Hrajeme.cz
Nové hryPro děti

Kulišák je kooperativní detektivní hra pro děti

Pro hraní s dětmi má MindOK další novinku, která by neměla uniknout vaší pozornosti. Má přiléhavý český název Kulišák a jedná se o kooperativní detektivní hru, která je určena pro 2–4 hráče od 5 let.

Paní Dobromile Krupičkové někdo ukradl vyhlášený kolář. Úkolem hráčů je padoucha vypátrat. Shromažďují stopy a pomocí speciálního detektivního skeneru vyřazují nevinné lišky. Při hledání stop se pohybují po herním plánu. Musí spolupracovat a odhalit lišáka Kulišáka dříve, než jim zmizí v doupěti.

Ve hře je 16 karet kulišáků. Ty zamícháte a skrytě jednu vložíte do „dekovéru“. To je pachatel, kterého máte odhalit. Začínáte uprostřed herního plánu. Vaše „figurky“ mají podobu detektivních čepic. Hráči se střídají. Ve svém tahu hodí třemi kostkami, ale ještě předtím si musí zvolit, zda bude hledat stopy, nebo odhalovat lišky.

Při pohybu se snažíte dostat na políčko s tlapkou, které vám umožní pomocí „dekodéru“ otestovat nově získanou stopu. Není to nic složitého. Získáte tak indicie, které poukazují na konkrétní lišku. Ty postupně odhalujete a podle stop poznáte, zda patří k podezřelým, nebo jsou nevinné.

Hra může skončit, když už máte silné podezření. Ohlásíte jméno podezřelého a na kartě v dekodéru si zkontrolujete, zda jste uspěli. Může se také stát, že jste vyřadili všechny lišky, až na jednu. I v takovém případě platí, že jste zvítězili, pokud se její jméno shoduje s tím v dekodéru. Ovšem prohrajete, pokud se Kulišák dostane na políčko doupěte (posouvá se, když na kostkách nepadne žádný ohlášený symbol).

Kulišák je chytrá kooperativní hra pro děti a společné hraní v rodině. Rozvíjí deduktivní myšlení, komunikaci a spolupráci. Zároveň děti učí prohrávat, to v případě, že se Kulišáka nepodaří chytit.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář