Hrajeme.cz
DomůKatalog herRodinná hraCarcassonne: Věž (4. rozšíření)

Carcassonne: Věž (4. rozšíření)

Originální název:
Carcassonne: Der Turm
Rok vydání:
2006
Počet hráčů:
2 až 6
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 8 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut

Katalogové číslo: 11943 Kategorie: Štítky: , ,

Popis

Další z řady rozšíření ke hře Carcassonne. Hráči mají nyní také příležitost stavět do výšky – stavět věže. S tím se samozřejmě pojí také funkce strážných, kteří z věže dohlížejí na dění v okolí. Je také možné zajímat protiháčovy figurky a držet je ve vězení. Pozdějí je možno vězně vyměnit za určité výhody či požadovat výkupné.
Hra nabízí nové taktické možnosti, které jistě uvítají všichni příznivci Carcassonne.

Další informace

Počet hráčů

Věk hráčů

Doba hraní

Počeštění

Rok vydání

Míra náhody

Míra interakce

Míra složitosti

Míra humoru

Doporučení rodiny

Doporučení hráče

Výrobci

,

Autoři

Hra/Rozšíření

Pravidla:

Odkazy:

Recenze

 1. Cermakov1

  Mám doma všechny rozšíření, když bych chtěla hrát všechny, byla by hra tak na půl dne a hodně velký stůl. 🙂 Toto rozšíření přináší zajímavé obměny, střídavě zapojujeme do hry s dalšími. Nehrajeme s ním však pravidelně.

 2. Jiří Aberle

  Čtvrté rozšíření základní hry Carcassonne, které je celkem povedené a přináší do hry „škodící“ prvek. Obsahuje 18 kartiček krajiny se základy věží a 30 dřevěných dílků věží. Kartičky se přikládají do krajiny klasicky a může se na nich stavět věž, která podle počtu dílků ovlivňuje počet kartiček v okolí a může tak uvěznit figurky spoluhráčů. Vězni se pak vyměňují nebo vykupují za body.

 3. Effka

  věže ve hře dokáží hráčům ve hře dost zavařit 🙂 ale za mě je to opět jedno z méně oblíbených rozšíření. zásobník na kartičky nepoužíváme, nevejde se nám do krabice (big box) a myslím že by se nám do něho teď už všechny kartičky stejně nevešli.

 4. Xaws

  Přináší nový prvek taktiky do hry. Někeří hráči budovatelského typu toto rozšíření nesnáší, jelikož může zkazit rozestavěné město/louku/cestu tím, že vám vyhodí panáčka. Notorický škodič to musí milovat.

 5. bejka

  Věž je vhodná pro ty, co rádi druhým škodí. Lehce se díky nim dají druzí hráči vystěhovat z velkých měst, klášterů, no prostě míst, kde by získali plno bodů. Bohužel mému hernímu kolektivu škodící prvky ve hře nevyhovují, záleží totiž na tom, s jak zdatnými hráči hrajete 😉
  Pro nás toto rozšíření tedy přineslo výhodu ve větší zásobě kartiček a zásobníku na kartičky 🙂

 6. Spud.Murphy

 7. Lachvos

 8. hrazda

 9. evave

 10. Gothalgo

 11. Pavel

 12. Aulus

 13. Raiden

 14. Jacob

 15. čáu

 16. jerabek.s


  Toto rozšíření je prozatím poslední, které ke hře mám, a jsem s ním velmi spokojen. Za tu cenu dostanete docela dost. Slušná porce karet se základy věže (některé opravdu zajímavé), krásně zpracované dřevěné dílky věže a pořadač na kartičky, kterým můžete nahradit sáček.
  Podstata věží tkví v zajímání figurek protihráčů. Při každém tahu ma hráč mimo dřívějších možností (nejdůležitější je postaveni figurky na přiloženou kartičku) další:
  1) postavit dílek věže na libovolné základy
  2) zvýšit některou z věží
  3) zablokovat panáčkem stavbu věže
  Při postavení dílku věže tento hráč může vzít do vězení figurku protihráče z blízkosti věže. Podrobněji v pravidlech samotných. Tito zajatci se pak navzájem vyměňují či vykupují za body.
  Možná se Vám bude ze začátku zdát, že věže jen ničí celou hru. Není tomu tak! Když si zvyknete na to dávat při umisťování figurek pozor, zda není vedle věž, určitě se Vám rozšíření zalíbí. Je to ideální možnost jak vyklidit někoho z místa, kde se vám nelíbí;-)
  Vřele doporučuji nákup, užívejte s radostí:-)

 17. Tereza

 18. RTMyšák

 19. MikZap

 20. Davides9

 21. Mofik

 22. RadimB

 23. Kuba

 24. Adaam

Přidat recenzi