Hrajeme.cz

Mölkky

Originální název:
Mölkky
Rok vydání:
1996
Počet hráčů:
2 a více
Věk:
Hra pro dospělé a rodiny s dětmi od 8 let
Doba hraní:
Krátká hra – do 30 minut

Katalogové číslo: 13065 Kategorie: Štítek:

Popis

Jedná se o venkovní hru pocházející z Finska, ve které srážíte dřevěné kolíky a započítáváte si body. Hra je vhodná pro všechny věkové kategorie a téměř libovolný počet hráčů. Existuje také zmenšená verze hry Mölkky mini, kterou si můžete zahrát venku, ale i doma na koberci.

Mölkky je velmi jednoduchá hra. Hráči se snaží házecím kolíkem srazit kolíky s čísly, mölkky. Cílem není srazit co největší počet mölekk, ale získat za jejich sražení body. Body se počítají za každou sraženou mölkku. Pokud je sražena pouze jedna, započítá se počet bodů podle číslice na sražené mölce. Hraje se do té doby, dokud některý z hráčů nezíská přesně 50 bodů. Musíte si dát pozor, abyste toto číslo nepřekročili. Pokud se tak stane, vaše body se sníží na 25. Když se někdo třikrát po sobě netrefí a nezíská tedy žádný bod, je vyřazen ze hry. Riskantní hody na nejhodnotnější mölkky se tedy nemusí vždy vyplatit.

Mölkky si zahrajete ve dvou i více hráčích. Soutěžit mezi sebou mohou jednotlivci i týmy. Maximální počet není stanoven. Výborně si zahrajete ve dvou až čtyřech hráčích (každý hraje za sebe). Pokud vás bude více, pak můžete hrát v týmech po dvou či více hráčích. Obvykle se se hraje na travnaté ploše o velikosti zhruba 4 x 12 m, ale stejně dobře si zahrajete na jiném povrchu. Potřebujete jen rovný plácek.

Další informace

Počet hráčů

Věk hráčů

Doba hraní

Počeštění

Rok vydání

Výrobci

Pravidla:

Články:

Odkazy:

Videopředstavení hry (délka videa 2:11 min.):

Recenze

  1. cSf.Loser

    Pěkná venkovní hra, kterých je málo. nepotřebujete na to až tak moc místa a pravidla jsou docela srozumitelná. Kvalita dřeva většinou bývá dobrá. Hrát se dá ve více lidech a je tam i taktika, takové trochu dřevěné šipky.

  2. Pepogn

    Zábavná outdoorová pártyovka, která dokáže zabavit velké množství lidí na delší dobu. Dá se dát pěkně s dětmi, dospělými, v podnapilém stavu, oživit ji lze hraním za tmy či v nepřehledném terénu. ROzhodně doporučuji!

  3. Candy

    Mölkky patří mezi jednu z mých nejoblíbenějších her. Hru si nejlépe užijete na čerstvém vzduchu. K hraní doporučuji rovný povrch. Princip hry je takový, že na kuželky rozestavené do předem daného tvaru se hází kolík ze vzdálenosti čtyř metrů. Kuželky se ale brzy rozprchnou do stran. Kolo se hraje do padesáti bodů, přičemž ty získáváte za počet sražených kuželek. Pokud ale trefíte pouze jednu, pak obdržíte rovnou tolik bodů, kolik je napsané na seříznuté část. Hra je vhodná pro jednotlivce i týmy (pro všechny hráče bez rozdílu věku).

Přidat recenzi