Hrajeme.cz
Nové hryPro dětiPro rodinné hraní

Jaké novinky připravil Piatnik? Zaměřil se na rodiny a děti

Mezi letošními novinkami nechybí ani ty od Piatniku, který se tradičně orientuje na děti a hraní v rodině. Najdete mezi nimi hry pro předškoláky. Například Muckinos procvičí jejich paměť, Spooky Wooky zas rychlost reakce a postřeh. Jsou to rychlé hry na 15 minut. O něco málo delší jsou hry MonStars a Splatto!, které jsou určeny pro děti od 6 let. Přímo vybízejí, abyste si je zahráli společně s dětmi. Speed Cups 2 si můžete zahrát samostatně ve dvou hráčích je s nimi rozšířit základní hru. Přináší nové karty zadání a možnost hrát až v 6 hráčích. Bison je nové vydání taktické hry pro dva hráče.

Muckinos – pro 2–4 hráče od 5 let

Muckinos-hraDěti si v této hře procvičí paměť. Hráči mají za úkol dojít se svou postavičkou na druhou stranu lesa, který tvoří kartičky uspořádané do čtverce. Kdo je na tahu, otočí jednu kartičku v řadě před ním. Potom otočí libovolnou druhou kartičku. Pokud jsou obrázky stejné, posune se kupředu, pokud ne, zůstává stát. Musí si dát pozor na skřítky Muckiny, kteří nechtějí být rušeni. Když otočíte kartičku se skřítkem, musíte se o jednu řadu vrátit. Je proto dobré sledovat ostatní a pamatovat si, jaké kartičky otočili.

Odkaz: Muckinos v katalogu Hrajeme.cz

 

Spooky Wooky – pro 2–6 hráčů od 5 let

Sspooky-Wooky-hraTato dětská hra je plná malých rozdováděných duchů. Jsou rychlí, neposední a často si roztrhají svůj obleček, takže ho mají plný záplat. Hráči mají nasbírat co nejvíce kartiček s duchy. Bude to vyžadovat postřeh a rychlost. V základní hře sbíráte kartičky duchů, kteří mají záplatu stejného tvaru, na barvě nezáleží. V pokročilé hře pak musí mít i stejnou barvu. Aktivní hráč vždy otočí novou kartičku a všichni najednou hledají mezi již otočenými kartičkami.

V této hře si můžete nastavovat obtížnost nebo hrát několik her za sebou a postupně volit obtížnější varianty.

Odkaz: Spooky Wooky v katalogu Hrajeme.cz

 

Speed Cups 2 – pro 2 hráče od 6 let

Speed-cups-2-hraSpeed Cups 2 si můžete zahrát samostatně ve dvou hráčích nebo vám poslouží jako rozšíření oblíbené hry Speed Cups. Také v této variantě hry máte k dispozici kalíšky v pěti barvách a vaším úkolem je sestavit je do pořadí podle zadání. Úkoly jsou tentokrát pestřejších a mnohdy vtipně ilustrovaná. Tentokrát budete kalíšky skládat nejen svisle a vodorovně, ale i prostorově. Děti si tak kromě rychlosti a postřehu procvičí i jemnou motoriky. Sestavit kalíšky rychleji než to dokážou ostatní, dá mnohdy zabrat. Pokud máte základní hru, pak rozhodně vyzkoušejte i novou variantu, nebudete litovat.

Odkaz: Speed Cups 2 v katalogu Hrajeme.cz

 

MonStars – pro 2–4 hráče od 6 let

Monstars-materialKaždoroční hrůzostrašná show může začít. Každá příšerka má svůj osobitý styl. V této hře má každý hráč svou sadu průhledných karet, s jejichž pomocí sestavuje stejnou příšerku, jako ukazuje karta se zadáním. Kdo ji bude mít jako první a správně, získá kartu. Zvítězí ten, kdo nasbírá deset karet příšer. Jedná se o rychlou akční hru, všichni hrají současně. Hra vyžaduje postřeh a trochu šikovnosti při sestavovaní příšery. Můžete také vyzkoušet obtížnější variantu hry, ve které sestavujete příšerku po paměti.

Odkaz: MonStars v katalogu Hrajeme.cz

 

Splatto! – pro 2–4 hráče od 6 let

Splatto-materialV této hře si užijete trochu modelování a trochu Člověče, nezlob se. Figurkami ale nebudete pohybovat pomocí kostek. Používat budete karty různých barev, čísel či dalších efektů. Vyhraje ten kdo dovede do svého domečku druhou figurku. Na začátku hry si každý z modelíny vytvoří 8 figurek, které postupně nasazuje do hry. Během hry hráči místo toho, aby soupeřovu figurku vyhodili, tak ji prostě rozplácnou na políčku, na němž se právě nachází. Toto políčku následně všichni přeskakují. Dotčený hráč si místo ní nasadí novou. Součástí hry jsou čtyři špalíčky modelíny ve čtyřech barvách, velký herní plán a speciální sada karet. Rozplácnout figurku jinému hráči, třeba tatínkovi, bude zajisté nejlepší zábava v této trochu zlomyslné hře. Máte se na co těšit.

Odkaz: Spatto! v katalogu Hrajeme.cz

 

Bison – pro 2 hráče od 7 let

Bison-hraPo Hvězdě Afriky přinesl Piatnik další nové vydání starší hry. Bison původně vyšel v roce 1975. Je to jednoduchá taktická hra, ve které mají hráči rozdílné cíle. Jeden ovládá stádo bisonů a snaží se dostat alespoň jednoho na protější stranu hrací desky. Druhý mu v tom má s indiánem a čtyřmi psy zabránit. Bisony přitom chytá nebo pomocí psů zastavuje.

Odkaz: Bison v katalogu Hrajeme.cz

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář