít toto rozšíření k základu, Bang vás pak bude bavit ještě o fous více.

 10. matewr

  Nejlepší rozšíření k Bangu vůbec, jež obsahuje dvě původní rozšíření: Dodge city a Pravé poledne. Pravé poledne brilantně a nenuceně zamotává hru a hlavně ji na konci i urychluje, což je ve více hráčích obzvláště potřeba. Dodge city přidává do hry nový druh zelených „nabíjecích“ karet, které sice působí zajímavě, ale někdy zbytečně protahují hru a činí z některých hráčů nepřekonatelné soky, což je u Bangu vcelku problém, protože se na ně nikdo nesoustředí a raději útočí na ostatní. Tajné role v tu chvíli nehrají žádnou roli. Jinak ale Dodge city základní hru rozhodně ozvláštňuje a přidává ji na atmosféře. Nejlepší jsou karty ke kterým musíte zahodit ještě jednu libovolnou kartu. Postavy jsou všechny zajímavé a jedná se o vůbec nejlepší přídavek ke hře.

 11. lenulefazole

  Doporučuji k hlavní sadě dokoupit, my už si hru bez rozšíření nedokážeme představit.

 12. Kentril

  Asi nejnamejsi rozsireni ke hre BANG! V podstate se jedna o spojeni dvou predchozich rozsireni, ktere uz ma opravene chyby. Vyhoda je male karetni baleni, tkere si pridate ke krabicce originalni hry. Kdo vlastni BANG! strela, muze jej pridat do krabice – plechoveho naboje. Vejdou se tam. Na kartach je oznacene symbolem rozsireni, takze jej snadno oddelite od puvodni hry. Hra obsahuje sazmorejme pridany herni system zelenych karet a nove postavy. Muj oblibenec je indian 🙂

 13. dontcallmeandre

 14. ZIPaaK

 15. anupinka


  Bez tohoto rozšíření jako by hra ani nebyla celá. Prostě to není ono. Rozšíření přináší více karet, které se nacházejí už i v základní sadě. Dále obsahuje nové karty se zeleným orámováním, které před sebe nejprve musíte vyložit na stůl a teprve až po oběhnutí kola je můžete použít. (Já osobně mám ty zelené karty ze všech nejradši.) A také se zde nachází speciální balíček karet, které se nepřimíchávají mezi karty ostatní, ale položí se zvlášť na stůl. Na začátku kola se vždy jedna z těchto karet otočí. Na ní je napsán nějaký speciální účinek, který platí během daného kola, a mnohdy hru velice ztíží. Mohou se tak do hry na jedno kolo např. vrátit i osoby, které již dříve byly zastřeleny. V tomto rozšíření také můžete najít návod, jak hrát hru ve třech hráčích, ale já to výrazně nedoporučuji, protože při hře ve třech je hned každému jasné, kdo je kdo a hra tedy ztrácí prvek anonymity hráčů, který je podle mě pro hru velice podstatný. Je přece zábavné zjistit, že se třeba celou dobu snažíte zabít nesprávného, no ne :)?

 16. Gothalgo

 17. Aulus

 18. James Marlow

 19. Jan

 20. Kafkan

 21. Vojta

 22. Ptacnik

 23. Kasparov

 24. kutikk

 25. Sai

 26. palcice

 27. Čaňa

 28. nirman

 29. Zafi


  I pokud nejsou kovbojky a westernové příběhy váš šálek kávy, věřím, že se vám tato hra bude líbit, protože neznám nikoho, kdo by ji hrál nerad.
  Jestliže vás baví BANG!, tak potom ho budete hrát ještě radši, protože tohle rozšíření hru dostane do nové dimenze.
  Myšlenka hry přinesla zase něco úplně nového a originálního. Tento balíček Město duchů obsahuje dvě rozšíření – Dodge City a High Noon.

  Dodge City
  Do města zavítá patnáct nových postav. Také se zde objeví speciální zelené karty, u nichž musíte kolo počkat, než začne fungovat jejich efekt.

  High Noon
  13 karet, každé kolo se otočí jedna, která dá kolu zvláštní efekt. Do města přijde doktor, kazatel, reverend, zažijete požehnání i prokletí, poté vznik přestřelka, přijdou obávání Daltonové a nakonec se vrátí mrtví hráči, aby zvrátili průběh hry ve svůj prospěch. Doporučuji zakoupit i Fistful, protože tam jsou 2 nové karty High Noon.

  Jak Město duchů změní průběh hry?
  Mimo zelené karty přicházejí i nové obyčejné (hnědé karty). Můžete se lépe léčit, pokud najdete Tequilu nebo Whisky. Také zde najdete kartu Úder a Úhyb a nový efekt: 1+1, což znamená, že ke kartě např. RagTime nebo Rvačka musíte dodat ještě jednu libovolnou kartu.
  Hra tedy získá nový stupeň zábavy a trochu se prodlouží.

  Design
  Hra má design od stejného ilustrátora Alexe Pieregeliniho. Design je stále velmi hezký a typický pro western. Hra je zabalena v krabičce pro jednoduchý úklid a přenos.

  Verdikt
  Celkem 76 karet je v poměru s původním balíčkem sice málo, ale nelituji, že jsem si ho koupil. Dávám pět hvězdiček a tuto hru vřele doporučuji!

  Zafi

 30. 1a2a3a4

 31. ZdenT27

 32. tootsie

 33. Tom

 34. Knihovník

 35. littlemole

 36. Pavluša

 37. Tomas

 38. technologic

 39. MirR

 40. Peca

 41. Kurasek

 42. Sionn Latharn

 43. VOVO

 44. esther.f

 45. ABDCE

 46. Wotton

 47. smaza

 48. Zenitos

 49. JardaJaryn

 50. trichopterka

 51. babara

 52. Terw

 53. DEDE

 54. Joe

 55. skyfire

 56. Kalibulus

 57. edeoroszlany

 58. uglugf

 59. Alf

 60. martinek

 61. Brisco

 62. pepca321

 63. Elena

 64. ratwin

 65. jelda007

 66. Petra

 67. neline

 68. kanei

 69. spartik

 70. dudo147

 71. vojtmi

 72. iff

 73. Semiš

 74. WereWolf

 75. Pavluschka

 76. Sparkmage

 77. milka1

 78. zeppelin

 79. Slunak

 80. SnurkaBill

 81. jakubko111

 82. Eduard Doležal

 83. Machec

 84. Ajeenka007

 85. Mari

 86. C@esar

 87. luciáš

 88. adam9

 89. Jendulus

 90. Bajn

 91. lionel

 92. Joerg

 93. voldemord

 94. tondakolik

 95. janinko

 96. Nesmrtelny.drakula

 97. Manas


  Město duchů
  Počet hráčů:
  3-8 hráčů

  Doporučený věk:
  10+
  Časová náročnost:
  20-40 minut

  Máte rádi hru BANG! ? Máte rádi kovboje? Pak si nenechte ujít rozšíření hry BANG – Město duchů. Město duchů se skládá ze 2 velice oblíbených rozšíření a to Dodge City a High Noon.
  Město duchů osahuje
  • pravidla v češtině
  • 8 karet rolí
  • 15 karet postav
  • 40 herních karet
  • 1 pomocnou kartu
  Pokud vás klasická hra omrzela, vyzkoušejte Město duchů a určitě nebudete litovat.

  Staň se kovbojem
  Díky novým kartám hra navozuje prostředí Divokého západu.
  Je zde několik postav a nový typ karet (zelené karty).

  Jak se to hraje a v čem je to jiné?
  Hra probíhá jako klasický BANG! Až na zelené karty, které se vykládají před hráče (podobně jako modré), ale aby byl jejich efekt platný, musí jedno kolo ležet na stole. Jsou to karty jako CAPPELLO a PONY EXPRESS. To je hlavní věc, kterou Město duchů nabízí. Dále obsahuje několik nových hnědých karet například WHISKY, RISSA a PUNGNO. Z modrých karet například SILVER a RIPARO.

  HIGH NOON
  High noon obsahuje 13 karet s novými efekty na hru.
  Karty se na začátku zamíchají, na konec balíčku se umístí karta Pravé poledne a položí se vedle Šerifa. Na začátku druhého kola se otočí první karta a hraje se dál s efektem této karty. High noon dodá hře šmrnc a nový rozměr. High noon má k dispozici karty jako Kocovina, Doktor Kazatel.

  Hodnocení
  + nové karty, pěkné obrázky a nový rozměr hry
  -hra se začíná zpomalovat a je složitější

 98. Zik9

 99. Salamandr


  Město duchů dává prostor pro taktiku neb víte co se bude dít v příštím kole, ale dle mého názoru více zdržuje než původní hra, zelené karty jsou sice přínosem, ale nijak velkým. Velkým plus tohoto rozšíření jsou nové postavy, které se myslím velmi povedly.

 100. jakubko

 101. michal

 102. Kadaver

 103. Black Jack

 104. Ja_Claudius

 105. P.

 106. aneken

 107. Tharr

 108. aris

 109. deril

 110. dajo

 111. Jezura

 112. ghoston

 113. Annie

 114. zdraza

 115. H.O.N.Z.I.K

 116. Clon

 117. pixy

 118. abc123

 119. makaking

 120. Michus001

 121. smirnoffff

 122. yahoo

 123. hurak

 124. Ajfel

 125. miti

 126. Bengoška

 127. fjabkj

 128. Milan Nižnanský

 129. qcpx

 130. Lukas


  Stojíte pred najobáveným banditom celého Západu, bang!!! Táto kartová hra má rozšírenie Mesto duchov. Toto dielo sa podarilo a v ňom sú zahrnuté ďalšie dve, Dodge City a High Noon. V Dodge City je o tom, že sú tam nové zelené karty, ktoré vykldajú ako modré, ale majú len rázny efekt, zatial čo modré majú stály efekt (okrem barela, dynamitu), taktiež v tomto rozšírení sú aj zaujimavé nové postavy. V High Noon sú nové také čierne karty, ktoré sa použivajú po troch kolách pred začiatkom ťahu šerifa, majú po celé kolo dlhodobý efekt. Tejto hre dávam preto hodnotenie 4 .5 lebo sa mi veľmi páči, ale uprednostujem stolné hry, preto nie hodnotenie 5.

 131. Sandy.czcz

 132. peto

 133. Fíťa

 134. Atrei

 135. pipboy47

 136. Pavla

 137. DwarfMan

 138. Matej

 139. benny

 140. jakub

 141. Cholerus

 142. gaff

 143. Lord Alfik

 144. Jekor

 145. 2vkjmch

 146. Happy

 147. Frigo

 148. serbam

 149. Logan

 150. sulzik


  Letos o prázdninách jsem hrál Bang! poprvé. Natolik mě dostal, že jsem si ho hned musel koupit. Bang! jsem hrál s kamarádama každý den, ale časem nás omrzel, tak jsem si koupil Město duchů a Bang! jsme pařili dál.

  Bang! + Město Duchů = droga, jednou zkusíš a nemůžeš přestat.

  Doporučuju je super za super cenu !!!!!!!!

 151. Imposektor


  BANG! sem si koupil asi před půl měsícem, zatáhl sem jí mezi kámoše a teď jsme všichni tak trochu závisláci…a rozšíření „“Město duchů““ (Dodge City + High Noon) hře přidá ještě větší grády…hlavně co každého potěší je možnost krátkého comebacku do města jako duch s možností odehrání jednoho kola, a tak se hráč který už zemřel tolik nenudí…souhlasím se všemi názory, že čím víc lidí hraje tím větší je to pařba a čím míň lidí hraje tim se hra stává snadnější co se týče odhalení funkce, a tak často vznikají aliance banditů…nové postavy mají naprosto úžasné speciální vlastnosti…navíc když smícháte všechny funkce (vyjma jednoho šerifa), můžete hru pařit až ve 14 lidech…
  Doporučuji koupit…!!! hra se dostává skoro do každého lepšího hračkářství a nachází se skoro v každé herní prodejně (např: Svět her)…a cena je naprosto skvělá…kolem 295,- …

 152. paladin91

 153. rix

 154. Lenny

 155. Malicka

 156. Linhard

 157. Ondra


  Toto rozšíření hry Bang vám přinese hned tři nové herní kombinace – můžete hrát jednotlivá rozšířění zvlášť, nebo obě dohromady – takže se jedná o skvělou věc pro ty, kterým už původní Bang přišel trochu ohraný. Zvýšením počtu karet se také otevírá prostor pro celou řady nových herních taktik. Navíc jsou součástí balení i nové karty rolí – 1 šerif, 2 zástupci, 3 bandité a 2(!) odpadlíci. Tato sada umožňuje hru až v osmi hráčích a ve spojení s původními rolemi můžete dokonce přidat ještě další. Mnoho zábavy také přinesou nové postavy, z nichž některé mají velice zajímavé a netradiční schopnosti.

  High Noon se dá pochopit velmi rychle, ale s Dodge City je to někdy složitější – vznikají herní situace, které nejsou v pravidlech explicitně popsané a je třeba se nad nimi zamýšlet. Obzvláště, když bylo ve skupině několik hráču, kteří hráli pouze párkrát původní Bang, strávili jsme neůměrně dlouhou dobu neustálým vysvětlováním, co všechny ty nové karty znamenají. Když se také hraje někde v hospodě, těžko se může od hráčů očekávat přílišná chápavaost. Proto bych rozšíření doporučil spíše jen skupinkám, které mají původní Bang zvládnutý, jinak hrozí, že strávíte prvních pár her spíše přemýšlením nad pravidly, než hraním. Pro zkušené hráče, je to ale skutečný požitek 🙂

 158. 9thID_Mac

 159. ifca

 160. Radanka

 161. Dodo

 162. RiderX

 163. GK_voyger

 164. borivoj

 165. Blizzard

 166. Skymessenger

 167. Majak

 168. Papo Shimitz

 169. ewuchka

 170. Pecky

 171. Markéta

 172. Shako

 173. Pelly

 174. Friend

 175. Macho

 176. kafer

 177. Peter Liska

 178. dilli

 179. Asindor

 180. GeniuZ

 181. Sekac

 182. Adam

 183. Lemon Dog

 184. Paters

 185. jayjay

 186. Honnza


  Město duchů je zajímavé rozšíření.

  1. Jsou tu karty High Noon. Jsou dobré (např. Příjezd vlaku), občas dobré i špatné (např. Prokletí) a špatné (např. Daltonové). Obykle úplně nejhorší bývá Pravé poledne. V tom si každý hráč na začátku tahu ubere 1 život. Pro vyřazené hráče bývá dobré Město duchů. A nebo když je příjezd vlaku, hráč si vezme o jednu kartu navíc (obzvlášť dobré to má tedy hrdina Pixie Pete).

  2. Přibyli nějací noví hrdinové a nové hrací karty. Mezi nové hrdiny patří např. Elena Fuente, Vera Custer, Pixie Pete, Bill Noface a mnozí další. Novinkou mezi hracími kartami jsou karty se zeleným okrajem. Ty může použít hráč pouze když není ve svém tahu. Mezi takové karty patří např. Nůž, Krytý vůz, Pony Express a další.
  Pak tu jsou takové karty, které, když k nim přidáte ještě jednu kartu, mají účinek.
  To jsou např. Springfield, Whisky, Ragtime a další. Pokud chcete tedy použít Whisky, která vrací 2 životy, odevzdáte tedy Whisky a Mancato! a vrátíte si 2 životy.

  Tohle už pro úvod stačí. Rozšíření se povedlo a za rozumnou cenu se dobře pobavíte.

 187. murphy

 188. Tarenor

 189. Shark

 190. Tacud

 191. Michal

 192. REM

 193. Bluefish

 194. xdavid

 195. Gandalf

 196. Rubic(k)

 197. WillBlack

 198. Odoren

 199. chloridka

 200. Láďa Smejkal

 201. Matěj Baťha

Přidat recenzi