Hrajeme.cz
DomůKatalog herRodinná hraCarcassonne: Král, hrabě a řeka (6. rozšíření)

Carcassonne: Král, hrabě a řeka (6. rozšíření)

Originální název:
Carcassoone: Graf, Konig und Konsorten
Rok vydání:
2007
Počet hráčů:
2 až 6
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 8 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut
Doporučení rodiny:
Není známo nebo nedokážeme zařadit.
Doporučení hráče:
Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Katalogové číslo: 12417 Kategorie: Štítky: , ,

Popis

Sbírka řady minirozšíření vydaných za celou dobu rozvoje hry Carcassonne. Obsahuje minirozšíření: Král a loupeživý rytíř, Řeka II, Hrabě z Carcassonne a úplně nové minirozšíření Kacíři a kultovní místa.

Další informace

Počet hráčů

Věk hráčů

Doba hraní

Počeštění

Rok vydání

Míra náhody

Míra interakce

Míra složitosti

Míra humoru

Doporučení rodiny

Doporučení hráče

Výrobci

,

Autoři

Hra/Rozšíření

Pravidla:

Recenze

 1. Cermakov1

  Další varianty, jak začít hru. Musím říct, že často začínáme řekou, nějak jsme si ji oblíbili.

 2. Jiří Aberle

  Šesté rozšíření k základní hře Carcassonne, které se skládá ze 4 minirozšíření. Tyto můžete ve hře hrát samostatně nebo dohromady. Hru můžete začít jinak, než v základní hře a to buď stavbou města Carcassonne s hrabětem nebo stavbou řeky v krajině. Pak následuje klasická hra. My ovšem hrajeme obě varianty, tedy napřed postavíme město, poté kolem stavíme řeku a nakonec klasickou krajinu. Další rozšíření je král a loupeživý rytíř, které obdrží Ti, co mají největší město nebo nejdelší cestu a samozřejmě přináší více bodů a poslední rozšíření je 5 kartiček kultovních míst, které jsou protikladem klášterů. Je to velmi povedené rozšíření a vřele ho doporučuji 🙂

 3. Effka

  trošku jsme si pozměnili pravidla a hrajeme obě možnosti startu 🙂 ale musím tedy uznat že hrad v samotné hře moc nepoužíváme….

 4. Xaws

  Rozšíření řeka je dobrý nápad na zpestření začátku hry. Není to ale úplně domyšlené. v položení karet může nastat situace, že všechny kerty řeky ani nepoložíte.

 5. deskovky

  Carcassonne byla první hra, kterou jsme si pořídili. S dětmi ji hraji od mala,trochu jsme upravili pravidla. Postupně dokupujeme rozšíření.Teď jsme koupili Král, hrabě a řeka, ale zatím jsme do hry nezařadili, příjde nám to trochu komplikované, je pravda, že to hrajeme s dětmi.Jinak Carcassonne hrajte na velkém stole,ať se můžou města a cesty rozrůstat.

 6. Orel91

  Pakliže vás již omrzelo začínat hru Carcassonne se stejnou základní kartičkou, toto rozšíření je přesně jako dělané pro vás. Král, hrabě a řeka nabízí kromě dalších doplňujících kartiček (kultovní místa) a dalších možností jak získat body (král a loupeživý rytíř), hned dvě různé varianty nového startu. Těmi jsou buďto vybudování startovacího města v rámci hraběte z Carcassonne, které umožní v průběhu hry zabírat oblasti již obsazené vašimi soupeři, nebo postupné poskládání řeky (ze specifických kartiček), která náhodně vytvoří startovací krajinu. Hráči mají tudíž již od začátku více možností.

 7. Lachvos

 8. Warry

 9. hrazda

 10. anupinka


  Stejně jako Hostince a katedrály (1. rozšíření ke hře Carcassonne), Král, hrabě a řeka není rozšíření, které by nějak ztížilo nebo prodloužilo hru. Ani se nebudete muset učit počítat body nějakým novým způsobem. Ono už je to i tak dost složité, nemyslíte? Nebo vlastně…nacházejí se zde dvě kartičky, které na konci hry hráčům, kteří je vlastní, přinesou nějaké bonusové body, ale…to je až na konci hry, kdy je na počítání dost času. Hlavním smyslem tohoto rozšíření je, že už nadále nebudete hru začínat obklopováním jedné kartičky, ale postavíte si na začátku buď hrad anebo řeku, kolem kterých budete nadále stavět svá města. Možná by se mohlo zdát, že je toto rozšíření zbytečné, ale taková řeka se umí pěkně klikatit a znemožnit vám tím stavbu města tam, kde byste to zrovna potřebovali. Vřele toto rozšíření doporučuji všem, kteří nepotřebují, aby hra i s rozšířením byla ještě o další hodinu delší.

 11. čáu

 12. Tereza

 13. RTMyšák

 14. Davides9

 15. Mofik

 16. Kuba

 17. Asindor

 18. Davides


  Toto rozšírenie sa skladá zo štyroch menších, ktoré sa môžu hrať samostatne alebo spolu. Prvý je hrad a gróf. Vždy, keď uzavriete súperovi mesto, cestu alebo kláštor, môžete si do mesta Carcassonne postaviť jednu svoju figurku zo zásoby do jednej zo štyroch štvrtí mesta: hrad, kovárňa, katedrála a trhovisko. Ak potom súper uzavrie nejakú oblasť, môžete z mesta premiestniť na túto práve uzatvorenú oblasť a to: z hradu do mesta, z kovárne na cestu, z katedrály na kláštor a z trhoviska na lúku (možné len na konci hry). Po presunutí figuriek sa rozhoduje o väčšine a hráč s najväčším počtom figuriek dostane body. Figurky však nemôžete presunúť z miesta, kde stojí gróf, ktorého je možné pri umiestňovaní figuriek presunúť do inej štvrti.
  Rieka sa rozkladá na začiatku hry namiesto začiatočnej kartičky. Začína sa prameňom, potom sa priloží rozvetvenie a úplne na koniec jazero so sopkou. Pri umiestňovaní kartičiek sa hráči striedajú a môžu si na ne umiestniť svoje figurky.
  5 kartičiek kultových miest sa zamieša medzi ostatné karty. Majú tú istú funkciu ako kláštor, ale nemôžu byť umiestnené vedľa dvoch a viac kláštorov. Ak na kultové miesto položíte figúrku vedľa kláštora s mníchom, nastáva medzi nimi súboj. Kto prvý uzavrie svoj kláštor alebo kultové miesto dostane body, druhá figúrka sa vracia naspäť majiteľovi.
  Kráľ a lúpežný rytier obsahuje 5 nových kariet krajiny a dve karty kráľa a lúpežného rytiera. Kto uzavrie najdlhšiu cestu dostane kartu lúpežného rytiera. Kto má na konci hry túto kartu, dostane za každú uzavrenú cestu bod. S kartičkou kráľa je to presne to isté, len sa to netýka cesty, ale mesta.

 19. dubis

 20. Lucio3

 21. acedrac

 22. PesBobes

 23. 70000

 24. AntonGorodecky

 25. Deth

 26. Michal

 27. Smith-g

 28. Phoenix

 29. jas

 30. Hrabě z Carcassonne

 31. Abiosis

 32. smoly

 33. Joe

 34. tomas

 35. darwin

 36. kazwein

 37. slonik-em

 38. Carcassonnemaniak

 39. Duhamuz

 40. Lemur

 41. Dafe

 42. Kalibulus

 43. mysula

 44. Beholder

 45. Pete

 46. Mialee

 47. neline

 48. David

 49. dan

 50. WereWolf

 51. Honzék

 52. c00p3er

 53. zeppelin

 54. JoeK

 55. fasz

 56. Tom a Maca

 57. Sláva

 58. Evina

 59. Katka

 60. Haňulka

 61. Hanuš

 62. Selda.cz

 63. Zik9

 64. slonik

 65. Kveton.T

 66. Ajfel

 67. MM

 68. u4a2

 69. Mr Krtek

 70. REM

 71. tonda007

 72. Matěj Baťha

Přidat recenzi