Hrajeme.cz
DomůKatalog herRodinná hraCarcassonne: Opatství a starosta (5. rozšíření)

Carcassonne: Opatství a starosta (5. rozšíření)

Originální název:
Carcassonne: Abtei & Bürgermeister
Rok vydání:
2007
Počet hráčů:
2 až 6
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 8 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut
Doporučení rodiny:
Není známo nebo nedokážeme zařadit.
Doporučení hráče:
Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Katalogové číslo: 12389 Kategorie: Štítky: , ,

Popis

Jedná se již o 5. rozšíření známé hry Carcassone. Balení obsahuje 12 nových kartiček, 6 kartiček opatství a figurku starosty, stodoly a povoz pro každého hráče. Starostové jsou umísťováni do měst a jejich sílu určuje počet erbů v daném městě. Stodoly umožňují obodovat louku již v průběhu hry, ne jen na jejím konci. Povozy lze umísťovat na cesty, do měst či klášterů a po jejich uzavření se mohou přesunout na přilehlou neuzavřenou cestu, město či klášter.

Další informace

Počet hráčů

Věk hráčů

Doba hraní

Počeštění

Rok vydání

Míra náhody

Míra interakce

Míra složitosti

Míra humoru

Doporučení rodiny

Doporučení hráče

Výrobci

, ,

Autoři

Hra/Rozšíření

Pravidla:

Odkazy:

Recenze

 1. Cermakov1

  Mám doma všechny rozšíření, když bych chtěla hrát všechny, byla by hra tak na půl dne a hodně velký stůl. 🙂 Toto rozšíření přináší zajímavé obměny, ale u nás doma se moc neujalo.

 2. Jiří Aberle

  Páté rozšíření základní hry Carcassonne, které je opět povedené. Přináší 12 kartiček krajiny, 6 kartiček opatství a dřevěné figurky statků, vozů a starostů. Opatství se přikládá do tzv. děr v krajině, což je skvělé, protože mne ty díry vždy štvaly. Figurka starosty se počítá do převahy podle počtu erbů ve městě. Statek se umísťuje na rozhraní čtyř kartiček louky a na konci hry přináší body a vůz se při uzavření př. cesty nemusí vracet do zásoby, ale může přesunovat na sousedící neobsazenou oblast.

 3. Effka

  je to fajn zpestření základní hry, nicméně kdybych si musela vybrat které z mnoha rozšíření které mám vyřadit kvůli zkrácení hry, asi by mězi ně tohle patřilo.

 4. vasek

  Další rozšíření k Carcassone. Pokud patříte mezi velké fanoušky Carcassone a chcete mít všechna rozšíření, tak si ho pořiďte. Pokud zatím nemáte žádné rozšíření, tak bych raději sáhnul po rozšíření č. 1 a 2.

 5. matewr

  Rozšíření, které už pomalu začíná recyklovat starší nápady a nepůsobí zase až tak svěže. Skoro všechny prvky působí tak nějak našroubovaně na základní téma a už nejsou zase až tak inovativní. Právě z toho důvodu, se nové prvky u nás moc nevyužívají, až na stodolu, která je zase přehnaně přesílená a oproti ostatním rozšířením působí vážně zvláštně a nevyrovnaně. Právě díky ní ze hry odpadá hlavní zábavný prvek v podobě boje o louky s početní převahou. Zase je však pravdou, že po čase si na to zvyknete, zjistíte základní strategie a pochopíte, že i se stodolou může být vcelku zábava. Nejzajímavější je vůz, ten je však také těžký na využití.

 6. nelus

 7. MK2

 8. Lachvos

 9. majlo

 10. hrazda

 11. paulhunter

 12. Raiden

 13. čáu

 14. Patrikhm

 15. fleurette

 16. carcassonne

 17. Tereza

 18. Davides9

 19. Mofik

 20. Davides

 21. dubis

 22. ZdenT27

 23. Pavluša

 24. PesBobes

 25. 70000

 26. Fanda

 27. AntonGorodecky

 28. Michal

 29. anjuli

 30. Smith-g

 31. Laadevil

 32. jas

Přidat recenzi