Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

Malé velké zombie vás dostanou, nebo vy je

Malé velké hry Scotta Almese si našly mnohé příznivce. Malé krabičky skrývají překvapivě velké a variabilní hry. Mohli jste si vyzkoušet například Malá velká království, Malé velké galaxie či Malá velká dobrodružství. REXhry již vydaly také Malé velké zombie. Je to kooperativní varianta na hry plné zombie. Zahrajete si ji v 1–5 hráčích od 14 let (podle doporučení vydavatele). Je určena spíše náročnějším hráčům.

Když krabičku otevřete, čeká na vás opět spousta materiálu, malí zelení zombie, žetony, karty, ale i motorka a auto. Nechybí ani známí itemMeeples, figurky, které mohou držet různé předměty. V pravidlech najdete i pět různých herních variant: 1. Kooperativní vs. zombie hráč, 2. Kooperativní, 3. Kompetitivní vs. zombie hráči, 4. Kompetitivní, 5. Sólová. Základní je první, ve které jeden hráč hraje za zombie proti ostatním hráčům.

Malé velké zombie jsou hrou o přežití. Hráči představují malou skupinu lidí, která je obklíčena v obchodním centru. Musí využít veškerý svůj um i sílu, aby odolali náporu nemrtvých. Hráči zvítězí, pokud splní tři nelehké úkoly (volí se náhodně, takže je každá hra jiná). Mají na to ale omezený čas. Hráč za zombie vyhraje, pokud zabije přeživší, nebo když jim zabrání splnit úkoly.

Ve svém tahu se lidský hráč musí třikrát pohnout. Při každém pohybu může zabít zombie, a pokud je celý obchod bez zombie, může využít schopnost místnosti nebo sbírat předměty. Každý hráč má svou postavu s unikátní vlastností. Pokud ale postava zemře, stane se z ní zombie.

Každá partie je napínavá. Na to, že se jedná o malou hru, umí poskytnout mnoho zábavy. Díky různým úkolům, postavám a kartám obchodů je velmi variabilní. Doporučuji vyzkoušet.Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář