Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Levá a pravá strana vám může zamotat hlavu

Další červnová novinka od společnosti MindOK rodinná hra Levá & pravá. Zahrajete si ji s dětmi od 6 let ve 2–8 hráčích. Malá krabička nezabere moc místa, takže si ji můžete vzít kamkoliv, třeba na výlet či s sebou na prázdniny. Je to rychlá hra na čtvrt hodiny, která vás pobaví ve volných chvílích. Procvičíte si při ní určování směrů. Hra obsahuje 7 karet strážníků, kteří stojí čelem nebo zády, a karty zadání s popisem tří pohybů.

Levá-pravá-kartyKarty strážníků jsou rozloženy do kruhu okolo balíčku karet se zadáním. Během jednoho kola budete provádět tři pohyby různými směry podle zadání. Vždy ale si musíte uvědomit, že se máte pohybovat z pohledu strážníka. Vaším úkolem je určit kartu strážníka, na které pohyb skončí. Kartu zadání získá ten, kdo jako první určí správného strážníka.

Všichni tedy hrají současně, hra je díky tomu rychlá a všichni jsou neustále zapojeni. S menšími dětmi, které mají potíže s rozlišováním pravé a levé strany, můžete začít jednodušší variantou. Nejprve se budete ve hře řídit pouze instrukcí pro první pohyb. Postupně můžete zapojit i druhý a třetí.

Karty jsou kvalitní, takže i při hře s dětmi něco vydrží.

Levá & pravá v katalogu Hrajeme.cz

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář