Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Memoarrr! je nová paměťová hra nejen pro děti

Do obchodů právě míří hra Memoarrr!, kterou vydává MindOK. Je to paměťová hra pro 2–4 hráče od 6 let. Na první pohled může připomínat pexeso, ale nenechte se mýlit. Je to jednoduchá, ale chytrá hra, ve které je dobrá paměť a trocha toho štěstí výhodou. Jednu partii zvládnete do 20 minut. Když vás základní hra omrzí, můžete vyzkoušet pokročilá pravidla, která do hry vnáší více taktiky.

Ve hře představujete piráty, kteří se snaží ukořistit co nejvíce z pokladu, jenž byl ukryt na pustém ostrově. Musíte si ale pospíšit a odnést poklad na loď dříve, než vás dostihne láva z právě probuzené sopky. Ostrov představují kartičky lokací rozložených do čtverce o velikosti 5 x 5 karet.

Ve svém tahu odkryjete jednu lokaci a přesvědčíte se, zda navazuje na lokaci, kterou odkryl předchozí hráč. Navazuje tehdy, pokud je na ní stejné zvíře nebo stejná krajina (například na kartu tučňáka u moře navazuje karta tučňáka v džungli nebo karta chobotnice u moře). Horší to je, když nová karta na předchozí nenavazuje, v takovém případě vás láva dostihla, vy si vezmete kartu sopky a dané kolo pro vás končí. Kartu pokladu totiž získá jen poslední hráč ve hře. Celkem se hraje 7 kol. Ve hře zvítězí ten, kdo má nejvíc karet pokladů, v případě rovnosti rozhoduje počet rubínů na kartách.

Hra Memoarrr! využívá osvědčený princip řady paměťových her. A funguje výborně. Hra je napínavá a zábavná a má gradaci, protože pozice lokací se nemění a na konci každého kola se všechny odkryté karty opět otočí. Výborně si zahrajete s dětmi v rodině, ale i s příležitostnými hráči. Vřele doporučuji vyzkoušet.

Pravidla pro pokročilé dávají zvířatům různé schopnosti, které dávají při jejich úspěšné aktivaci výhody nebo trochu zamíchají s podmínkami hry. Například tučňák vám umožní, že se můžete tajně se podívat na jednu dosud neodkrytou lokaci, nebo chobotnice prohodí dvě sousedící karty.

Ukázka karet.Ukázka karet.Essen 2017.Ukázka hry – Essen 2017.

Memoarrr! v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář