Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Milostný dopis se vrací v nové edici

Mezi posledními novinkami od Blackfire je i malá karetní hra Milostný dopis. Původní české vydání měl v distribuci MindOK, určeno bylo pro 2–4 hráče. Nová edice zaznamenala několik změn a vylepšení, takže si ji můžete zahrát ve 2–6 hráčích. Je to malá, svižná hra, která vám poskytne spoustu zábavy. Pokud ji neznáte, budete mile překvapeni, co všechno malý balíček karet skrývá a poskytuje.

Ve hře představujete princezniny nápadníky, kteří se jí dvoří, nemohou ji ale předat své vyznání přímo. Musí využít osoby, které jsou princezně blízko. Každý doručený dopis znamená více přízně princezny. Kolik jí potřebujete, záleží na počtu hráčů. Pravidla jsou jednoduchá. Každý hráč má jednu kartu a ve svém tahu si dobere druhou z balíčku. Následně jednu z nich vyloží a aktivuje její efekt. V každém kole získá žeton přízně ten, kdo zůstal jako jediný ve hře, nebo kdo má kartu nejvyšší hodnoty po dobrání celého balíčku.

Nová edice obsahuje 21 herních karet, tedy o 5 více než původní vydání. Přibyly postavy kancléře a špionky, a také další karta stráže (které nahradily karty strážné). Kancléř vám umožní dobrat si dvě karty, jednu ze tří karet si nechat a zbylé karty vrátit dospod balíčku. Špionka nemá žádný efekt při vyložení, ale pokud jste jediným hráčem ve hře, který zahrál špionku, získáte žeton přízně. Můžete tak v kole získat až dva žetony přízně. Ty jsou další novinkou nové edice. Nemusíte si získané body zaznamenávat jinak.

Pokud z balíčku karet odstraníte nové karty, můžete si zahrát klasickou verzi Milostného dopisu pro 2–4 hráče. Nebo si zahrajete se všemi kartami až v 6 hráčích. Máte tak k dispozici obě varianty hry. Navíc v praktickém a kvalitním plátěném pytlíčku, který je šikovný i na cesty. Milostný dopis si dobře zahrajete i s dětmi a s příležitostnými hráči.Mohlo by vás také zajímat

1 komentář

Betty 22.9.2019 at 8:13

Nechápu, proč v češtině nevydají kompletní Milostný dopis s rozšířením, jak se hraje na boardgameareně, musela jsem si to doma vyrobit.

Připojte svůj komentář