Hrajeme.cz
DomůKatalog herVálečná hraLords of War: Elfové proti ještěrům

Lords of War: Elfové proti ještěrům

Originální název:
Lords of War: Elves versus Lizardmen
Rok vydání:
2013 (české vydání 2016)
Počet hráčů:
2
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 12 let.
Doba hraní:
Krátká hra – do 30 minut

Katalogové číslo: 13116 Kategorie: , Štítek:

Popis

Ve hře Lords of War svedete bitvu, ve které se střetnou různé národy. Boj probíhá prostřednictvím vykládání karet bojovníků na herní plán. Každý bojovník napadá soupeřovy jednotky ve svém okolí. Někteří umí navíc střílet nebo se po bojišti mohou pohybovat. Ve svém tahu je hráč vždy vyloží jednu kartu z ruky, nato se vyhodnotí všechny vzájemné útoky a nakonec si hráč dobere další kartu z balíčku.

Související hra:

Další informace

Počet hráčů

Věk hráčů

Doba hraní

Počeštění

Rok vydání

Hra/Rozšíření

Články na Hrajeme.cz:

Pravidla:

Odkazy:

 

Recenze

  1. Miaou Driver

    Ahoj. Tuto hru jsme si doma pořídili, abychom si spravili chuť po Summoners War, které nás nijak nenadchly. A ač mi příjde, že grafika je povedenější, tak samotný systém hry je stejně „šachovitý“ jako u výše zmíněných válek. Asi jsme se nedostali hře dostatečně pod kůži, protože se málokdy stalo, že by na plánu nějaká jednotka vydržela déle než tři kola – takže z toho bylo takové lepší „větší bere“. Navíc se mi zdá, že schopnosti střeleckých jednotek dávají hře dost velkou nerovnováhu.

  2. Adam Walder

    Velmi zábavná fantasy taktická hra. Asymetrie jednotlivých národů je pěkně zpracovaná a vo vím, tak na trhu už jich je 6. Orkové, Trapslíci, Elfové, Ještěři, Nemrtví a Templáři. Národy jsou (až na templáře, kteří jsou těžko k poražení) skvěle vyvážené, některé mají silnou obranu, jiné sázejí spíše na útok. Všechy mají střelce, podpůrné kopiníky, některé mají jízdu, jiné ji nemají vůbec. Hru hraju na http://www.yucata.de a i po 30 odehraných hrách hraju znovu a znovu a nacházím nové postupy. Samozřejmě záleží i na náhodě, ale ta je v relativně rozumné míře. Hra přitom nemá skoro žádná pravidla, do pár minut se hraje i s úplným nováčkem. Karetka nové generace, super.

  3. jarmuk

    ještěráci mě přindou trochu horší než trpoši

Přidat recenzi