Hrajeme.cz
Nové hry

Když ovce bojují o pastviny, létají chlupy

REXhry vydaly novou rodinnou hru Ovce: Boj o pastviny, která je určena pro 2–4 hráče od 7 let a kterou zvládnete do 15 minut. Je to tedy rychlá hra s jednoduchými pravidly, kterou si můžete zahrát s kýmkoliv. Nové hráče zasvětíte do minuty, takže se hned můžete pustit do hry. O co jde? Pastvina je již pro vaše stádečko ovcí malá, a tak s nimi vyrážíte dobýt svět, další pastviny. Ve hře zvítězí ten, kdo obsadí nejvíce pastvin.

Každý hráč má k dispozici 16 ovcí a 4 dílky pastvin. V rámci přípravy hry z nich společně vytvoříte velkou pastvinu složenou z šestibokých malých pastvin. Na jednu z krajních umístíte sloupeček všech žetonů svých ovcí a hra může začít. Pohyb je jednoduchý, vezmete své ovce a přemístíte je ve vybraném směru o maximální počet políček. Vždy musíte zanechat alespoň jednu ovci na výchozím místě. Postupně tak dělíte svá stáda a obsazujete nové pastviny. Hra končí, když už nikdo nemůže se svými ovcemi pohnout.

Ovce-Boj-o-pastviny-material
Ovce: Boj o pastviny – herní materiál.

Zní to triviálně. Ovce: Boj o pastviny jsou taktická hra, ve které svádíte bitvu o každé strategické políčko. Vaší snahou je ostatní hráče blokovat a připravit si pozici pro další rozpínání. Z jednoduché hříčky je rázem zajímavá hra. Navíc kvalitně připravená. Ovce mají podobu silných  pokerových žetonů, které na sobě dobře drží. Na každém je navíc vtipný obrázek jiné ovečky, to dodává hře správnou atmosféru.

Jakmile si hru vyzkoušíte, zvládnete jednu partii i za pět minut, takže si můžete zahrát víckrát za sebou a vyzkoušet různé taktiky. Při každé hře bude uspořádání pastviny jiné a vy tomu budete muset přizpůsobit svou hru. Díky tomu jsou Ovce dostatečně variabilní, aby vás bavily i po opakovaném hraní. Je to jednoduchá a chytrá hra, doporučuji vyzkoušet.

Ovce: Boj o pastviny v katalogu Hrajeme.cz:

 

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář