Hrajeme.cz
Rady, nápady, tipy

Jak si vytunit svou oblíbenou hru, poradí Alpaca Games

Poslední roky přinesly výrazný trend v důrazu na grafické zpracování a kvalitu komponent. Krásným příkladem jsou hry od Stonemaier Games, zmínit mohu Scythe a Na křídlech, nebo CMON se Zombicide či Rising Sun. Hráči to oceňují, zároveň se zvyšuje jejich očekávání a nároky na nové hry. Svou roli v tom jistě sehrává i Kickstarter. Vydavatelé tak musí více počítat, aby zajistili kvalitu a současně příznivou cenu i pro hry standardní produkce.

Určitě vás již také napadlo, že byste si mohli svou oblíbenou hru vylepšit. Nabízí se obalení karet, aby lépe odolaly častému používání, přehledný insert na herní komponenty, abyste si hru mohli dobře uložit, a především ji rychleji připravili ke hraní. Hodit se může herní podložka, ať už přímo k dané hře nebo větší univerzální na celý stůl. Novinkou poslední doby jsou vylepšené herní komponenty, například si takto můžete pořídit žetony potravy do již zmiňované hry Na křídlech. Své místo si zde nachází 3D tisk.

Unikátní doplňky do her začínají nabízet i menší společnosti. Jednou z nich je Alpaca Games, která začíná vyrábět doplňky pomocí 3D tisku na dvoubarevné tiskárně, kterou si sami navrhli pro tyto účely. Na svých stránkách již nabízí řadu produktů, a plánuje jejich další rozšiřování. Na první pohled vás zaujme praktický kufřík na Krycí jména, do kterého si přehledně složíte všechny komponenty, hru bezpečně ochrání při přepravě a rychle ji připravíte.

Pokud máte Karak nebo Zámky šíleného krále Ludvíka, oceníte praktické pořadače na kartičky hradu, které vám poslouží i při samotné hře. Sada obsahuje i šikovné kryty, takže obsah zůstane na svém místě i při dopravě. Dosud jsem měl komponenty uložené do zipových pytlíčků, jejichž vybalování zabralo spoustu času, organizér jsem proto hned ocenil. Navíc hře přidává 3d rozměr, takže na stole skvěle vypadá. A třešinkou na dortu je pokladnička na mince.

Mezi mé oblíbené hry patří například Malé velké galaxie. Pro ně si také můžete pořídit organizér pro uložení všech komponent. Každý hráč má figurky v malé raketce a karty jsou uloženy v krabičce. K tomu dostanete látkový pytlík, takže nepotřebujete původní krabičku.

K dispozici je také šikovná krabička s pytlíkem na Milostní dopis (vydání od MindOKu). Krabička vám bezpečně ochrání karty a při hře slouží jako počítadlo. Drobnost, který výborně funguje.

Alpaca Games má zatím vylepšení pro devět her (kromě výše uvedených to jsou ještě: Krysí válka, Mici Maki, Rick and Morty, Costa Rica), ale další chystá. Je vidět, že Daniel Hrabec, který za Alpaca Games stojí, jednotlivá vylepšení připravuje s citem pro konkrétní hru. Na webu vše vypadalo dobře, proto jsem byl zvědav na skutečné provedení, a byl jsem velmi příjemně překvapen. Pokud budete mít návrh na zařazení další hry, určitě napište svůj tip.

Odkaz: Stránky Alpaca Games s e-shopem


Připojte svůj komentář