Popis
V této hře se hráči jako mistři magie setkávají v aréně Tash-Kalar, aby poměřili své síly v krátké, ale intenzivní bitvě. Mohou hrát v týmech nebo každý na vlastní pěst. Hra je založena na vytváření vzorů na hrací desce pomocí umisťování hracích kamenů. Kameny představují přisluhovače, které má hráč v kartách na ruce. Pokud jsou správně rozmístěni, vyvolají legendární bytosti, které drtí soupeře, ale dávají i vítězné body. Tash-Kalar slibuje rychlou, taktickou hru s jednoduchými pravidly. Výborná grafika karet dává hře pěknou fantasy atmosféru, i když se v základu jedná o abstraktní hru.
cSf.Loser –
Uff toto je hra, která se mi hrozně špatně hodnotí. Graficky je podle mého názoru vyloženě odpudivá. Podle krabice by jste čekali, že hra je epický zážitek plný monster. V reálu dostanete pár žetonků a karet, jejichž grafika je přinejmenším diskutabilní. Mechanika hry je sice poměrně zajímavá, ale hra samotná se táhne úplně neuvěřitelně a ve finále mi po hře zbyla hrozná pachuť a už jsem neměl chuť ten večer nic hrát ne jen tuto hru. Prostě takhle ne.
Scurra –
Výtvarně kvalitně zpracovaná abstraktní hra která vás přenese do arény jako jednoho z čarodějů. Ač jsou pravidla jednoduše napsaná pochopit hloubku hry chvíli potrvá. Jednotlivé způsoby hraní jsou od sebe dost rozdílné a tak se hra neobehraje. Určitě jí zkuste a třeba propadnete jejímu kouzlu jako já.
k.a.tu.li.nka –
Stejně jako každá jiná hra, i Tash-Kalar se dá hrát v podstatě náhodně (zahraji, co mě zrovna napadne), nicméně pokud vás baví přemýšlet, tato hra vám poskytne dostatečný podnět k přehřátí mozkových závitů. Možností jak nakombinovat karty jednotlivých ras (či magických škol?) je skutečně mnoho, zároveň s počtem odehraných her se k tomu přidává snaha nejen sledovat vlastní zájmy, ale i zablokovat soupeře, protože tušíte, jaké karty může mít na ruce a jak strašný by byl jejich dopad. Hra je relativně rychlá (záleží na hráčích), obsahuje praktický přehled, vše potřebné je popsáno na kartách. Vyzkoušenou mám zatím pouze variantu pro dva hráče a je to jedna z nejlepších moderních her pro dva. Jako plus hodnotím dorovnávací karty, které častokrát mohou zvrátit situaci a opravdu slabšímu hráči pomohou.
vustak –
Výborná hra
RockPhill33 –
Hra je krásná, ale herní mechanismus mě vůbec nenadchl…
Peet –
Vynikající hra, velmi zábavná i ve dvou hráčích. Hra je především o taktice a předvídvosti, ale občas může pomoct i trocha štěstí.
Výborným prvkem hry jsou karty balance, které můžou zdánlivě prohranou partii opět obrátit ve váš prospěch, takže situace nikdy není tak zoufalá, jak se může zdát.
Kombinací karet u různých škol je nepřeberně a vše si správně promyslet tak aby to klaplo dá často zabrat. Obzvlášť, když vám protihráč neustále kazí plány.
Výborná hra, která se myslím jen tak neohraje.
cinan –
Pro mně zatím nejlepší Chvátilova hra, bohužel to není láska na první pohled a její krásu a hloubku člověk pochopí až po mnoha partiíích .
jokerx –
PD –
jakub –
Tash-Kalar: Aréna legend je zatím poslední hra Vládi Chvátila. Loni ji představilo CGE na veletrhu her v Essenu a vzápětí vyšla u nás díky REXhrám.
Tash-Kalar má díky výborné grafice karet silnou fantasy atmosféru, i
když se jedná o abstraktní hru. Každý balíček karet poskytuje jiné
možnosti, každá magická škola vyžaduje jiný styl hraní. Znalost hry,
jednotlivých karet a jejich efektů je výhodou. Hra poskytuje velké
množství možností, jak ji hrát.
Také různé kombinace magických škol, které se utkají, vyžadují jiný přístup
ke hře a styl hraní. Musíte dobře sledovat soupeře a odhadovat jeho
úmysly, abyste uspěli. Každá hra je proto jiná, a pokud Tash-Kalaru
přijdete na chuť, jen tak vás neomrzí a rádi se k němu budete vracet.
Celkově nejde o velkou výpravnou hru s propracovaným příběhem. Velmi
dobře však funguje a dokáže vás napínat až do konce. Stojí za
vyzkoušení.