Hrajeme.cz
DomůKatalog herAbstraktní hraTash-Kalar: Aréna legend

Tash-Kalar: Aréna legend

Originální název:
Tash-Kalar: Arena of Legends
Rok vydání:
2013
Počet hráčů:
2 až 4
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 12 let.
Doba hraní:
Středně dlouho trvající hra – asi 30 až 70 minut
Doporučení rodiny:
Tuto hru vám nedoporučujeme, najdou se pro vás lepší hry.
Doporučení hráče:
Určite vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.

Katalogové číslo: 12946 Kategorie: , Štítky: ,

Popis

V této hře se hráči jako mistři magie setkávají v aréně Tash-Kalar, aby poměřili své síly v krátké, ale intenzivní bitvě. Mohou hrát v týmech nebo každý na vlastní pěst. Hra je založena na vytváření vzorů na hrací desce pomocí umisťování hracích kamenů. Kameny představují přisluhovače, které má hráč v kartách na ruce. Pokud jsou správně rozmístěni, vyvolají legendární bytosti, které drtí soupeře, ale dávají i vítězné body. Tash-Kalar slibuje rychlou, taktickou hru s jednoduchými pravidly. Výborná grafika karet dává hře pěknou fantasy atmosféru, i když se v základu jedná o abstraktní hru.

Související hry:

Další informace

Počet hráčů

Věk hráčů

Doba hraní

Počeštění

Rok vydání

Míra náhody

Míra interakce

Míra složitosti

Míra humoru

Doporučení rodiny

Doporučení hráče

Výrobci

,

Autoři

Hra/Rozšíření

Články na Hrajeme.cz:

Odkazy:

Video:

Planeta her představuje Tash-Kalar (délka videa: 11:10 min.):

Recenze

 1. cSf.Loser

  Uff toto je hra, která se mi hrozně špatně hodnotí. Graficky je podle mého názoru vyloženě odpudivá. Podle krabice by jste čekali, že hra je epický zážitek plný monster. V reálu dostanete pár žetonků a karet, jejichž grafika je přinejmenším diskutabilní. Mechanika hry je sice poměrně zajímavá, ale hra samotná se táhne úplně neuvěřitelně a ve finále mi po hře zbyla hrozná pachuť a už jsem neměl chuť ten večer nic hrát ne jen tuto hru. Prostě takhle ne.

 2. Scurra

  Výtvarně kvalitně zpracovaná abstraktní hra která vás přenese do arény jako jednoho z čarodějů. Ač jsou pravidla jednoduše napsaná pochopit hloubku hry chvíli potrvá. Jednotlivé způsoby hraní jsou od sebe dost rozdílné a tak se hra neobehraje. Určitě jí zkuste a třeba propadnete jejímu kouzlu jako já.

 3. k.a.tu.li.nka

  Stejně jako každá jiná hra, i Tash-Kalar se dá hrát v podstatě náhodně (zahraji, co mě zrovna napadne), nicméně pokud vás baví přemýšlet, tato hra vám poskytne dostatečný podnět k přehřátí mozkových závitů. Možností jak nakombinovat karty jednotlivých ras (či magických škol?) je skutečně mnoho, zároveň s počtem odehraných her se k tomu přidává snaha nejen sledovat vlastní zájmy, ale i zablokovat soupeře, protože tušíte, jaké karty může mít na ruce a jak strašný by byl jejich dopad. Hra je relativně rychlá (záleží na hráčích), obsahuje praktický přehled, vše potřebné je popsáno na kartách. Vyzkoušenou mám zatím pouze variantu pro dva hráče a je to jedna z nejlepších moderních her pro dva. Jako plus hodnotím dorovnávací karty, které častokrát mohou zvrátit situaci a opravdu slabšímu hráči pomohou.

 4. vustak

  Výborná hra

 5. RockPhill33

  Hra je krásná, ale herní mechanismus mě vůbec nenadchl…

 6. Peet

  Vynikající hra, velmi zábavná i ve dvou hráčích. Hra je především o taktice a předvídvosti, ale občas může pomoct i trocha štěstí.

  Výborným prvkem hry jsou karty balance, které můžou zdánlivě prohranou partii opět obrátit ve váš prospěch, takže situace nikdy není tak zoufalá, jak se může zdát.

  Kombinací karet u různých škol je nepřeberně a vše si správně promyslet tak aby to klaplo dá často zabrat. Obzvlášť, když vám protihráč neustále kazí plány.

  Výborná hra, která se myslím jen tak neohraje.

 7. cinan

  Pro mně zatím nejlepší Chvátilova hra, bohužel to není láska na první pohled a její krásu a hloubku člověk pochopí až po mnoha partiíích .

 8. jokerx

 9. PD

 10. jakub

  Tash-Kalar: Aréna legend je zatím poslední hra Vládi Chvátila. Loni ji představilo CGE na veletrhu her v Essenu a vzápětí vyšla u nás díky REXhrám.

  Tash-Kalar má díky výborné grafice karet silnou fantasy atmosféru, i
  když se jedná o abstraktní hru. Každý balíček karet poskytuje jiné
  možnosti, každá magická škola vyžaduje jiný styl hraní. Znalost hry,
  jednotlivých karet a jejich efektů je výhodou. Hra poskytuje velké
  množství možností, jak ji hrát.

  Také různé kombinace magických škol, které se utkají, vyžadují jiný přístup
  ke hře a styl hraní. Musíte dobře sledovat soupeře a odhadovat jeho
  úmysly, abyste uspěli. Každá hra je proto jiná, a pokud Tash-Kalaru
  přijdete na chuť, jen tak vás neomrzí a rádi se k němu budete vracet.
  Celkově nejde o velkou výpravnou hru s propracovaným příběhem. Velmi
  dobře však funguje a dokáže vás napínat až do konce. Stojí za
  vyzkoušení.

Přidat recenzi