Hrajeme.cz
Nové hryPro dětiPro rodinné hraní

Leo potřebuje ke kadeřníkovi, pomozte mu

Již tento pátek 1. července si můžete vyzkoušet novou hru Leo, kterou vydává Albi. Je to kooperativní hra pro 2–5 hráčů od 6 let, kterou si zahrajete do 30 minut. Nejlépe si ji užijete při společném hraní s dětmi. Úkolem hráčů je dovést lvíčka Lea ke kadeřníkovi dříve, než bude mít večer zavřeno. Když se jim to podaří, zvítězí.

Pravidla hry jsou jednoduchá, takže ji rozložíte a můžete začít hrát. Nejprve z kartiček džungle připravíte cestu od Leova pelíšku do Bonobova salónu a každému rozdáte karty, které budou sloužit k pohybu Lea. Číslo na kartě vám určí, o kolik políček se Leo posune. Porovnáním barvy zahrané karty s barvou pozadí zvířátka, které Leo potkal, poznáte, zda ho a na jak dlouho zvířátko zdrželo. Čas se totiž posouvá jen v případě, že se barvy liší.

Leo-material

Když uběhne celý den, ručička hodin se vrátí na 8. hodinu, musí se Leo vrátit domů a začít znovu. Nyní již ale hráči ví, koho a kde může potkat, a mohou si připravit ty správné karty. Mohou si také vzájemně radit. Pokud ale Lea ke kadeřníkovi nedovedou ani do konce pátého dne, prohrají.

Jedná se o jednoduchou paměťovou hru pro rodiny s dětmi. S vaší pomocí ji zvládnou i předškoláci. Děti na prvním stupni ji pak zvládnou sami. Stačí, když rozpoznají čísla do pěti. Při mírné úpravě pravidel můžete hru o něco zjednodušit nebo naopak ztížit. Hra je graficky velmi pěkně zpracovaná, takže se bude dětem líbit.

Hra Leo vyšla letos a již se dočkala ocenění. Získala nominaci na cenu Kinderspiele Preis v Německu (dětská hra roku) a patří mezi doporučené dětské hry (Spiele Hit) v Rakousku.

Související články:

Ohodnoťte hru Leo v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář