Hrajeme.cz
Chystá sePro náročnéPro rodinné hraní

Jaké novinky připravují REXhry pro rok 2017 (1. část)

REXhry chystají pro letošní rok opět pestrou nabídku novinek, která osloví příležitostné i náročné hráče. Pořídit si již můžete semi-kooperativní karetní hru Nejsme tu sami, kterou jsme nedávno představili. Vaší pozornosti by neměla uniknout karetní hra Clank!, ve které se se svými hrdiny pouštíte za poklady do podzemí. Zaujmout vás mohu i real-timová kooperativní hra FUSE, krásná karetní hra Lotus. nová hra z řady malých velkých her Malá velká dobrodružství, párty hra Představ si či rychlá karetní hra Hledá se hrdina.


Clank! – pro 1–4 hráče od 12 let

  • karetní deck-buildingová hra s herní deskou, česky pravděpodobně Břink!

Hráči představují hrdiny, kteří se vypravují do podzemí, aby zde sbírali poklady. Hluk, který dělají, ale přitahuje draka, který je může zahubit. Na začátku hry máte malý balíček karet, který si postupně rozšiřujete o další karty, například spojence a vybavení, to jsou karty pomáhající v boji. Karty také slouží k pohybu podzemím. Můžete riskovat, a ponořit se do podzemí hluboko pro hodnotné poklady, nebo se spokojit s menším pokladem a ostatním zavařit, protože jim zkrátíte čas na to, aby se vrátili zpět na povrch do hradu.

Hra by měla být dostupná koncem léta.

Odkazy:

 

FUSE – pro 1–5 hráčů od 10 let

  • kooperativní hra využívající kostky a probíhající v reálném čase

Vetřelci umístili na vaši vesmírnou loď 20 časovaných bomb. Vaším úkolem je společnými silami všechny bomby deaktivovat. Máte na to přesně 10 minut. Každou bombu reprezentuje jedna karta, která ukazuje určitou kombinaci kostek pro její zneškodnění. Musíte si dobře rozmyslet, jak rozdělíte kostky, které máte k dispozici, mezi hráče. Zároveň nesmíte dlouho váhat a promýšlet všemožné kombinace, protože čas neúprosně běží.

Hra by měla vyjít v červnu.

Odkaz:

 

Hledá se hrdina – pro 3–5 hráčů od 8 let

  • rychlá karetní blufovací hra, v originále Rent a Hero

Hra obsahuje balíček 77 karet. Každá představuje jednoho ze 7 hrdinů. Ti mají zvláštní schopnost, která se může jednou aktivovat. Každý hráč začíná se dvěma hrdiny. Během hry se snaží získat šest ze sedmi hrdinů. Komu se to podaří jako prvnímu, zvítězí.

Hra by měla vyjít v září.

Odkaz:

 

Lotus – pro 2–4 hráče od 8 let

  • pěkně graficky zpracovaná karetní hra

Graficky jedinečně zpracovaná hra. Prostřednictvím karet vám budou na stole rozkvétat krásné květy. Jednoduchá pravidla osloví příležitostné hráče, takže si dobře zahrajete v rodině i se svými partnery a partnerkami.

Hra by u nás měla vyjít v září či říjnu.

Odkaz:

 

Malá velká dobrodružství – pro 1–4 hráče od 12 let

  • nová hra z řady malých velkých her, v originále Tiny Epic Quest

Hráči představují hrdiny, kteří se snaží zachránit svět před zničením. Buď se jim podaří zavřít portál, který byl otevřen do království goblinů, nebo se jim podaří zabít všechny gobliny. Putují po rozervané zemi a plní různé úkoly, učí se mocným kouzlům a hledat artefakty. Cestují přitom pěšky, na koni, na raftu, lodí či na zádech gryfona. Hráč, který získal nejvíce vítězných bodů za zabití goblinů, učení kouzlům a plněním úkolů je korunován vítězem.

Hra by měla být k dispozici na podzim.

Odkaz:

 

Představ si – pro 3–8 hráčů od 12 let

  • párty hra s kartami, v originále Imagine

Ve hře máte k dispozici 61 transparentních karet, které můžete různě překrývat a kombinovat. S jejich pomocí tak můžete znázornit přes tisíc různých věcí ze všech oblastí života. Tuto párty hru ocení především kreativní hráči. Ve hře budete komunikovat prostřednictvím karet.

Odkaz:


Související články:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář